Skip to content

Megahit "Biblia" od dziś w Polsacie!

edytowano March 2015 w Kultura
19 października, zaledwie 7 miesięcy po premierze na amerykańskim kanale dokumentalnym History, Telewizja Polsat wyemituje telewizyjny megahit "Biblia". Serial pobił rekord oglądalności. Pierwszy odcinek obejrzało 13 mln widzów. To najlepszy tegoroczny wynik wśród wszystkich
programów
rozrywkowych wyemitowanych w Stanach Zjednoczonych. "Biblia" będzie nadawana w ścisłym sobotnim prime-timie Polsatu, o godzinie 20:05.
"Biblia" /materiały prasowe"Biblia" to nowy serial epicki, który prezentuje najpopularniejsze opowieści z najbardziej znanej księgi w historii ludzkości. Przedstawia stworzenie świata, losy narodu izraelskiego i jego przymierza z Bogiem oraz przełomowe wydarzenia, które doprowadziły do ukrzyżowania i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.
Serial ożywia najważniejsze historie z Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu. Niezapomniane opowieści od Księgi Rodzaju do Księgi Objawienia rozwijają się w pełne żywiołowej akcji obrazy filmowe. Produkcja oferuje nowe spojrzenie na najważniejsze sceny biblijne i postacie otaczane kultem w tradycji trzech najważniejszych religii monoteistycznych - judaistycznej, chrześcijańskiej i islamskiej.
Premiera "Biblii" na amerykańskim kanale dokumentalnym History była wielkim sukcesem. Padł rekord oglądalności - pierwszy odcinek obejrzało ponad 13 milionów Amerykanów. Najnowsza adaptacja "Biblii" otrzymała trzy nominacje do najważniejszych telewizyjnych wyróżnień - Emmy 2013.
"Biblia" to produkcja telewizyjna zrealizowana z niebywałym rozmachem inscenizacyjnym. Cechuje ją drobiazgowa, dokumentalna dbałość o prawdę historyczną - w przybliżeniu realiów życia i obyczajów opisywanych czasów. Zdjęcia kręcone były w wielu egzotycznych plenerach i z udziałem międzynarodowej obsady. Dzięki najnowocześniejszym technikom filmowym dokonano fascynującej rekonstrukcji i porywająco opowiedziano historię narodzin Chrześcijaństwa.
Najnowszą adaptację "Biblii"  współtworzyło wielu uznanych twórców filmowych. Pomysłodawcami i producentami wykonawczymi są: amerykański producent telewizyjny, uhonorowany Emmy - Mark Burnett i gwiazda telewizyjna, znana m.in. z "Dotyku anioła" - Roma Downey, która również zagrała jedną z głównych ról w serialu. Za reżyserię odpowiadają Crispin Reece, Tony Mitchell, Christopher Spencer. Operatorami obrazu są Christopher Titus King, Rob Goldie, Peter Greenhalgh, a autorami scenariusza m. in.: Richard Bedser, Nic Young. Autorem poruszającej oprawy muzycznej jest Hans Zimmer - wielokrotnie nominowany do Oscara za muzykę do filmów (m.in. "Incepcja", "Gladiator", "Cienka czerwona linia"). W obsadzie znaleźli się m.in. Diogo Morgado, Darwin Show, Roma Downey, Greg Hicks, Sebastian Knapp, Amber Rose Revah i Will Houston.
Premiera pierwszego odcinka serialu "Biblia" 19 października o godzinie 20.05 na antenie Telewizji Polsat.
"Biblia" /materiały prasowe"Biblia"
/materiały prasowe
"Biblia" /materiały prasoweThe author has edited this post (w 19.10.2013)

Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.

Komentarz

  • Obejrzałam. Od razu mię się zachciało poczytać oryginał
    :D
  • ... wśród programów rozrywkowych..."
    Hmmm...

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Niedobrze, że nie ma powtórek
    :(

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Od czego Chomiczek?
  • Drugi odcinek dużo lepszy.
  • Taka mnie reflukcja naszła że strasznie POlitycznie POprawny jest ten serial. Znaczy się anioły zawsze nie białasami som. I zaczynam mieć dziwne odczucie że to jakoś mi trąci Jehowami lub innemi heretykami-producentami. Ale na to nie mam dowodów jeno moje być może durne odczucia.

    “It is not necessary to understand things in order to argue about them.”

    “I quickly laugh at everything for fear of having to cry.”
  • Też zwróciłam na to uwagę, ale w odbiorze filmu mi to nie przeszkadza. Szatan tyż jest czarny. Zobaczymy, jak pokażą Nowy Testament.
    A czy wiesz Fatusie, że na jedynym swoim wizerunku, jaki zostawiła nam Matka Boża (obraz z Guadelupe) zmienia Ona kolor skóry w zależności od odległości, z jakiej na ten obraz patrzysz?
  • Wyprodukował to History Channel, to takie popłuczyny po Discovery. Niemniej czasem na takich właśnie kanałach poleci coś czego na innych nie puszczą nigdy. Natomiast traktować to należy w kategoriach przypadku i wyjątku niż reguły. To są kanały popularne i zasadniczo ogłupiające, na zasadzie "jedna ciekawa rzecz na 100 ogłupiających". To jest anglosaska popkultura, a oni są protestantami z zasady, tak więc głaskają swoich i żydów a walą w katolików. Z lektury wpisu na wikipedii wynika że producentami jest kobieta i mężczyzna, ona jest katoliczką z Irlandii, on chrześcijaninem z Anglii, pobrali się. Patrząc na ich prace nie widzę niczego co bym pamiętał jako jakieś skandale, on się zasadniczo zupełnie czym innym zajmował. To dość dobrze świadczy o całości przedsięwzięcia, wierzące kobiety dobrze wpływają na wahających się w tej materii mężczyzn.
    http://en.wikipedia.org/wiki/The_Bible_%28TV_miniseries%29
    A co do poprawności politycznej - tak wygląda anglosaska kultura, dobrze że skośnookich tam nie ma.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.