Skip to content

Rymon wew wsieci

edytowano March 2015 w Forum ogólne
"stanie się coś, czego jeszcze nie potrafimy sobie wyobrazić, ale o czym powinniśmy myśleć- jak się uratować, jak zostać na swojej ziemi- kiedy wszystko runie i zaczną znikać narody oraz państwa Europy. Sami się nie uratujemy. Czas odwrócić skutki rozbiorów- a to znaczy, że czas myśleć o odnowionej Rzeczypospolitej.

dwojga, trojga narodów?

Czas myśleć o tym, jak będzie kiedyś wyglądać Rzeczpospolita Pięciu Narodów."

image

Komentarz

  • O czym on mówi, o wojnie?
  • A tam od razu wojnie- mówi o naszej nowej Unii
  • moze link?
  • Zastanowiłem się które pięć narodów miał na myśli.
  • Polak, Ukrainiec, Białorus, Łotysz, Estończyk
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Polak, Ukrainiec, Białorus, Łotysz, Estończyk
    A ojczyzna Mickiewicza ?

    JORGE>
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Polak, Ukrainiec, Białorus, Łotysz, Estończyk
    Prusak wypadł? Wyrazy współczucia.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Polak, Ukrainiec, Białorus, Łotysz, Estończyk
    O czym to ja pisałem i jeszcze mapką ilustrowałem :-\"
    Ale jam nie prorok #-o
  • Upadek Rzeczpospolitej Obojga Narodów był największą katastrofą w historii narodów Europy :)
  • los napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Polak, Ukrainiec, Białorus, Łotysz, Estończyk
    Prusak wypadł? Wyrazy współczucia.
    Zmarło się biedakowi.
  • JORGE napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Polak, Ukrainiec, Białorus, Łotysz, Estończyk
    A ojczyzna Mickiewicza ?

    JORGE>
    W sensie, która?
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Polak, Ukrainiec, Białorus, Łotysz, Estończyk
    A ojczyzna Mickiewicza ?

    JORGE>
    W sensie, która?


    Nominalna - jakoś tak ominięta bokiem?

  • - Jesteśmy sąsiadami i z punktu widzenia naszej wspólnej historii, jeżeli wybiera się państwa bałtyckie na pierwszą wizytę, to logiczne byłoby, by to była Litwa, ale tak nie jest - powiedział w rozmowie z agencją BNS przewodniczący sejmowej komisji spraw zagranicznych Benediktas Juodka.

    Pominięcie Wilna, zdaniem Juodki, należy odczytywać, jako "sygnał, że w ocenie prezydenta Dudy stosunki litewsko-polskie mogłyby być lepsze".

    - Prezydent Duda wskazuje, że wśród państw bałtyckich - w kontekście obecnych wyzwań – Litwa nie jest głównym partnerem Polski - zauważył z kolei politolog, prof. Uniwersytetu Witolda Wielkiego Szarunas Liekis. Ocenił, że to brak decyzji strony litewskiej w sprawie pisowni polskich nazwisk zaważył, iż stosunki między Polską a Litwą ostatnio są chłodne.
    http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wilno-rozczarowane-ze-nie-jest-na-trasie-wizyt-prezydenta-dudy/qr0w7p
  • Ojczyzną Myckiewicza jest Białoruś.
  • edytowano May 2021
    Brzost zapytał w styczniu 2016 r.:
    Zastanowiłem się które pięć narodów miał na myśli.
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Polak, Ukrainiec, Białorus, Łotysz, Estończyk
    JORGEnapisal(a):
    A ojczyzna Mickiewicza ?
    dziś na fejsbóku, profil Romuald Rzeszutek
    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=776760749671447&id=100020125860641

    "Fortecą Polski jest pierś Jej żołnierza – pierś każdego Jej obywatela i w celu osłabienia mocy tych fortec prowadzona jest obecnie usilna kampania komunistów i ich sympatyków..."
    Gen. St. Bułak-Bałachowicz. ...
    ...
    "Jako dowódca początkowo grupy a potem Armii Sprzymierzonej, posiadałem w szeregach moich przeważnie obcoplemieńcow. Najlepszych synów

    Rusi, Ukrainy, Białorusi i Rosji,

    tych co Polsce ufali, wierzyli i w ciężkich chwilach walk o Polskę na pomoc przyszli i ramię przy ramieniu z Polskimi żołnierzami w szeregach stanęli. Kurhany mogił tych bohaterów rozsiane na szlaku działań mojej byłej Armii od Buga do Dniepru są świadectwem dobrowolnej rycerskiej ofiary życia, złożonej przez obcoplemieńcow dla Polski.
    ?
    Co to za Rusini, a nie Ukraińcy, nie Białorusini, nie Rosjanie?
  • Ruś to może ta bliższa a Ukraina dalsza, z Dzikich Pól.
  • Chyba że mówił "Rusi, no, wicie czyli na dzisiejsze Ukrainy, Białorusi i Rosji"
  • Chociaż myślę, że słowa Opustoszała Rzeczpospolita, opustoszała Ukraina. odnosiły się raczej do tej dalszej części.
  • Jak sama nazwa wskazuje. U-kraina.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Chyba że mówił "Rusi, no, wicie czyli na dzisiejsze Ukrainy, Białorusi i Rosji"
    A, że
    Rusi: a)...b)...c)...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.