Skip to content

Dobre (i nie tylko) zmiany

Proponuję w tym wątku wpisywać kolejne zmiany, celem śledzenia. Bo wątek "Pierwsze ruchy ..." chyba już się ciut zdezaktualizował.
Prezesem PAP ma zostać Artur Dmochowski, a Waszczykowski (nareszcie!!!) zapowiedział wymianę 30-tu ambasadorów. Pierwsza informacja raczej pewniak, druga - się zobaczy.

Komentarz

  • PZU przejmuje Aliora a Alior BPH, mówi się o Raiffeisenie. Jeszcze kilka lat i aktywa sektora finansowego będą w większości w polskich rękach.
  • los napisal(a):
    PZU przejmuje Aliora a Alior BPH, mówi się o Raiffeisenie. Jeszcze kilka lat i aktywa sektora finansowego będą w większości w polskich rękach.
    A Mech coś tam pisał, żeby tak ostro nie iść z tą nacjonalizacją sektora bankowego. Co kolega na to, są jakieś zagrożenia?
  • DMC napisal(a):
    los napisal(a):
    PZU przejmuje Aliora a Alior BPH, mówi się o Raiffeisenie. Jeszcze kilka lat i aktywa sektora finansowego będą w większości w polskich rękach.
    A Mech coś tam pisał, żeby tak ostro nie iść z tą nacjonalizacją sektora bankowego..
    ...tylko rozwijać organicznie PKO. Przypomina to tradycyjny dylemat "myć ręce czy nogi?"

    Na pewno należy rzecz robić mądrze, co żadnym odkryciem nie jest, bo wszystko należy robić mądrze. Przejęcie BPH moim zdaniem jest aż nadmiernie ostrożne.

  • Dobrze, że to skomentowałeś, bo już się martwiłam (popchnęłam artykuł CM - autorytet! - wyżej;).
  • A czy te przejęcia to nie jest taki sam wałek jak przejęcie Nordea przez PKO?
  • Nie
  • edytowano May 2016
    Nie wiem, czy taką dobrą zmianą jest tvp (celowo małymi literami, bo mnie trafia). Włączyłam na dziennik o 15-ej i nie obejrzałam całego, bo mnie brzuch z nerwów rozbolał. W krótkim czasie pokazali Tomczykiewicza, który swoim zwyczajem napluł na PiS, Marsz żywych i Szewacha Weissa, płaczącego Rzeplińskiego, który pokazał i przeczytał całe pismo, w którym go poproszono o rozważenie zamknięcia jadaczki na kilka dni oraz podali informację o utworzeniu antyrządowej koalicji (bez PO). Wymiękłam przy minister od edukacji, która coś tam mruknęła, że będą zmiany w oświacie i pewna była tylko informacja o czteroletnich liceach. Reszty się trzeba domyślać. Mam wrażenie, że teraz dzienniki są jeszcze bardziej antypisowskie, niż za PO. Czy oni nie mają kontroli nad tym, co tam pokazują? Rozumiem pluralizm, ale bez przesady, bez umartwiania się. A może tylko mnie to denerwuje?
  • Cyrylico, ale czy to wina ziewnikarzy z tvp, że ministra oświaty jest jaka jest? I mówi to co mówi oraz tak jak mówi?
  • Tu chodzi o całokształt, nie tylko o ministrę. Chyba alergia na tvp mi została po poprzednich rządach. Mam wrażenie, że cały czas dochodzi do głosu 'totalna" i tylko ich widzę. Ale do ministrów to oświata faktycznie nie ma szczęścia. Już ta Witek się lepiej zapowiadała.
  • edytowano May 2016
    Mię się podobuje zmiana godziny nadawania "Wspaniałego stulecia".
    Jednym ruchem załatwili Polsat i TvN.
    Młynarska w pakiecie.
    ;))

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Eden napisal(a):
    Cyrylico, ale czy to wina ziewnikarzy z tvp, że ministra oświaty jest jaka jest? I mówi to co mówi oraz tak jak mówi?
    A czy trzeba było od razu z grubej rury nawijać o likwidacji gimnazjów? I dlatego pani Witek nie ma i jest ta druga pani.
    Powiem tak, z mojego punktu widzenia na stanowiskach ministerialnych w 90% (bo zawsze może być jakieś "ale") sprawdzili się Antuan i Delfin oraz Leśnik - bo poszli po calaku i od razu zaczęli od czystek w ministerstwach i reorganizacji. Dość dobrze pracuje Szałamacha i Jackiewicz, tak na czwórkę.
    Reszty ministrów albo nie widać, albo bardziej skupiają się na pijarze (patrz Morawiecki z jego programem). No i są Płaszczak, Jurgiel i pani Zalewska.... I to jest ta, no.... melodramat.

  • edytowano May 2016
    Jeżeli publiczną robią debile pokroju Ziemniaka, Warzechy czy Wildsteina, na nic więcej bym nie liczył, niestety. Mają swojego zajoba pn. "ostentacyjna niezależność od PiS i Kaczora" i co im zrobisz?

    W niedzielę wzajemne spijanie sobie z dziubków Kartofla i Sroczyńskiego od Szechtera rozwaliło mnie zupełnie, nawet "na ty" są! Jedyny sensowny facet w tym programie to był consolamentum, choć bolszewik.

    A z innej strony nasz takie coś i też weź coś człowieku zrób z idiotami... ręce opadają
    image
  • extraneus napisal(a):
    Jeżeli publiczną robią debile pokroju Ziemniaka, Warzechy czy Wildsteina, na nic więcej bym nie liczył, niestety.
    Pół biedy, gdyby to byli powyżsi, ale to jest Rachoń, Maślankiewicz i inne foxy a'rebours.

  • Nujico Kuledze extraneusie nie pasi w tej odezwie Solidarności, he? Komisyja solidaryzuje się ze wszystkimi potencjalnie zwolnionymi cynglami. Może nawet głodówkę solidarnościową w ich obronie zorganizuje...
  • extraneus napisal(a):Jedyny sensowny facet w tym programie to był consolamentum, choć bolszewik.

    A z innej strony nasz takie coś i też weź coś człowieku zrób z idiotami... ręce opadają
    image
    Zaraz zaraz, ten buc występuje w publicznej telewizji?
  • Wiadomości (tvp1, g.19.30) da się oglądać, ale reszta (publicystyka, tvp info) jeszcze nie do końca zderatyzowana. Po kiego zapraszają szczurów z GW, tego nie rozumiem. Poza tym rzecznicy rządu i PiS - zbyt słabi na ten czas.
  • Też tego zapraszania nie rozumiem. Nawalają w rząd i po takich informacjach zostaje w głowie tylko świadomość, że wszystko robią źle.
  • @rozum: Wołodźko był gościem w "Bez retuszu" 1 maja.
  • Adam Glapiński prezesem NBP.
  • Życzmy mu zdrowia.
  • Nic mi to nie mówi, ale wklejam:

    "Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wręczył w poniedziałek akty nominacji 4 nowym członkom kolegium Najwyższej Izby Kontroli. Kolegium m.in. uchwala okresowe plany pracy Izby oraz może opiniować informacje prezesa NIK o wynikach szczególnie ważnych kontroli.

    W skład kolegium Najwyższej Izby Kontroli weszli: ks. dr hab. Włodzimierz Broński z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, prof. dr hab. Bogumił Brzeziński z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, prof. Jan Majchrowski z Uniwersytetu Warszawskiego oraz radca prezesa NIK - Józef Płoskonka."
    http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/komunikat.xsp?documentId=0F1AEBAA84BDDB9AC12581210037599E
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.