Skip to content

Waszczykowski: Wielka Brytania największym sojusznikiem.. czyli rozpoczęła się gra o Europę Narodów

edytowano March 2015 w Forum ogólne
- wreszcie prawdziwa polityka zagraniczna
Otagowano:
«1

Komentarz

  • Tylko czy Londyn nam pomoże czy skończy się jak w 39?
  • jeśli ma interes to pomoże a przecież ma
  • klejenie szabelki, ot co...Ale czy ostra? Ba, tego się - co nie daj Boże - dowiemy w stosownym czasie.
  • janosik napisal(a):
    Tylko czy Londyn nam pomoże czy skończy się jak w 39?
    Londyn w 1939 roku dotrzymał zobowiązań!

  • ms.wygnaniec napisal(a):
    janosik napisal(a):
    Tylko czy Londyn nam pomoże czy skończy się jak w 39?
    Londyn w 1939 roku dotrzymał zobowiązań!

    Zaiste, a pozostałe koleżeństwo uprasza się nie drażnić losa.
  • peterman napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    janosik napisal(a):
    Tylko czy Londyn nam pomoże czy skończy się jak w 39?
    Londyn w 1939 roku dotrzymał zobowiązań!

    Zaiste, a pozostałe koleżeństwo uprasza się nie drażnić losa. Podpowiem: - kiedy Wielka Brytania poniosła straty w ludziach?
    - kiedy Wielka Brytania zniszczyła Niemcom sprzęt wojskowy znacznej wartości


  • Dotrzymala czy nie mozna pominac, istotne ze dala sie wrolowac Polakom w wojne. Mogla spokojnie siedziec i pierdziec w poduszki a tymczasem gdyby im Niemcy nie pozwolili to z Dunkierki zywy nikt by nie wyszedl.
  • Nie no oczywiście te Ubooty to na potrzeby filmów były, a bitwa u ujścia pewnej rzeki była takimi bajkami, a do Scapa Flow to jedynie Wilk wpłynął. Kto Was uczył historii?!? (że wymienię tylko 1939 rok)
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    peterman napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    janosik napisal(a):
    Tylko czy Londyn nam pomoże czy skończy się jak w 39?
    Londyn w 1939 roku dotrzymał zobowiązań!

    Zaiste, a pozostałe koleżeństwo uprasza się nie drażnić losa.
    Podpowiem: - kiedy Wielka Brytania poniosła straty w ludziach?
    - kiedy Wielka Brytania zniszczyła Niemcom sprzęt wojskowy znacznej wartości


    Ten niemiecki, nazistowski plakat propagandowy wbił się mocno w pamięć
    image
    Prawie tak samo, jak szarża ułanów na czołgi niemieckie.

  • Dana szarża to akurat pomysł Cata-Mackiewicza. Siedział za nią nawet w Berezie.
  • No proszę, Coryllus to pisał miesiąc temu. Że tak mocno (i bez podstaw politycznych ani gospodarczych, czyli bez bazy) Międzymorze ma być wyłączną kolonią Brytoli, odcięciem Niemców.

    Jesteśmy w d...
  • To zalezy, czy Morawiecki jest czlowiekiem City czy nie jest.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Dana szarża to akurat pomysł Cata-Mackiewicza. Siedział za nią nawet w Berezie.
    Włosi i Wajda to Sumliński @-) @-) @-) @-) @-) ?????
  • Natomiast jak Brytole zrobią Gretix to nasza ostatnia nadzieja białych się troszku pogorszy
  • starybelf napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Dana szarża to akurat pomysł Cata-Mackiewicza. Siedział za nią nawet w Berezie.
    Włosi i Wajda to Sumliński @-) @-) @-) @-) @-) ?????
    W sensie, jakoby nie ogarniam...
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    starybelf napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Dana szarża to akurat pomysł Cata-Mackiewicza. Siedział za nią nawet w Berezie.
    Włosi i Wajda to Sumliński @-) @-) @-) @-) @-) ?????
    W sensie, jakoby nie ogarniam...Sumliński pożyczał od MacLeana z Chandlerem (I chyba Mario Puzo), a Wajda z Włochami (Włosi nakręcili dla Niemców propagandowy film, w którym polscy ułani atakują niemieckie czołgi) pożyczali od Cata.

