Skip to content

Jacek Niszczota jest moim fanem

Pan Jacek dokonał akcji o jakiej nawet bracia Coen nie śnili. Materiał na niebywałą komedię o polskiej rzeczywistości. Nic tylko chwytać za pióro i scenariusz trzaskać.

http://forward.com/news/breaking-news/338975/fake-polish-rabbi-doesnt-know-from-jewish/

http://forward.com/news/breaking-news/339200/polish-fake-rabbi-disappears-after-being-exposed-as-catholic/

a tu smakowity passus:
...Alicja Kobus, head of the local Jewish community, said Niszczota had learned enough Hebrew from listening to Israeli radio to fool community members into thinking he was a rabbi...

:D !!!

Komentarz

  • Być może cała poznańska gmina składa się z różnych odmian niszczotyzmu. Musi bowiem istnieć powód dla którego nikt nie wiedział lub udawał że nie wie.
  • 7 lat panie, 7 lat ich ściemniał, to nie niszczotyzm to Gogol!!!
  • Ciekawe czy to było 7 lat chudych, czy tłustych...
  • peterman napisal(a):
    Ciekawe czy to było 7 lat chudych, czy tłustych...
    nu jak sie ląduje koło biskupa, imama i kogo tam jeszcze, to chyba nie chudych jednakh
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Konsul.

    https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Konsul_(film)
    dobre, choć tu tło stanowią chyba najbardziej drażliwe kwestie - stosunki polsko-żydowskie i fejk gmina żydowska, wyobraźmy sobie pana Jacka jak mamrotał kadisz hebrajskim zasłyszanym w radiu a w tle jak najbardziej poważne zgromadzenie, do tego obecność miejscowych notabli, hierarchów kościelnych, i to wszystko w poznańskiem!!!
    a i sam pan Jacek wydaje się , ze miał pełną świadomość performansu, jajcarz pierwszej klasy, stąd w komentach w Jewish Daily Forword niektórzy twierdzą, ze rabin nie rabin ale sam wyczyn daje mu prawo do prowadzenia dowolnej gminy żydowskiej, stąd paradoksalnie poznaniacy mieli prawdziwego rabina :D
  • tomvinci napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Konsul.

    https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Konsul_(film)
    dobre, choć tu tło stanowią chyba najbardziej drażliwe kwestie - stosunki polsko-żydowskie i fejk gmina żydowska, wyobraźmy sobie pana Jacka jak mamrotał kadisz hebrajskim zasłyszanym w radiu a w tle jak najbardziej poważne zgromadzenie, do tego obecność miejscowych notabli, hierarchów kościelnych, i to wszystko w poznańskiem!!!
    a i sam pan Jacek wydaje się , ze miał pełną świadomość performansu, jajcarz pierwszej klasy, stąd w komentach w Jewish Daily Forword niektórzy twierdzą, ze rabin nie rabin ale sam wyczyn daje mu prawo do prowadzenia dowolnej gminy żydowskiej, stąd paradoksalnie poznaniacy mieli prawdziwego rabina :D
    Zastanawiam się, co ostatecznie go zdradziło.

    Osobiście podejrzewam, że za dobra znajomość języka polskiego.

  • edytowano May 2016
    peterman napisal(a):
    tomvinci napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Konsul.

    https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Konsul_(film)
    dobre, choć tu tło stanowią chyba najbardziej drażliwe kwestie - stosunki polsko-żydowskie i fejk gmina żydowska, wyobraźmy sobie pana Jacka jak mamrotał kadisz hebrajskim zasłyszanym w radiu a w tle jak najbardziej poważne zgromadzenie, do tego obecność miejscowych notabli, hierarchów kościelnych, i to wszystko w poznańskiem!!!
    a i sam pan Jacek wydaje się , ze miał pełną świadomość performansu, jajcarz pierwszej klasy, stąd w komentach w Jewish Daily Forword niektórzy twierdzą, ze rabin nie rabin ale sam wyczyn daje mu prawo do prowadzenia dowolnej gminy żydowskiej, stąd paradoksalnie poznaniacy mieli prawdziwego rabina :D
    Zastanawiam się, co ostatecznie go zdradziło.

    Osobiście podejrzewam, że za dobra znajomość języka polskiego.



    podobnież kolega z Ciechanowa rozpoznał go na slawetnym zdjeciu z księdzem i imamem, y powiadomił odpowiednie organa, tak oto zazdrość ludzka zniszczyla kolejnego wielkiego artystę
  • Gorzkie żniwa...
  • ...raczej Sąsiedzi!
  • ...z Ciechanowa X_X
  • tu przyczynek do dyskusji o owej, pojawiajacej się w takich razach zazdrości ludzkiej (czy specyficznej jedynie dla Polski???), przypomina mi się historia mojego kolegi saksofonisty samouka, który zostal zatrudniony w teatrze jako kompozytor muzyki do jednej ze sztuk, po udanej premierze tatuś saksofonisty podszedł do reżyserki i zagaił:
    pani go zatrudnila a on nawet nut nie zna
  • Jagto było...jagto było

    Tęsknię za tobą Żydzie?
  • Doda, Rogacewicz, rabin Niszczota i JA!!!!!
  • edytowano May 2016
    los napisal(a):
    ...z Ciechanowa X_X
    Powtórzę
    Doda, Rogacewicz, rabin Niszczota i JA!!!!!!!!!!!!!!

  • jak widać z Ciechanowa sami najtwardsi
  • Gdzieś już to widziałem...

  • tomvinci napisal(a):
    jak widać z Ciechanowa sami najtwardsi
    Kedyś tam byłem obejrzeć zamek, ale niestety był w budowie; szkoda!

    Za to fajne se miejskie muzeum oglądałem, gdzie poruszyło mnie, że taysze hitlerowscy po wymordowaniu tamtejszych Żydów przeszli do budowy wzorcowego germańskiego miasta - W CZASIE WOJNY!!! No skoro na takie rozrywki tracili czas, to nie dziwota że przegrali.

    image
  • Kulego, kto tak naprawdę przegrał tę ostatnią wojnę to się okaże dopiero, a i okazuji cały czas jak minęła. A kto bydzie pracował dla kogo, a kto się rozrywał to tyz dopiero się obaczy Pane Kulego
  • Eden napisal(a):
    Kulego, kto tak naprawdę przegrał tę ostatnią wojnę to się okaże dopiero, a i okazuji cały czas jak minęła. A kto bydzie pracował dla kogo, a kto się rozrywał to tyz dopiero się obaczy Pane Kulego
    A Kolega se zajara:
    image
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    tomvinci napisal(a):
    jak widać z Ciechanowa sami najtwardsi
    (....) że taysze hitlerowscy po wymordowaniu tamtejszych Żydów przeszli do budowy wzorcowego germańskiego miasta - W CZASIE WOJNY!!! No skoro na takie rozrywki tracili czas, to nie dziwota że przegrali.
    Tu lepsze zbliżenieimage

  • Oj Biełamory bym se zajarał z chęcią z Hansem lewakiem z RAF, ino gdybym miał zdrowie.
    Było i minęło Brachu. To se uże ne vrati :(
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.