Skip to content

Sery i selery

loslos
edytowano March 2015 w Kulinaria
Ser oscypek kroimy na plastry, selera obieramy i też kroimy na plastry. Wszystko obtaczamy w jajku i bułce tartej, smażymy i spożywamy, można z sałatką np. z rzepy.

Świetne danie na upał.

Komentarz

  • ... albo z małosolnym ogórkiem.
  • Przepis paluszki lizać. Jeśli kto lubi selera. Ja lubię okrutnie. Oscypka też. Ale osobno seler a osobno oscypek, czy jakoś je zespawać i razem obsmażyć? Seler surowy czy obgotowany z lekka?
    Uprasza się o konkrety :)
  • Seler surowy, choć są tacy co lubią podgotować. Smażyć osobno ser a osobno seler, bo ser się szybciej smaży. Na talerzu są nie do odróżnienia, co do posiłku dodaje element zaskoczenia kulinarnego.
  • France smażom camembera i podają z borówką vel żurawiną tudzież inną konfitOOrą słodką a cierpką. A my oscypek, bo nasz :) Ale selera to ja tylko w surówce ...... Znaczy się mówimy o korzeniu nie łodygach?
  • Na upał dobra jest też zupa wiśniowa z makaronkiem zabielona śmietaną 30%. Oczywiście- na zimno. Jadłam ją przez 3 dni i nicanic mi nie zbrzydła. Makaron, oczywiście, trzymamy oddzielnie, nie w zupie.
  • Wiśnie zawsze są dobre. Pod każdą postacią. A najbardziej po postącia zalkoholizowaną :D
  • Wiśnie zawsze są dobre. Pod każdą postacią. A najbardziej po postącia zalkoholizowaną :D
    Hehe, to największa przygoda alkoholowa mojej Mamy. Miała chyba 5 lat jak najadła sie wiśni wyrzuconych przez Babcię z gąsiora, w którym nastawiała nalewkę, ale to nie wszystko, bo temy wisniamy objadły sie też babcine kury i tez się upiły . :D
  • France smażom camembera i podają z borówką vel żurawiną tudzież inną konfitOOrą słodką a cierpką. A my oscypek, bo nasz :) Ale selera to ja tylko w surówce ...... Znaczy się mówimy o korzeniu nie łodygach?
    O bulwie. Takiej

    image

    Smak zaskakujący.
  • A to OK. Bo naciowego jeszcze bardziej nie trawię.....
  • Seler pod postacią frytek w omlecie - pyszota!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.