Skip to content

Za mojego kolegę

edytowano March 2015 w ŻRFF - modlitewnik
Polecam modlitwom zmarłego Witka. To mój kolega z pracy, wierny towarzysz pracy terenowej na powierzchniach doświadczalnych od Pomorza po góry. Ostatni raz odwiedziłem go w szpitalu na tydzień przed śmiercią. Zmarł na raka w dniu Wniebowzięcia NMP. Wiadomość zastała mnie na Cmentarzu Łyczakowskim, tuż po tym gdy postawiłem znicz wybitnemu leśnikowi, prof. Henrykowi Strzeleckiemu.
Nawiasem mówiąc - uświadomiłem sobie, że przez 25 lat pracy zawodowej dane mi było funkcjonować w niewielkim, ale wspaniałym, rozumiejącym się bez słów, oddanym zespole ludzi co to "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego". I właśnie jeden z nas odszedł na zawsze, powiedziałbym: najlepszy z nas. Już nic nie będzie tak jak dotąd.
+++

Komentarz

  • +++

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • +++

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • +++

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.