Skip to content

Wolał umrzeć niż tak żyć

edytowano March 2015 w ŻRFF - modlitewnik

Dwudziestoletni Piotr Dębski z Warszawy popełnił samobójstwo, kiedy dowiedział się, że razem z matką może wylądować na bruku. Zrozpaczona Bożenna Dębska (55 l.), która jest w wielkiej żałobie po stracie ukochanego syna, wciąż boi się eksmisji, a wtedy - jak nam mówi - nie wie, czy przeżyje podwójną życiową tragedię.

Za duszę Piotra: +++
Za rodzinę Dębskich: +++

Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.

Komentarz

  • +++

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • SE: " Piotr Dębski po skończeniu szkoły zawodowej imał się różnej dorywczej
    pracy
    . Nie mógł znaleźć stałego zatrudnienia. Mimo że się bardzo starał. Naprawiał sprzęt elektroniczny, bo od małego właśnie to go najbardziej zajmowało. Ale
    pieniądze
    z tego były żadne. W domu też się nie przelewało.
    Jego matka Bożenna Dębska jeszcze trzy lata temu pracowała na kasie za marne pieniądze, ale odkąd zniszczyła sobie kręgosłup, zajęła się domem i chorym na serce mężem.
    Cała trójka żyła z jego niskiej
    emerytury
    wynoszącej 800 zł.
    Za
    mieszkanie
    nie mieli już z czego płacić, bo cała kwota szła na leki i życie. Wpadli więc w taką spiralę długu czynszowego, że zaczęła im grozić
    eksmisja
    ."
    The author has edited this post (w 13.10.2013)

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • +++

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • +++

    Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.