Skip to content

Chrome

edytowano January 2016 w Poradnik
na stacjonarnym starym kompie mam Windowsa XP Service Pack cos tam, cos tam
wyskakuje mi info że wkrótce nie będzie się aktualizowała przeglądarka bo kończy się wsparcie dla Chrome na XP i Viście
co zrobić?
zmienić przeglądarkę, tak myślę - tylko na jaką?
pomóżcie ludkowie
speców tu co niemiara od informatyki zatem bardzo proszę o pomoc
dziekuje

Komentarz

  • Wyjścia dwa:

    1. Dać na luz i nie martwić się o nic. Jechac dalej na starym Chromie i już.
    lub
    2. Zaistalować Firefox'a. Podobny do Chroma i można go sobie dostosować do włąsnych potrzeb.

    Wszelakie zakłądki można exportować z Chroma i zaimportowac do F/Foxa.
  • edytowano January 2016
    FF nie ma żadnych zalet Chrome. FF jest ciężką, niefunkcjonalną przeglądarką, gdzie na wszystko trzeba mieć "apkę" chyba nawet na przycisk zamnkij. Ale jest modna. A Chrome jest bardzo lekka, pozwala na większość czynności potrzebnych dla zwykłego użytkownika bez zbędnych ceregieli.
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    FF nie ma żadnych zalet Chrome. FF jest ciężką, niefunkcjonalną przeglądarką, gdzie na wszystko trzeba mieć "apkę" chyba nawet na przycisk zamnkij. Ale jest modna. A Chrome jest bardzo lekka, pozwala na większość czynności potrzebnych dla zwykłego użytkownika bez zbędnych ceregieli.
    Od lat "wojna" między mną a synem: ja - firefox, on - chrome. I okopalismy się....
  • A ja lubię firefox i mam ją na starym kompie z XP. Wywaliłam tylko avasta, bo mi wszystko blokował i dałam pandę. Kilka razy instalowałam chrome, ale mnie okrutnie wkurza. To chyba kwestia przyzwyczajenia.
  • Brave to jest podobno new chrome
  • Tak, między tymi przegladarkami nie ma istotnej różnicy z punktu widzenia użytkownika. Są inaczej napisane i czasami w pewnych warunkach sprawia to że jedni jedną uważają za mulącą kobyłę a czasem inni, obie zachowuja się w ten sam sposób.

    Opera troche sie rozni no ale to jest ruski program tak więc tego... Chrome/Firefox od Google czy Opera od ruskich, oto jest pytanie!
  • edytowano January 2016
    Właściciel czy tam inwestor był ruski, ale może to się zmieniło, na wszelki wypadek omijam bo nie chce mi się sprawdzać.
  • ad OPERA

    Były CEO Opery, który opuśił firmę w 2011 roku
    właśnie opublikował nową (!) przeglądarkę inetrnetową: VIVALDI.

    Baaardzo ciekawe. Połowa zespołu Vivaldiego to byli pracownicy Opery Software. Artykuł.

  • edytowano January 2016
    Jeszcze jets Lynx ale nie wiem czy to pod windowsem śmiga.

    Wymieniłem bardziej ze względu na oryginalność tej przeglądarki. : )
  • edytowano February 2016
    Opere robio we Wroclawiu. Chrome zezera duzo pamieci i szpieguje.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.