Skip to content

Borys Akunin ma dość putinowej Rosji

edytowano March 2015 w Kultura
i przepowiada jej marny los:
http://obozrevatel.com/abroad/76543-akunin-uezzhaet-iz-putinskoj-rossii-trezvomu-s-pyanyimi-v-odnom-dome-neuyutno.htm
No, ale to Gruzin.

Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.

Komentarz

  • Dobry herbatnik.
  • No, dobry. Mam dwa jeszcze nieprzeczytane jego kryminały, w tym jeden od ś.p. Eli.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Śp. Eli?
    Ja sobie większość "fandorinów" zdobyłem na wyprzedażach w Matrasie. Ale wszystkich nie mam. Zaś Akunin to nie tylko Erast Pietrowicz, nie?
  • agent
    Śp. Eli?
    od tej, znanej z ŻRFF jako moja przyjaciółka. Przedwczoraj była 3 rocznica jej śmierci.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Ach, racja. Już sobie skojarzyłem po jednym z wątków na sąsiednim forum. +
  • agent
    Śp. Eli?
    Ja sobie większość "fandorinów" zdobyłem na wyprzedażach w Matrasie. Ale wszystkich nie mam. Zaś Akunin to nie tylko Erast Pietrowicz, nie?
    Jasne, że nie tylko. Moją fanką jest bystra zakonnica haftująca ściegiem krzyżykowym
    :)

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Tejże jeszcze nie zapoznałem
    :)
  • Siostra Pelagia to czysta i niewinna istota z bardzo przenikliwym umysłem. Herkules Poirot w habicie.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Czyly panna Marple.
  • Siostra Pelagia to jest to! Ale jakoś w żadnej z okolicznych bibliotek ni ma tych książek a chętnie bym sobie przypomniała. Tyle że tytułów nie pamiętam. Może kto zna, to niechaj zapoda.
  • Prowincjonalny kryminał czyli przygody siostry Pelagii (
    Приключения Пелагии
    )

    1. Pelagia i biały buldog
      (
      Пелагия и белый бульдог
      2000, wyd. polskie Oficyna Literacka Noir sur Blanc 2004)
    2. Pelagia i czarny mnich
      (
      Пелагия и чёрный монах
      2001, wyd. polskie Oficyna Literacka Noir sur Blanc 2004)
    3. Pelagia i czerwony kogut
      (
      Пелагия и красный петух
      2003, wyd. polskie Oficyna Literacka Noir sur Blanc 2004)
    Seria ta jest zakończona.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Dzięki. Już będę szukać. Jutro popełznę drogą przez pole, dalej autobusem, potem drugim - i już biblioteka!:)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.