Skip to content

Szyfrowanie

uhruhr
edytowano March 2015 w Poradnik
Jak długo może trwać szyfrowanie 1 tb dysku zewn.?

Komentarz

  • Szyfrowałem niezewnętrzny (BitLockerem i TrueCryptem) i trwało to jak obszył ze 25 godzin w obu przypadkach. Na USB może być jeszcze dłużej.
  • Dziękuję, Przemko. >25 h  brzmi nieciekawie.
    Ja chce użyć TC.
  • Nie da się tego obejść inaczej. Też myślę że TC to lepsze rozwiązanie, BL jest komercyjnym rozwiązaniem Microsoftu i nie wiadomo czy nie ma tam jakiejś furtki od zaplecza.
    Trzeba zostawić komputer włączony na dobę innymi słowy. Pewną wartością dodaną zaszyfrowania całego dysku jest fakt że zostanie on gruntownie, na całej powierzchni, sprawdzony czy nie ma błędów. Normalnie nikomu nie chce się takiego skanowania robic bo długo trwa (chociaż nie aż 25 godzin), w końcu jak szyfrujemy dysk dla bezpieczeństwa to przydałoby się mieć pewność że ten dysk jest sprawny w 100%.
    Dobrze też zainstalować sobie HD Sentinel, w wersji Trial/Free jest (dla naszych potrzeb) w pełni funkcjonalny a ma takiego plusa że bardzo dobrze współpracuje z dyskami przenośnymi
    http://www.hdsentinel.com/download.php
    Ostrzeże przed większością zbliżających się awarii, nie musi działać bez przerwy, ważne żeby pamiętać o uruchomieniu go raz na parę dni.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.