Skip to content

Powrór dr M.Abuse

loslos
edytowano March 2015 w Kultura
Jestem fanem dr Mabuse nie w tym znaczeniu, że też bym chciał być geniuszem zbrodni, tylko że bardzo lubię te historie. Obejrzałem nie tylko filmy Fritza Langa ale też te Haralda Reinla (tego od Vinnetou) z Lexem Barkerem.
Dlatego ciekawy1 byłem, jak sobie poradzi dr Mabuse z Powstaniem Wielkopolskim. Nie poradził sobie, film Hiszpanka jest pięknie sfotografowany ale intryga jest wyjątkowym gniotem. Odradzam.

Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.

Komentarz

  • Recenzenci też zjechali film.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Jeśli gniot, to musiał maczać w tym łapska tzw. Instytut Sztuki Filmowej utworzony chiba po to, by jakaś tam pani Odorowicz miała piknie biuro i jeszcze piknijsze klucze do szafki z kasiorą. 100 milionów!!! Wyjątkowo popierają gnioty, szczególnie te dot. naszych dziejów, jeśli tylko obraz tych dziejów został odpowiednio spapran. Dostrzec w tym można jakąś c/w/elowość.
  • Polski nowy (lata 90. i n.), ma złe recenzje i jeszcze na forum krytykują? Ojej, to chyba gorsze od "Antychrysta" musi być
    ;)
    The author has edited this post (w 09.03.2015)
  • ale 30 mln pękło panie
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.