Skip to content

Marsz Niepodległości 2015

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Kto z naszych będzie?
Proszę o relacje z miejsca wydarzenia.

Kaczyński w Krakowie, Duda też już wyjechał w Polskę C.
Szykuje się jakaś prowokacja?

*
"Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

«1

Komentarz

  • edytowano November 2015
    No cóż.
    Szkoda że nie ma Iaremy.
    Jestem skazana na TVPINFO.
    :-S

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • właśnie chciałem zapytać o jakiegoś linka do relacji
  • Gupio być podglądaczem
    #:-S

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • AnnaE napisal(a):
    Gupio być podglądaczem
    #:-S
    odległość i inne okoliczności nas usprawiedliwiają choć żal oczywiście tam nie być
  • Przecież Trwam TV prowadzi bezpośrednią transmisję. Chyba że o inny marsz chodzi.
  • Oglądam relację na TVP Info. Komentarze miażdżą. Ogólny szok i zaskoczenie, że nic się nie dzieje. I nokautujący komentarz jednego z zaproszonych gości - że dlatego, że teraz nie ma policyjnych prowokatorów i cytat Kamińskiego z U Sowy jak to policjanci dostali polecenie spalenia budki strażniczej pod ambasada.
  • robert.gorgon napisal(a):
    Przecież Trwam TV prowadzi bezpośrednią transmisję. Chyba że o inny marsz chodzi.
    zaczęło sie ledwo co a ja wcześniej szukałem gdzieś czegoś
  • Nie ma min. Sienkiewicza - nie ma incydentów. Proste.
  • Policja w tym roku nie zdecydowała się na wszczęcie zamieszek.
  • robert.gorgon napisal(a):
    Przecież Trwam TV prowadzi bezpośrednią transmisję. Chyba że o inny marsz chodzi.

    Zakończyło i nadaje program patriotyczny, a Marsz jeszcze trwał, że o przemówieniach po marszu nie wspomnę...

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Nie było transmisji w TVN.
  • robert.gorgon napisal(a):
    Nie było transmisji w TVN.

    Nie było zadymy, to i ich nie było
    ;))

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano November 2015
    AnnaE napisal(a):
    robert.gorgon napisal(a):
    Nie było transmisji w TVN.
    Nie było zadymy, to i ich nie było
    ;))
    Była za to ARMIA ŁÓDŹ

    :-bd
  • Włączyłe róże wiadomości w TV po 20.
    Porażka - wszędzie żal-i-płacz, że nie było zadym i....
    pakaz zadym (kompilacja) z porzednich lat ZAMIAST pokazania tegorocznego marszu.
    Na Info - Komorra "miażdżący" mowę nienawiści PADa (!), na jedynce - film o Bolku.
    :/
  • romeck napisal(a):
    Włączyłe róże wiadomości w TV po 20.
    Porażka - wszędzie żal-i-płacz, że nie było zadym i....
    pakaz zadym (kompilacja) z porzednich lat ZAMIAST pokazania tegorocznego marszu.
    Na Info - Komorra "miażdżący" mowę nienawiści PADa (!), na jedynce - film o Bolku.
    :/
    dopoki tak bedzie w telewizorni dopoty nie uwierze w zmiane rzadu.
    oczywiscie, wiem, ze to jeszcze nie teraz. ale na Boze Narodzenie chce zobaczyc w TVP "generala idacego na wojne".
    i basta!
  • balbina napisal(a):
    romeck napisal(a):
    Włączyłe róże wiadomości w TV po 20.
    Porażka - wszędzie żal-i-płacz, że nie było zadym i....
    pakaz zadym (kompilacja) z porzednich lat ZAMIAST pokazania tegorocznego marszu.
    Na Info - Komorra "miażdżący" mowę nienawiści PADa (!), na jedynce - film o Bolku.
    :/
    dopoki tak bedzie w telewizorni dopoty nie uwierze w zmiane rzadu.
    oczywiscie, wiem, ze to jeszcze nie teraz. ale na Boze Narodzenie chce zobaczyc w TVP "generala idacego na wojne".
    i basta!
    Ja też oczekuję zrobienia porządku z mediami. Dziś najważniejszą informacją na Interii jest wypowiedź Komorowskiego. Na marginesie, nie jestem mściwa, ale oczekiwałabym wyjaśnienia jego powiązań z WSI i Pro Civili. Media udają, że sprawy nie ma.
  • Dziwne tez, ze w tym roku nie szli obok ambasad, nie stala im na drodze manifa etc. Nieagresywny nacjonalizm. No po prostu porazka.
  • rdr napisal(a):
    Dziwne tez, ze w tym roku nie szli obok ambasad, nie stala im na drodze manifa etc. Nieagresywny nacjonalizm. No po prostu porazka.
    Porażką był również marsz w rocznicę rewolucji październikowej.

