Skip to content

na dzis - 13.08.

edytowano March 2015 w Kultura
A Szczypiorski:
"Człowiek nie wybiera sobie sytuacji ale musi im sprostać"
- albo nie musi, może nie chce albo nie potrafi...
jednak konsekwencje poniesie zawsze, bez wzgledu na to czy jej sprosta czy tez nie, czasem tylko odroczone w czasie
miłego dnia

Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.

Komentarz

  • Napuszone, świętoszkowate cytaty z kanaliowatego agenciaka.
    Mdło się robi, a nie miło
  • ja nie wiedziałem ze był czy nie był agentem
    po prostu jego zdanie wpadło mi w oko i tak go sobie odczytałem, i już

    Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.
  • Mnie się podobne zdanie kojarzy z Tolkienem, który włożył je w usta Gandalfa:
    — Wolałbym, żeby się to nie zdarzyło akurat za mojego życia — powiedział
    Frodo.
    — Ja także - odparł Gandalf. - Podobnie jak wszyscy, którym wypadło żyć
    w takich czasach.
    Ale nie mamy na to wpływu. Od nas zależy jedynie użytek, jaki zechcemy zrobić z darowanych nam lat.
    The author has edited this post (w 13.08.2014)
  • marniok
    ja nie wiedziałem ze był czy nie był agentem
    Znaczy  - nic nie wiesz, o miejscu, gdzie zyjesz. Bo to jeden ze slynniejszych donosicieli i postac wyjatkowa w swej niegodziwosci.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • los
    marniok
    :
    ja nie wiedziałem ze był czy nie był agentem
    Znaczy  - nic nie wiesz, o miejscu, gdzie zyjesz. Bo to jeden ze slynniejszych donosicieli i postac wyjatkowa w swej niegodziwosci.
    z pewnościa wiem mniej niz ty podobnie jak znajdzie się ktos kto wie więcej od ciebie

    Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.
  • Jak sie nazywa stolica kraju i glowni komunistyczni kapusie to jednak wypada wiedziec.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • Brzost
    Mnie się podobne zdanie kojarzy z Tolkienem, który włożył je w usta Gandalfa:
    — Wolałbym, żeby się to nie zdarzyło akurat za mojego życia — powiedział
    Frodo.
    — Ja także - odparł Gandalf. - Podobnie jak wszyscy, którym wypadło żyć
    w takich czasach.
    Ale nie mamy na to wpływu. Od nas zależy jedynie użytek, jaki zechcemy zrobić z darowanych nam lat.
    i bardzo ładnie, dziekuje @Brzoście
    Szczypiorski to człowiek z krwi i kości - niegodziwy jak napisaliscie - donosiciel i zdrajca
    moze te słowa to jego rozliczenie z samym soba gdy juz wiedział ze przegrał?
    nie wiem, to jest jego sytuacja i on musiał jej sprostać
    ja mam inne wyzwania, inne porazki, inne dylematy ale słowa mnie zastanowiły, i tyle

    Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.
  • los
    Jak sie nazywa stolica kraju i glowni komunistyczni kapusie to jednak wypada wiedziec.
    no fajnie, jedno juz wiem
    a teraz poprosze o stolicę....

    Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.
  • marniok
    moze te słowa to jego rozliczenie z samym soba gdy juz wiedział ze przegrał?
    Znalem go. Nie bylo drugiego czlowieka tak z siebie zadowolonego.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • los
    marniok
    :
    moze te słowa to jego rozliczenie z samym soba gdy juz wiedział ze przegrał?
    Znalem go. Nie bylo drugiego czlowieka tak z siebie zadowolonego.
    ale tak naprawdę był zaślepiony czy to była maska?

    Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.
  • Generalnie ludzie zli sa strasznie zadowoleni ze zla, ktore czynia.
    A jak sie odpowie dobrem (w znaczeniu poblazliwoscia) na zlo, to juz w ogole tryskaja duma. Wiec ten tekst Tolstoja o niszczeniu zadowolenia to odlot z Mglawicy Andromedy.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • marniok
    ale tak naprawdę był zaślepiony czy to była maska?
    Tego nie wiemy. Natomiast pamiętam, że był to jedyny człowiek o którym Nadredaktor Aaaadaś wypowiadał się z uniżonością.
  • Mial wielka latwosc pisania, wiec jego donosy to tysiace stron, dlatego zreszta nie byli w stanie wszystkiego zniszczyc. Adas tyle nie potrafil?

