Skip to content

VII Rocznica powstania ŻRFF - Świętochłowice i Kraków

edytowano March 2015 w ŻRFF - modlitewnik
AHAWA
Dzień 8 marca 2015 - kolejna rocznica powstania ŻRFF, tym razem obchodzona w dwóch miejscach:
Msza św. odprawiana przez Nelkę Dyrektorkę w parafii p.w. św. Augustyna w Świętochłowicach-Lipinach, oraz reklamowana na Rebelce posiadówka w Krakowie.
Msza św. została odprawiona punktualnie o godzinie 12:00. Ksiądz Socha odczytał intencję Mszy św., w której zaznaczył, że nasz Żywy Różaniec znajduje się na Internecie. Potem zaśpiewał Psalm Responsoryjny. Wysłuchaliśmy kazania (chyba) proboszcza tej parafii. Przy przygotowaniu darów AHAWA asystował ministrantowi Tomaszowi podczas obmycia rąk. Pozostali parafialni ministranci (Patryk i Marek) spełniali pozostałe funkcje. Na zakończenie Mszy św. ksiądz Marcin wypowiedział parę zdań na temat Żywego Różańca Forum Frondy i pobłogosławił nas wszystkich, w tym siedzące w pierwszych ławkach ziewające kalkutki, które opiekowały się całkiem sporą gromadką dzieci (chyba z domu dziecka, ewentualnie z jakiejś przyparafialnej ochronki). I tak Msza św. wieńcząca kolejny rok istnienia Żywego Różańca, dobiegła końca. Po Mszy św. reprezentanci ŻRFF zamienili jeszcze ze sobą kilka zdań, typu: kto, gdzie, jak i udali się do swoich domów i plebanii na obiady, a niektórzy, tak jak na przykład MarNak, do swojej brzemiennej małżonki.
Di End.
Ps.
Co do posiadówki w Krakowie, to informacji i zdjęć jak na razie brak.
Na poniższych zdjęciach kolejno widzimy witraż z wnętrza kościoła św. Augustyna, ołtarz również z tego miejsca, a także uczestników Mszy św. z ŻRFF przed wejściem głównym do kościoła, czyli od prawej: MarNak, Nelka Dyrektorka, AHAWA i gościnnie Faustyna.
Zdjęcia zrobione przez parafiankę, aparatem Faustyny
Relację sporządził AHAWA
:) +
_________________

*
"Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

*
"Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

Komentarz

  • Ahawa - dziękuje za realacje i pilotowanie, dotarłem bez przeszkód, droga prosta jak strzała
    w kościele parafialnym Nelki rzuciły mi sie w oczy przepiękne witraże
    dziekuje x. dyrektorowi za Mszę i dobre słowo o ŻRFF, a (chyba) proboszczowi za kazanie
    Faustynie dziekuje za rozmowę i przypominam o możliwości łączenia uczestnictwa w Krucjacie i ŻRFF
    pozostałym Płatkom przypominam o Mszy u o. Jana 15 marca na Ukrainie o godz. 9 naszego czasu - ze zrozumiałych względów liczę na łącznść duchową, chyba ze ktoś .....
    ;)

    Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.
  • Wielkie, serdeczne Bóg zapłać dla x. Sochy za mszę św.  w intencji ŻRFF, dla AHAWY za relację i dla wszystkich uczestników uroczystości.
    I dzięki za wzruszajacą fotkę z kościoła. Wzruszającą, bo mimo iż się nie spotkaliśmy w realu, to jesteśmy sobie tak bliscy
    :)
    Piękna sprawa nas połączyła.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • +
    dziękuję
    :)
  • Połączyła i niech trwa!
    Dzięki Bogu.
    +

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.