Skip to content

Wizerunek Jezusa Miłosiernego zgodny z Całunem Turyńskim

2»

Komentarz

  • edytowano April 2022
    Filioquist napisal(a):
    "Nie miał On wdzięku ani też blasku, aby na Niego popatrzeć, ani wyglądu, by się nam podobał"
    Może jest tak, że jako Chrystus cierpiący męki z pewnością nie miał, dla odmiany zaś jako Chrystus w ciele uwielbionym ów blask i wdzięk posiada?

    P.S. Przypomniałem sobie, że obraz wg. ks. Sopoćko przedstawia Zbawiciela wchodzącego przez zamknięte drzwi do Wieczernika
  • Oczywiście. Fragment wyjęty z większej całości zmienia znaczenie.
  • To prawda. Wizja proroka na czasy mesjańskie.
    Większy fragment:
    "Księga Izajasza, 53 1. Któż uwierzy temu, cośmy usłyszeli? na kimże się ramię Pańskie objawiło? 2. On wyrósł przed nami jak młode drzewo i jakby korzeń z wyschniętej ziemi. Nie miał On wdzięku ani też blasku, aby na Niego popatrzeć, ani wyglądu, by się nam podobał. 3. Wzgardzony i odepchnięty przez ludzi, Mąż boleści, oswojony z cierpieniem, jak ktoś, przed kim się twarze zakrywa, wzgardzony tak, iż mieliśmy Go za nic. 4. Lecz On się obarczył naszym cierpieniem, On dźwigał nasze boleści, a myśmy Go za skazańca uznali, chłostanego przez Boga i zdeptanego. 5. Lecz On był przebity za nasze grzechy, zdruzgotany za nasze winy. Spadła Nań chłosta zbawienna dla nas, a w Jego ranach jest nasze zdrowie. 6. Wszyscyśmy pobłądzili jak owce, każdy z nas się obrócił ku własnej drodze, a Pan zwalił na Niego winy nas wszystkich. 7. Dręczono Go, lecz sam się dał gnębić, nawet nie otworzył ust swoich. Jak baranek na rzeź prowadzony, jak owca niema wobec strzygących ją, tak On nie otworzył ust swoich. 8. Po udręce i sądzie został usunięty; a kto się przejmuje Jego losem? Tak! Zgładzono Go z krainy żyjących; za grzechy mego ludu został zbity na śmierć. 9. Grób Mu wyznaczono między bezbożnymi, i w śmierci swej był [na równi] z bogaczem, chociaż nikomu nie wyrządził krzywdy i w Jego ustach kłamstwo nie postało. 10. Spodobało się Panu zmiażdżyć Go cierpieniem. Jeśli On wyda swe życie na ofiarę za grzechy, ujrzy potomstwo, dni swe przedłuży, a wola Pańska spełni się przez Niego. 11. Po udrękach swej duszy, ujrzy światło i nim się nasyci. Zacny mój Sługa usprawiedliwi wielu, ich nieprawości On sam dźwigać będzie. 12. Dlatego w nagrodę przydzielę Mu tłumy, i posiądzie możnych jako zdobycz, za to, że Siebie na śmierć ofiarował i policzony został pomiędzy przestępców. A On poniósł grzechy wielu, i oręduje za przestępcami."
    Księga Izajasza, 53 - Bíblia Católica Online

    Leia mais em: https://www.bibliacatolica.com.br/pl/biblia-tysiaclecia/ksiega-izajasza/53/

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Szkoda że obrazki z wątku poznikały. :(



    Przenigdy nie polegamy na URL obrazka z netu!

    👣

    🐾
    🐾

  • Jak dać zdjatko z komórki?
  • edytowano April 2022
    Mordechlaj_Mashke napisal(a):
    Szkoda że obrazki z wątku poznikały.
    Tylko jeden. To .gif, przenikające się twarze z całunu z Turynu i z obrazu z Wilna.

    Mam gdzieś na dysku...
  • romeck napisal(a):
    mmaria
    ...mam nad łóżkiem właśnie ten,
    A ja w portfelu! Wersja karty płatniczej. Zawsze ją widać (dla innych), kiedy wyjmuję kartę, czy prawo jazdy...
    Odkurzając ten wątek - ja ciągle mam go!
    (Teraz w plecaczku lub torbie na ramię; od kilku lat nie używam portfela. Acha, obraz łagiewnicki.)
  • edytowano May 2023

    W katedrze w Turynie od czwartku do soboty trwają obchody święta Całunu Turyńskiego. 4 maja arcybiskup turyński Roberto Repole odprawił z tej okazji mszę świętą. Uroczystości zakończą się wieczorem 6 maja.

    Stowarzyszenie artystyczne „Concertante – Progetto & Musica” organizuje w katedrze w Turynie „Wielki Koncert na cześć Całunu Turyńskiego” („Gran Concerto in onore della Sindone”). W programie przewidziano m.in. utwór „Stabat Mater” Giovanniego Battistty Pergolesiego. Zagra orkiestra Contrametric Ensemble pod dyrekcją Farhada Mahaniego.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • @AnnaE powiedział(a):
    W katedrze w Turynie od czwartku do soboty trwają obchody święta Całunu Turyńskiego. 4 maja arcybiskup turyński Roberto Repole odprawił z tej okazji mszę świętą. Uroczystości zakończą się wieczorem 6 maja.

    ?
    Czy to liturgiczne święto? Czy coś w rodzaju festiwalu?

  • edytowano May 2023

    4 maja Kościół katolicki obchodzi wspomnienie liturgiczne Całunu Turyńskiego.
    https://www.tvp.info/69663368/wlochy-swieto-calunu-turynskiego-w-maju-w-katedrze-w-stolicy-piemontu
    Uroczystości ubogacone mszą świętą. Kościół zdaje się nie zmienił jeszcze opinii na temat całunu. Nie może byś zatem święta liturgicznego. Szacunek, nie bezgraniczne uwielbienie. Tak rozumiem sytuację.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano May 2023

    Znalazłem na facebooku diecezji
    →la festa liturgica della Sindone fb
    oraz na stronie www
    → festa della Sindone www

    oraz
    fb/ Santa Sindone
    modlitwa arcybiskupa metropolity przed Całunem, 4. maja 2023

    Święto Całunu, jak doczytałem, jest co roku 4. maja.

  • edytowano May 2023

    Benedykt XVI i Franciszek też.
    Ale żaden z nich nie odważył się oficjalnie uznać Całunu za relikwię. Zostawili sprawę do rozstrzygnięcia naukowcom.

    https://www.tvp.info/69057976/calun-turynski-turyn-wlochy-ziemia-swieta-jerozolima-wielkanoc-czy-wizerunek-na-plotnie-przedstawia-chrystusa

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano August 2023

    Św. Dolindo Rutuolo nie wątpił, że Całun jest relikwią, a jako że oglądał twarz Pana Jezusa ( i Matki Bożej) w wizjach - był konsultantem malarki, która na podst. Całunu wykonała portret Syna Bożego. Wizerunek ten różni się nieznacznie od innych wizerunków wykonanych na podst. Całunu, które znamy.
    Pan Jezus na portrecie Lucii la Porta ma błękitne oczy.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.