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • o Tołstoja to masz na mysli
    "czas przemija a wypowiedziane słowo pozostaje"
    ?
    dlaczego niszczenie zadowolenia w ich kontekście?

    Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.
  • "Odpowiadaj dobrem na zło, a zniszczysz w podłym człowieku zadowolenie ze zła" rzekl hrabia Tolstoj a niektorym sie nawet to spodobalo.
    A ja nie widzialem nigdy tekstu rownie niedorzecznego i szkodliwego.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • los
    "Odpowiadaj dobrem na zło, a zniszczysz w podłym człowieku zadowolenie ze zła" rzekl hrabia Tolstoj a niektorym sie nawet to spodobalo.
    A ja nie widzialem nigdy tekstu rownie niedorzecznego i szkodliwego.
    aaaa....
    bo się bałem ze zaraz dostane baty za cytat Tołstoja "Czas przemija a wypowiedziane słowo pozostaje"

    Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.
  • Mama mi zawsze powtarzała, jak ją męczyłam z jakimiś pytaniami - poszukaj sama, zaglądnij do slownika. To nie boli.
    5 minut szukania...
    Np. w  wywiadzie Kijowskiego ze Szczypiorskim (dostępne na YT) kanalia ta twierdziła ze nigdy za komuny nie profitował, bo był na "indeksie ze wzgledu na ojca - emigranta politycznego" (NB. na ojca, działacza PPS, kapował i zwabił go do PRLowskiej klatki), nie profitował nawet jak był atache kuturalnym ambasady, bp to nie profit był.
    od 5:42
    https://www.youtube.com/watch
    "Errata do biografii" - odcinek o Szczypiorskim.
    http://chomikuj.pl/garbat/2+Video/Errata+do+biografii/Errata+do+biografii+Szczypiorski+Andrzej,2090091801.avi%28video%29
    Strofująca Polaków (nic dziwnego że tak tego altoryteta moralnego fetowali i wydawali w Niemczech), umoralniająca, bezczelna, obłudna, cyniczna, zadowolona z siebie szmata, którą tak ce-enił A-a-aadaś.
    PS.Czy wiecie, że... :
    na Wiki polskiej brak info o jego agenturalności. Hahaha.
    na Wiki angielskiej - jedno zdanie,  z odsyłaczem do artykułu z Newsweeka
    http://polska.newsweek.pl/tajemnica-szczypiorskiego,14376,1,1.html
    Obrazoburcza "Errata" dostępna chyba tylko na chomiku
    ?
    ;)
    The author has edited this post (w 13.08.2014)
  • uhr
    Strofująca Polaków (nic dziwnego że tak tego altoryteta moralnego fetowali i wydawali w Niemczech), umoralniająca, bezczelna, obłudna, cyniczna, zadowolona z siebie szmata.
    Nic w przyrodzie nie ginie,
    ma nastepce.
    Jak kto nie czyta w jezyku Sprache, to zadna strata a nawet zysk - w tych recenzjach jest dokladnie to, czego tam oczekujecie.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • los
    w tych recenzjach jest dokladnie to, czego tam oczekujecie.
    Nie wiem, czy nie obrazi się za "am polnischen Literaturhimmel".
  • Sz.T. ? E, to nieudana podróbka Szczypiorskiego, który był prawdziwym mistrzem w dziedzinie kurestwa.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • wszystko psieje

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • marniok
    Brzost
    :
    Mnie się podobne zdanie kojarzy z Tolkienem, który włożył je w usta Gandalfa:
    — Wolałbym, żeby się to nie zdarzyło akurat za mojego życia — powiedział
    Frodo.
    — Ja także - odparł Gandalf. - Podobnie jak wszyscy, którym wypadło żyć
    w takich czasach.
    Ale nie mamy na to wpływu. Od nas zależy jedynie użytek, jaki zechcemy zrobić z darowanych nam lat.
    i bardzo ładnie, dziekuje @Brzoście
    Szczypiorski to człowiek z krwi i kości - niegodziwy jak napisaliscie - donosiciel i zdrajca
    moze te słowa to jego rozliczenie z samym soba gdy juz wiedział ze przegrał?
    nie wiem, to jest jego sytuacja i on musiał jej sprostać
    ja mam inne wyzwania, inne porazki, inne dylematy ale słowa mnie zastanowiły, i tyle
    Aha, taka sytuacja, nie miał wpływu, donosiło się samo.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.