Skip to content

Dziś, o 20.00 na Pulsie

edytowano March 2015 w Kultura
będzie "Rekrut" z Alem Pacino i Farrelem.
RekrutRekrut
James Clayton, zaliczany do grona najwybitniejszych absolwentów amerykańskich wyższych uczelni, otrzymuje propozycję pracy od wieloletniego agenta CIA, Waltera Burke'a. Zanim nowy pracownik wkroczy do akcji, czeka go długie i żmudne szkolenie. James przechodzi bez zarzutu wszystkie testy. Ostatni z nich okazuje się najtrudniejszy. Zadanie polega na wykryciu szpiega działającego wśród pracowników agencji. Tym razem nie ma wypełniania podręcznikowych ćwiczeń, wszystko dzieje się naprawdę, a stawką jest życie przyszłego agenta.

Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.

Komentarz

  • Jak z Pacino - musi być dobry i tematyka very interesting. Idem paczeć. Herbatka i ciasto już oczekujom na stoliku
    :)
    Jezdę przygotowana.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • I co? Nie rozczarowałaś się?  Al Pacino - pewniak, ale młody Farrell znakomity po mojemu. Ja ten film widziałam dawno, ale niektóre sceny pamiętam bardzo dobrze. Nie jest to kino wybitne, ale, oparty na znanym co prawda schemacie, sprawnie zrobiony kryminał. W sam raz na wieczór przed telewizorem w domu.
  • 100% zgody, również w ocenie Farrela. Świetny aktor.  Czy powiedzonko " nic nie jest tym czym się wydaje" pochodzi z tego filmu?
    Wogóle, żaden film z udziałem Pacino nie jest knotem, zawsze jest wart obejrzenia.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Tego nie wiem, może to zwrot z podręcznika
    ;)
    dla początkujących adeptów wiadomej profesji, rozpowszechniony już przez wcześniejsze filmy szpiegowskie. Do nas jednak nawet Bondy docierały z opóźnieniem, więc trudno ustalić, kto był pierwszy. Chyba, że jakiś znawca się odezwie.
  • Zwrot może pochodzić z kasiążki jakiegoś znanego szpiega.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.