Skip to content

Ciasto specjalnie dla Ani :-)

edytowano March 2015 w Kulinaria
czyli połaczyć wszystko i już
:)
6 jabłek
szklanka cukru
3 jaja
2 szklanki mąki
po łyżeczce proszku do pieczenia i sody
szklanka pokrojonych bakalii
Jabłka obrać, pokroić w kostkę, zasypać cukrem, dodać bakalie i odstawić na 1h do lodówki. Nastepnie wbić jajka, wsypać mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenie i sodą i wymieszać drewnianą łyżką. Przełożyć do blaszki wysmarowanej tłuszczem i wysypanej mąką. Pieć w średnio nagrzanym piekarniku ok. 40 min.
Można jeść jeszcze ciepłe np. z lodami
:)
smacznego

"Nic nie jest tak silne, jak łagodność, ani nic nie jest tak łagodne, jak prawdziwa siła." R.W.Sockman
**************
,,Bajki nie uczą dzieci, że smoki istnieja. Dzieci juz to wiedzą. Bajki uczą dzieci, że smoka można zabić''. G.K. Chesterton

Komentarz

  • Stopkie całuję Szanownej Pani
    :D
    Jutro przyjeżdża córcia. Zrobię to ono i bendem najlepszom mamom na świecie, O!

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • No, faxtycznie, nie ma przy tym zbyt wiele harówy. Lubię to!
    :)

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Pamiętajcie ino, żeby nie dawać do ciasta zbyt słodkich jabłek
    :)
    Mnie najbardziej smakuje z kwaskowatych jabłek i mieszanką bakalii: odrobiny skórki pomarańczowej, rodzynek i posiekanych migdałów i orzechów włoskich. Acha, ciasto po upieczeniu pozostaje troszkę wilgotne (z powodu jabłek); mnie smakuje bardziej podpieczone, więc czekam, aż zbrązowieje, ale można wyjąć nieco wcześniej.

    "Nic nie jest tak silne, jak łagodność, ani nic nie jest tak łagodne, jak prawdziwa siła." R.W.Sockman
    **************
    ,,Bajki nie uczą dzieci, że smoki istnieja. Dzieci juz to wiedzą. Bajki uczą dzieci, że smoka można zabić''. G.K. Chesterton
  • Slinka kapie mi po siwej brodzie
    Jutro się postaram i kto wie może dam radę?

    “It is not necessary to understand things in order to argue about them.”

    “I quickly laugh at everything for fear of having to cry.”
  • marple
    Pamiętajcie ino, żeby nie dawać do ciasta zbyt słodkich jabłek
    :)
    Święte słowa. Najlepsze są szare renety.
  • Ha! Twój placek właśnie dochodzi w piekarniku. Przebywa w nim już 40 minut. Obejrzałam go a tam coś po bokach chlupie... Wierzch już lekko brązowy. No i nie wiem czy go juz wyjmować czy nie...
    :(

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Mania
    Ha! Twój placek właśnie dochodzi w piekarniku. Przebywa w nim już 40 minut. Obejrzałam go a tam coś po bokach chlupie... Wierzch już lekko brązowy. No i nie wiem czy go juz wyjmować czy nie...
    :(
    chlupie? łał, sprawdź zatem patyczkiem, powinno być twardawe, a patyczek po wyjęciu lekko wilgotny
    ale... tadam... kiedyś wyjęłam to ciasto ewidentnie za wcześnie i po wyjęciu z blaszki (piekłam w tortownicy) i odkrojeniu kawałka okazało się, ze potrzeba mu jeszcze dłuższej chwili w piekarniku
    :)
    Włażyłam odkrojony kawałek na miejsce, zamknęłam blaszkę wrzuciłam do piekarnika i doszło bez problemu
    :D
    To pagaj, który nie może się nie udać
    :)

    "Nic nie jest tak silne, jak łagodność, ani nic nie jest tak łagodne, jak prawdziwa siła." R.W.Sockman
    **************
    ,,Bajki nie uczą dzieci, że smoki istnieja. Dzieci juz to wiedzą. Bajki uczą dzieci, że smoka można zabić''. G.K. Chesterton
  • Pyszne ciasto. Już jestem po 5-ciu, jeszcze ciepłych,  kawałkach i piję teraz gorzką herbatę, bo ciasto wyszło zbyt słodkie z tej przyczyny, że nie miałam kwaśnych jabłek i użyłam słodkich dodając- jak w przepisie całą szklankę cukru.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Próbował ktoś je zrobić ze śliwkami?
    Mam ochotę na prosty placek ze śliwkami.
    Sezon przecież
    :)

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Chiba byłoby za mokre. Polecam kruche i drożdżowe ze śliwkami. Kruche posypane cukrem pudrem, a drożdżowe - kruszonką.
    Kruche:
    http://ec.mixxt.pl/networks/forum/thread.309105
    The author has edited this post (w 10.09.2014)

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Upiekłam placek ze śliwkami z kruszonką.
    Wyszło super, to dzielę się przepisem, bo naprawdę prosty
    :)
    Placek ze śliwkami i kruszonką
    Składniki
    2 szklanki mąki
    1/2  margaryny rozpuszczonej
    1/2 szklanki cukru
    1/4 szklanki kwaśnej śmietany
    3 jajka
    1 czubata łyżeczki proszku
    cukier waniliowy
    Kruszonka
    3/4 szklanki mąki
    5 dag margaryny
    1/2 szklanki cukru
    cukier waniliowy
    1 żółtko
    Wsypać do miski mąkę, cukier, proszek i wymieszać, włożyć resztę składników i dobrze wymieszać drewnianą łyżką.Wyłożyć na wysmarowaną i posypaną tartą bułką blaszkę. Na cieście poukładać połówki śliwek (skórką do dołu) i posypać kruszonką.
    Piec w temp. ok. 200 st.C przez ok. 1/2 godziny.
    Edytuję, bo muszę to dopisać.
    W tym przepisie słowa "dobrze wymieszać" można spokojnie zastąpić słowami "wymieszać". Mam słabe ręce i zdołałam tylko wymieszać tak, żeby mąka nie wyzierała, a placek wyszedł wspaniały.
    The author has edited this post (w 13.09.2014)

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • :)
    To przepis dla mnie, dlatego sobie go ukradnę. Jak widzę przepis większy niż na pół strony, nawet nie czytam. Ten jest superaśny.
    :)
  • Dziś będę je piekła, bo jutro mam najazd gtrzybiarzy.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Dziś zrobię ciasto Marple z orkiszową maką i z dodatkiem cynamonu, żeby było brązowe, a cynamon z jabłkami fajnie sie komponuje. No i dodam mniej cukru, bo znów mam słodkie jabłka.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.