Skip to content

Polska języka trudna

edytowano March 2015 w Kultura
Cytat na dobry początek:
Marcin Banita
27.04.2008 21:19
Majuskułowanie zaimków 2 os. l. poj. na ff
Motto:
,,Wiesz co gnojku powiem Ci spierdalaj, a jak Cię spotkam to dostaniesz ode mnie w ryj za taki tekst'' [Raf]
Jakoś mię ta wielka litera w ,,Ci'' i ,,Cię'' razi. Zauważyłem, że w ogóle rażą mnie te wielkie litery na czatach i dyskusyjnych forach, podobnie jak tykanie (szczególnie znanych i posiadających ,,pozycję społeczną'') autorów blogów w komentarzach czytelników. Jak to jest z tem forumowem sawułar wiwrem? Bo mnie ff oduczyło tych majuskuł i uważam, że słusznie. Normy nie ma chyba jeszcze - jedni robią tak inni siak. To nie Wersal i nie dyskusje panelowe na Sorbonie, ani nawet nie korespondencja. To jest, panie, wojna. Jak się chce kurturki, to można się ,,panować'' czy ,,kolegować''. Tak przynajmniej myślę... W każdym razie ustalmy to raz na zawsze, bo nie chcę kogoś obrażać małą literą, a z drugiej strony wielka wydaje mi się nieodpowiednia i często śmieszna.

*
"Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

*
"Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.