Skip to content

No i co zrobić z tym OFE w końcu?

edytowano March 2015 w Poradnik
Może gdzieś to już było wałkowane, ale nie pamiętam. W kwestii długoterminowego inwestowania jestem ignorantem i liczę na jakąś podpowiedź ze strony bardziej obeznanych z tematem. Dostałem zaproszenie od swojego OFE, żeby nie rezygnować i zadeklarować odprowadzanie do nich nadal części składki emerytalnej. I chętnie bym zdywersyfikował swoje przyszłe źródła emerytalne. Tyle że na swój chłopski rozum czarno to widzę, jak te OFE pociągną w sytuacji gdy banda Tuska spętała im nogi. Po prostu zastanawiam się, czy jest to gra warta świeczki, czy nie lepiej pozostać już przy tym ZUS, a ewentualne nadwyżki inwestować w jakiś trzeci filar.

Komentarz

  • zus

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • Hm, tak też mi się wydawało.
    Dzięki.
  • Czy rekomendacja ma związek ze wzrostem ryzykowności operacji OFE, choćby zmianą limitu inwestycji zagranicznych?
    Aha, może jeszcze z likwidacją minimalnej stopy zwrotu?
    The author has edited this post (w 04.06.2014)
  • Nie. OFE beda sie wycofywac z gieldy a przynajmniej beda mniej inwestowac, co obnizy popyt, a wiec ceny beda musialy spasc - co znaczy, ze spadnie wartosc jednostek. Ja nie wierze w te ekonomiczne pierdoly, wole policzyc wolumeny i zastosowac jakis prosty model rownowagi.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • Hm, a mam już druk z deklaracją pozostania w OFE. No masz Ci los.
  • Eee tam, roznie moze byc. Ja nie zostaje w OFE, jestem tym drogowskazem, co idzie, gdzie pokazuje.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • Dziękuję za odpowiedź, Losie. I za pytanie, Brzoście.
    Tak na "czuja" chciałem już zostać w OFE, bo i tak wszystko kiedyś pier$%#$^#&@*e...
    image
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.