  • No tak wyszło. Jedynka 'Słowa' wileńskiego z 1938 r.
  • edytowano February 2016
    Tymczasem żadnych baz NATO u nasz nie będzie, musi nam wystarczyć szpica w Stettin.
    http://biznesalert.pl/soloch-na-szczycie-nato-moze-zabraknac-deklaracji-o-bazach-w-polsce-ale-bezpieczenstwo-sie-zwiekszy/
  • loslos
    edytowano February 2016
    janosik napisal(a):
    Tylko czy Londyn nam pomoże czy skończy się jak w 39?
    A co to niby Londyn zaniedbał AD 1939? Że nie zrobili spadochronowego desantu drednotów na Berlin?
  • W Jukeju mają nowego kerownika, który dla odmiany jest Hindusem, ale jak się okazało biliarderem i w ogóle brytyjskim arystokratą.

    Rozprawka o tym panu:

    https://www.tygodnikprzeglad.pl/syn-imperium/

    Ałtor stawia śmiałą tezę, że nic się w Angoli nie zmieni, ale to nie jest prawda. Już bowiem dał pan premier twarde, ciemnozielone światło do zwalczania pakistańskich gangów gwałcicieli. Z naszej perspektywy niby żadna różnica, ale jednak popieram, popieram...
  • No ja nie wiem, taki pakistański gang gwałcicieli może też być heteronienormatywny.
  • O takiem jeszcze nie słyszałem, ale hypotetycznie i to być może.
  • Tym bardziej należą się panu premierowi brawa za odwagę :-)
  • Przystojniak z tego Sunaka, pies też spoko.
    image
  • Premierowski kubek: https://ember.com/products/ember-travel-mug-2

    Wygląda jak coś, co się używa przez 3 tygodnie a potem zapomina
  • Mania napisal(a):
    Przystojniak z tego Sunaka, pies też spoko
    Ja wiem że to pewnie niezamierzone ale.... tylko kobieta potrafi kobiecie tak dowalić ;)
  • Heheh to sie nazywa agresja społeczna :D.
    Wg. mnie nic nie spoko, nawet pies - nie przepadam za wątrobianymi nosami :S
  • TecumSeh napisal(a):
    Mania napisal(a):
    Przystojniak z tego Sunaka, pies też spoko
    Ja wiem że to pewnie niezamierzone ale.... tylko kobieta potrafi kobiecie tak dowalić ;)
    Pani (a ściślej jej ojciec) miała takie walory, że innych nie musi.

    Co do Sunaka, to trochę o gościu czytałem, słuchałem z nim rozmowy (polecam serię "Political thinking" Robinsona z BBC, serio ze spokojnej rozmowy można się więcej dowiedzieć o człowieku niż z bombardowania pytaniami i łapania za słówka), mam ogólnie pozytywne zdanie, na "zwykłe" czasy byłby pewnie bardzo dobrym premirem ale ... co podkreślam raz jeszcze, dla człowieka spoza Europy, Europa nie będzie stanowiła priorytetu, takiego jak dla kogoś od nas. No i nie ma tej charyzmy, która pozwoliłaby mieć jakieś szanse w wyborach.
  • PMM szybko się uczy
    a Sunak też ze zdolnych i z dobrej rodziny
  • TecumSeh napisal(a):
    Mania napisal(a):
    Przystojniak z tego Sunaka, pies też spoko
    Ja wiem że to pewnie niezamierzone ale.... tylko kobieta potrafi kobiecie tak dowalić ;)
    No, niestety, pani Sunakowa na większości fot wygląda tak se, więc wybrałam wyjątkową - taką, na której wygląda w miarę sympatycznie, ale to za mało, żebym odniosła jakieś miłe wrażenie. A w przeciwieństwie do niej, Sunak ma wdzięk. Co dopsa, to ja tam widzę nos brązowy, a nie wątrobiany... :o3

    @Rozum; też się zastanawiam czy hinduista może rozumieć Europę, ale pocieszam się, że - urodzony i wykształcony w GB - musi znać historię Europy. Zobaczymy w niedługim czasie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.