Skip to content

Placki z patelni

edytowano March 2015 w Kulinaria
A tak zachciało mi się, bo w domu pachnie jabłkami.
Pyszne i łatwe do przyrządzenia. Są przeróżne, a ja dziś smażyłam jabłka w cieście.
Jabłka w cieście
Z mąki, mleka i jajka
sporządzić ciasto o konsystencji gęstej śmietany.
Można dodać łyżkę kwaśnej śmietany, cukier waniliowy, szczyptę soli i troszkę proszku do pieczenia.
Z umytych jabłek wydrążyć gniazda nasienne. Tak przygotowane pokroić w grube plastry (jak ananas).
Każdy krążek dokładnie zanurzyć w cieście. Kłaść na patelnię z rozgrzanym olejem i smażyć na złoty kolor. Najlepiej obrócić kilkakrotnie.
Oprószyć cukrem pudrem (z cynamonem) i jeść!
Najlepsze jeszcze ciepłe.

*
"Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

*
"Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

Komentarz

  • mmmmm marzenie :P

    “It is not necessary to understand things in order to argue about them.”

    “I quickly laugh at everything for fear of having to cry.”
  • Pycha
    :)
    Przedwczoraj smażyłam w cieście naleśnikowym. Muszę zrobić z proszkiem do pieczenia, bo pewnie lepsze.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Mania
    Pycha
    :)
    Przedwczoraj smażyłam w cieście naleśnikowym. Muszę zrobić z proszkiem do pieczenia, bo pewnie lepsze.
    Bardziej puszyste.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Takich nie próbowałam, robiłam tylko racuchy z jabłkami. Wypróbuję, bo jestem ciekawa, jakm smakują.
    :)
  • Pyszota! Wersja dla leniwych - obrane jabłka pokroić w ćwiartki i potem grubszą kostkę, wsypać część do ciasta i łyżką na patelnię (dużo jabłek w jednym placku, ale tak, żeby tworzyły jedną warstwę).
    Ja dolewam do ciasta również trochę wody i robię bez proszku. Jabłka - albo antonówki, albo reneta.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.