  • starybelf napisal(a):
    rdr napisal(a):
    Dziwne tez, ze w tym roku nie szli obok ambasad, nie stala im na drodze manifa etc. Nieagresywny nacjonalizm. No po prostu porazka.
    Porażką był również marsz w rocznicę rewolucji październikowej.

    A czyją? RZe się naiwnie zapytam?
  • starybelf napisal(a):
    rdr napisal(a):
    Dziwne tez, ze w tym roku nie szli obok ambasad, nie stala im na drodze manifa etc. Nieagresywny nacjonalizm. No po prostu porazka.
    Porażką był również marsz w rocznicę rewolucji październikowej.

    Jaki marsz? (Serio pytam, nie retorycznie.)
  • I tu ciekawe przemyślenia lewaka w sprawie wiadomego Marszu:

    http://mediumpubliczne.pl/2015/11/marsz-niepodleglosci-jest-zjawiskiem-klasowym-a-nie-nacjonalistycznym/

    Clue:
    Myślę, że należałoby to zdekodować w taki sposób: Polska to jest ten świat, który się tym ludziom należy, a który został im zabrany. Materialnie zabrany. Jako majątek. Własność. Polskość, tradycja i flaga, to są kwitki, które dano im w zamian za ten majątek. To ostatnie dowody, że coś do tych ludzi kiedyś należało. Trochę tak, jakby ktoś kiedyś do nich przyszedł i powiedział: „pożycz mi to, co masz, a w zamian ja ci dam kwit, i kiedyś na ten kwit ci to wszystko oddam, tylko że wtedy to będzie piękniejsze i wspaniałe!” No i okazało się, że ten ktoś zniknął. Nie ma go. A razem z nim cały ten majątek. Został kwit – czyli ta flaga. To jest kwit wielkiej wartości, z którego nie należy się śmiać. I teraz ci ludzie biegają z tym kwitem i potrząsają nim przed oczami świata, bo oni wiedzą, że gdzieś tam zza szyb patrzą na nich ci, którzy im wszystko zabrali. I rzeczywiście patrzą. I nawet się boją. A nawet są przerażeni. Że to dzicz z flagami lata…

    Polska flaga, hymn, tradycja to wszystko są symboliczne rekwizyty majątku, który został tym ludziom odebrany. Nie chodzi tu tylko o pieniądze, ale o wpływ na rzeczywistość, o jakieś miejsce na ziemi, o przynależność, poczucie bezpieczeństwa. To wszystko miało do nich wrócić, ale nie wróciło. Kapitaliści i politycy mieli to tylko pożyczyć, żeby unowocześnić i oddać. Ale teraz w fabryce siedzi jakiś gbur kierownik, który mówi „wypierdalaj”, w sklepie siedzą tacy sami jak oni, bo kierownika nawet nie zobaczysz i sprzedają im wszystko za szmal, którego oni nie mają. Ziemia nie jest ich, bo należy do ludzi z miasta, albo do kapitalisty, albo do Niemca (przysłowiowego). Samochody należą do bogatych, domy do jeszcze bogatszych, do nich nie należy nic. Jedyni mili ludzie wokół nich to sprzedawcy promocji w Play i naciągacze na chwilówki. Nie tak miało być!

    Stąd właśnie te wszystkie okrzyki o złodziejstwie. Złodzieje Unia, złodziej Tusk, złodziej Żyd.

    A wokół sporo ludzi, którzy mówią podniosłym tonem: ten kwit, który macie w ręku, ma wielką wartość… nie dajcie nim szargać, nie dajcie sobie go odebrać, bo zostaniecie zupełnie z niczym. Jak bydło.
  • Spoko. Bo kwit to straszna broń w rękach zdesperowanego człowieka. A nuż widelec się o swoje upomni i trza mu będzie oddać co jego.....bo w sumie ma kwit.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    starybelf napisal(a):
    rdr napisal(a):
    Dziwne tez, ze w tym roku nie szli obok ambasad, nie stala im na drodze manifa etc. Nieagresywny nacjonalizm. No po prostu porazka.
    Porażką był również marsz w rocznicę rewolucji październikowej.

    Jaki marsz? (Serio pytam, nie retorycznie.)


