Skip to content

Msza rocznicowa ŻRFF

2»

Komentarz

  • I drzewko
    :)
    Umywalki.
    Lustra nad nimi, to oczy dziewczynki z warkoczami. Tu fotograf nie objął całości. Warkocze z kokardami przechodzą na sąsiednie ściany.
    The author has edited this post (w 28.04.2014)

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • A to oryginał, który zainspirował twórców:
    Więcej na stronie:
    http://wspolnotabetlejem.pl/

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Betlejem zachwyciło mnie wszystkimi pomysłami plastycznymi i ich wykonaniem, ale przede wszystkim poszanowaniem dla każdego człowieka. To cudowne. Dobrze się tam czułam. Jakoś podniosło mnie to na duchu. Poczytałam trochę na ich temat. Jedna wypowiedź księdza określiła to podejście doskonale. Nazwał je ratowaniem resztek.
    Jak z tych okruchów darowanej ceramiki układają cudne powierzchnie, tak z tych okruchów człowieka skrytych nawet w najgorszej łajzie potrafią odzyskać arcydzieło Stwórcy.
    Gdyby takich ratowników więcej było...
    To pomysły na elewację siłowni i pracowni ikon.
    Gotowa ikona. Najbardziej pracochłonne jest przygotowanie deski do naklejenia reprodukcji jednej z "koszernych" ikon.
    Furtka do zagrody muła i osła. Zwróćcie uwagę na słupki ogrodzenia. To odzysk ze spalone stodoły. Wyglądają świetnie.
    The author has edited this post (w 28.04.2014)

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Zdjęcia wykonała JolaK i MarNak.
    Dziękujemy!

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • AnnaE
    Wspaniełe miejsce. Kto potrafi przeczytać piecokominek?
    Dla ułatwienia dodam, że znajduje się w kaplicy.
    Zobaczcie:
    http://wspolnotabetlejem.pl/

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • dadm w uzupełnieniu informacji że wspólwykonawcami kominka (w stylu Gaudiego - cokolwiek to znaczy) byli Sylwek (mieszkaniec Betlejem) i Janusz
    niebagatelny wpływ mieli również na wykonanie łazienek,

    Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.
  • O, widzę, że nawet Dzisiaj w Betlejem jest na ścianie
    :)
    Zachwycające zdjęcia, wspaniałe miejsce!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.