Skip to content

Potrawy regionalne

edytowano March 2015 w Kulinaria
Wanda Czubernatowa - "Kwaśnica z grzybami (Kuchnia wierszowana spolegliwa)"
Weź dwie grzotki susonyk grzýbeckōw
I zalej w gornecku zimniućkom wôdeckom
Worz kwile
Niek pochność grzybkowo ukłoni sié ścianom
Wtej zaléj kwaśnickom
Z becoski cyrpanom
Dej zawryć – mość ôléjém lnianym
Ô jakie to dobre Jezusku kochany

*
"Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

*
"Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

Komentarz

  • Bardzo sympatyczny przepis.
    :)
    Uwielbiam potrawy z kapusty. Mam koleżankę, której rodzina mieszka gdzieś pod Warszawą. Dostałam od niej przepis na barszcz z sokiem z kapusty. Zwykle, jak się obgotowuje kapustę, odlewa się ten sok, a tu jest do wykorzystania.
    Obgotowuję jakąś kostkę z dodatkiem marchewki i pietruszki (niewielką ilość ścieram na grube wiórki). Jak brak kostki, może być rosołowa ( i szybciej). Dolewam tego soku z kapusty (lubię barszcz mocno kwaśny, ale jak kto lubi). Daję liść laurowy, pieprz, doprawiam solą. Na koniec z dwie łyżki mąki roztrzepuję z woda, daję trochę śmietany, wlewam do barszczu i wsypuję majeranek. Po zagotowaniu pychota. Mogę to jeść przez cały dzień - z ziemniakami lub z chlebem.
    A najważniejsze - szybkie danie.
    :)
    The author has edited this post (w 09.12.2013)
  • Bez buraczków? Taki biały?

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • AnnaE
    Bez buraczków? Taki biały?
    Bez buraczków, biały barszcz. Mówię Ci, pycha. No i błyskawiczny.
    :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.