    Ja się dołączam do pytania.
  • Ignac, pytanie techniczne: Czy "Masa" vel "prekariat" z tegoż artykułu, to to samo co "prole" Orwellowskie?
  • Nu nie pisałem tego, ale chyba tak to brzmi!
  • edytowano November 2015
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    I tu ciekawe przemyślenia lewaka w sprawie wiadomego Marszu:

    http://mediumpubliczne.pl/2015/11/marsz-niepodleglosci-jest-zjawiskiem-klasowym-a-nie-nacjonalistycznym/

    Clue:
    Myślę, że należałoby to zdekodować w taki sposób: Polska to jest ten świat, który się tym ludziom należy, a który został im zabrany. Materialnie zabrany. Jako majątek. Własność. Polskość, tradycja i flaga, to są kwitki, które dano im w zamian za ten majątek. To ostatnie dowody, że coś do tych ludzi kiedyś należało. Trochę tak, jakby ktoś kiedyś do nich przyszedł i powiedział: „pożycz mi to, co masz, a w zamian ja ci dam kwit, i kiedyś na ten kwit ci to wszystko oddam, tylko że wtedy to będzie piękniejsze i wspaniałe!” No i okazało się, że ten ktoś zniknął. Nie ma go. A razem z nim cały ten majątek. Został kwit – czyli ta flaga. To jest kwit wielkiej wartości, z którego nie należy się śmiać. I teraz ci ludzie biegają z tym kwitem i potrząsają nim przed oczami świata, bo oni wiedzą, że gdzieś tam zza szyb patrzą na nich ci, którzy im wszystko zabrali. I rzeczywiście patrzą. I nawet się boją. A nawet są przerażeni. Że to dzicz z flagami lata…

    Polska flaga, hymn, tradycja to wszystko są symboliczne rekwizyty majątku, który został tym ludziom odebrany. Nie chodzi tu tylko o pieniądze, ale o wpływ na rzeczywistość, o jakieś miejsce na ziemi, o przynależność, poczucie bezpieczeństwa. To wszystko miało do nich wrócić, ale nie wróciło. Kapitaliści i politycy mieli to tylko pożyczyć, żeby unowocześnić i oddać. Ale teraz w fabryce siedzi jakiś gbur kierownik, który mówi „wypierdalaj”, w sklepie siedzą tacy sami jak oni, bo kierownika nawet nie zobaczysz i sprzedają im wszystko za szmal, którego oni nie mają. Ziemia nie jest ich, bo należy do ludzi z miasta, albo do kapitalisty, albo do Niemca (przysłowiowego). Samochody należą do bogatych, domy do jeszcze bogatszych, do nich nie należy nic. Jedyni mili ludzie wokół nich to sprzedawcy promocji w Play i naciągacze na chwilówki. Nie tak miało być!

    Stąd właśnie te wszystkie okrzyki o złodziejstwie. Złodzieje Unia, złodziej Tusk, złodziej Żyd.

    A wokół sporo ludzi, którzy mówią podniosłym tonem: ten kwit, który macie w ręku, ma wielką wartość… nie dajcie nim szargać, nie dajcie sobie go odebrać, bo zostaniecie zupełnie z niczym. Jak bydło.
    Jednym zdaniem - byt określa świadomość a nadbudowa dryfuje. Wciąż dryfuje.
  • Onże Betlejewski popełnił także zgrabny tekst o alienacji antyfaszystów z Marszu Antyfaszystów;)
  • Nu, Marksowska alienacja wyalienowanych cały czas na propsie!
  • pawel.adamski napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    starybelf napisal(a):
    rdr napisal(a):
    Dziwne tez, ze w tym roku nie szli obok ambasad, nie stala im na drodze manifa etc. Nieagresywny nacjonalizm. No po prostu porazka.
    Porażką był również marsz w rocznicę rewolucji październikowej.

    Jaki marsz? (Serio pytam, nie retorycznie.)
    Ja się dołączam do pytania.O, cho, cho.... Koledzy kapitaliści i metrem nie jeżdżą. A jak metrem nie jeżdżą, to nie czytają wiadomości z "GazWybu".
    Jaki marsz? A taki:
    http://telewizjarepublika.pl/quotsolidarnosc-zamiast-nacjonalizmowquot-pro-imigrancki-marsz-przeszedl-ulicami-warszawy,25818.html
    I u źródła:
    http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,19142124,solidarnosc-zamiast-nacjonalizmu-w-sobote-marsz-w-warszawie.html


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.