Skip to content

Ćwierkając

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Otagowano:
«1

Komentarz

  • Hm, chyba nie polubię tego ćwierkacza ;-)

    Oto co mi się pokazało:

    "Może Ci się też spodobać · Odśwież

    Ryszard Kalisz
    @RyszardKalisz

    Ryszard Petru
    @RyszardPetru

    Legia WarszawaKonto zweryfikowane
    @LegiaWarszawa

    Jarosław Kuźniar
    @jarekkuzniar

    Palikot Janusz
    @Palikot_Janusz"
  • Hm, chyba nie polubię tego ćwierkacza ;-)
    To historia Twojej przeglądarki Ci to zrobiła najprawdopodobniej (ale obiecuję tego nie rozpowiadać)

    ;)) =))
  • Chyba trzeba będzie przygotować Koleżeństwu listę #whoiswho.
  • Chyba trzeba będzie przygotować Koleżeństwu listę #whoiswho.
    Znakomita idea, jak kto ma wiedzę i czas oraz umiejętności (bo ja wiedzy nie mam, czas z doskoku, a wiedzę w tomacie ujemną)
  • edytowano August 2015
    Totak. Lista whoiswho byłaby za długa (trudno opisać 1000 kont, które ktoś śledzi). Zatem potrzebne jest inne podejście:
    proponuję obejrzeć listy followanych i samemu wybrać. Np. można zacząć od polityki, czyli: Lista jest oczywiście za krótka i jest jeszcze ogromna liczba wspaniałych ludzi na TT, których nie umiejszczając na niej z pewnością obraziłem (za co przepraszam).

    Potem można już zacząć powoli budować swój własny Timeline (np. związany ze swoim hobby, zawodem, problemami) followując kolejnych ludzi (zagraniczne konta są bardzo ciekawe).
  • Jeśli ktoś jest niezdecydowany, albo nie chce się zbytnio ujawniać na początku, to istnieje też opcja "zakłódkowania" swojego profilu. Wówczas dostęp do: naszych tweetów + listy naszych followersów + listy kogo followujemy będą mieli jedynie ludzie, którzy uzyskają naszą zgodę. Kłódkę można zdjąć w każdej chwili.
  • E, chyba się jednak, póki co, nie zapiszę.
  • edytowano August 2015
    tak na poważnie: co wam daje facebook, twitter czy inna NK?
  • i sprawdza się?
  • ok, dzieki, zastanowię sie
  • Tak. Zwłaszcza, że ma duże możliwości personalizacji (pomimo wielkiej prostoty). A to dlatego, iż sam sobie wybieram kogo chcę obserwować.

    Do tego limit 140 znaków wymusza zwięzłość w wypowiedziach. Dzięki temu mogę sobie w wolnej chwili szybko przejrzeć najnowsze twitty (w dowolnym miejscu, na telefonie). Czasami to powoduje nieporozumienia przez brak precyzji, ale generalnie jest to zaleta. Na forum niekiedy trzeba poświęcić więcej czasu i uwagi, bo wypowiedzi są bardziej rozbudowane.
    Kolega woli czytać książki czy sms-y?
  • Ale takie np. 10 Przykazań napisane było esemesową/twitterową zwięzłowatością! :)
  • Ale takie np. 10 Przykazań napisane było esemesową/twitterową zwięzłowatością! :)
    Ale cała Biblia? :)
  • Ale takie np. 10 Przykazań napisane było esemesową/twitterową zwięzłowatością! :)
    I w tym momencie na TT bym kliknął "Favorite". :)
  • Kolejna kokaina, podobno jeszcze gorsza niż Facebook.
  • Twitter nie jest książką. Twitter jest narzędziem do znajdowania ciekawych książek.
    That's how it goes.
  • Przez te une umierają FForumki. Szkoda.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Kolejna kokaina, podobno jeszcze gorsza niż Facebook.
    To narzędzie
  • Palade na twitterze, w dniu wyborów - to jest To.
    Lubię czytać Janeckiego i naszego NickEd'a ( który ma fajoskie poczucie humera).
  • Kolejna kokaina, podobno jeszcze gorsza niż Facebook.
    Ale w przeciwieństwie do fejsunia nie zarabia na siebie, długo nie pociągnie raczej w tej formie.
  • Kolejna kokaina, podobno jeszcze gorsza niż Facebook.
    Ale w przeciwieństwie do fejsunia nie zarabia na siebie, długo nie pociągnie raczej w tej formie.
    Byle dociągnął do wyborów.
  • "Poznałem" się z Fb, bo "musiałem" założyć fanpage - stronę firmową.
    Prywatnie - przydaje się, trzeba tylko zrozumieć zasady jej działania, oddziaływania.
    Można zapomnieć o jej początkowej idei - już nią nie jest, troche można zapomnieć o początkach wielkiej kariery (służby amerykańskie), bo już jest wieklkim biznesem, maszynką do zarabiania pieniędzy.
    Za kolejnych 10 lat i tak będzie czymś innym, bo świat się zmienia: konkurencja, moda itp.

    Myślę, że tak zle mówiono kiedyś o telewizji, potem ogólnie o internecie, potem o forumach w sieci.

    ==
    Ciekawostka: facebook (a w zasadzie Marek Zuckerberg) jest właścicielem Instagramu oraz WhatsApp, które to młodzi użytkownicy (nastoletni) wybierają zamiast facebooka!
    Mój syn ma ale nie używa, namawia mnie na Snapchata. (Założyli 21-o letni studenci Stanfordu i potem odrzucili ofertę Zuckerberga zakupu aplikacji za 3 miliardy dolców! Fb )


    Tort jest ogromy i nic nie jest trwałe.

  • Właśnie sobie założyłam konto i stawiam pierwsze kroki - do nowego trzeba się przyzwyczaić, bo to coś innego niż fb. :) Na razie sobie uzbierałam 58 obserwowanych kont i widzę, że tam jest sporo ciekawych rzeczy - od razu mi się rzuciły w oczy wyrazy sympatii kierowane pod adresem PAD, co niezmiernie mnie ucieszyło. :) Dziękuję za powyższe wskazówki, na razie chyba bardziej będę tam czytać niż pisać. :)
  • To historia Twojej przeglądarki Ci to zrobiła najprawdopodobniej (ale obiecuję tego nie rozpowiadać)
    U mnie tak samo.
  • Ćwierkacz? W życiu nie namówią mnie na kolejny marnowacz drogocennego czasu. Wystarczy mi ten fejszbuk i dwa forumki

  • Leszek ‏@Leszek 12 godz.12 godzin temu

    Dobrze, że Lepper nie żyje bo Platforma musiałaby wziąć go na listę.
    1 podany dalej 0 ulubionych
  • Kurde, ten Twitter wciąga :)
  • Palade na twitterze, w dniu wyborów - to jest To.
    Lubię czytać Janeckiego i naszego NickEd'a ( który ma fajoskie poczucie humera).
    A NickEd to na Twitterze kto? W wyszukiwarce mi się nie pojawił.

  • A NickEd to na Twitterze kto? W wyszukiwarce mi się nie pojawił.
    Leszek@Leszek

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.