Skip to content

Bogowie i królowie- prośba o opinię

edytowano March 2015 w Kultura
Film o Mojżeszu i Exodusie. Ktokolwiek widział ktokolwiek wie? Proszę o recenzję Szanownych, bo nie wiem czy warto wydawać pieniądze.

Komentarz

  • Sarmata1.2
    Film o Mojżeszu i Exodusie. Ktokolwiek widział ktokolwiek wie? Proszę o recenzję Szanownych, bo nie wiem czy warto wydawać pieniądze.
    Jaś Bodakowski już widział
    :)
    http://rebelya.pl/forum/watek/77603/
  • poczekam mimo wszystko na opinie normalnych
    :)
  • No i postanowiłem spróbować na własnej osobie. Film po tyradzie Janka B zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Nie jest tak jak pisze Jasio, że wszystkie cuda są wytłumaczone "racjonalnie". Genialne zdjęcia, świetne sceny naparzanek, wyciskające łzy sceny miłosne (bez momentów, żeby nie było), przekonywający Mojżesz. No i tylko ten angielski w ustach Faraona to jednak po Pasji Gibsona krok wstecz. Jeśli chodzi o zgodność z przekazem biblijnym to dałbym tak 8/10. W paru kwestiach autorzy filmu żeby uwiarygodnić scenariusz musieli nieco powymyślać, ale moim zdaniem nie zakłuca to całokształtu. Dobre, trzymające w napięciu kino akcji w biblijnym anturażu. Polecam.
  • dziękuje
    wpisuje na liste życzeń mojej rodziny

    Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.