Skip to content

Tłumacz onlajn

edytowano August 2016 w Poradnik
Czy ktoś z szanownych wie, jak rozumieć zdanie:
Поляки раскачивают наперегонки
?

Internet podaje, że "Polaków wyścig łodzi sterowności"
Otagowano:

Komentarz

  • "Polacy rozpoczęli rzezie"...
    To z tej uchwały Ukrow z ostatnich dni?
  • Nie, to komentarz bardzo popularnego konta twitterowego (Ruthen @RutheniaRus) do wypowiedzi Gawinowej o tym, że "rzeź Woli" w istocie była ludobójstwem.

    Może zatem: Paliaki rozpoczęli licytacje na ludobójstwa?
  • Zdanie jest trochę idiomatyczne. I nie ma tam nic o "rozpoczynaniu". Sens jest taki, że Polacy huśtając [nastrojami] eskalują konflikt [historyczny].
  • Może chodzi o pobicie ze skutkiem śmiertelnym?
  • pawel.adamski napisal(a):
    Zdanie jest trochę idiomatyczne. I nie ma tam nic o "rozpoczynaniu". Sens jest taki, że Polacy huśtając [nastrojami] eskalują konflikt [historyczny].
    Dzięki!

  • loslos
    edytowano August 2016
    Rocznica rzezi Woli.

    Spytajcie Zychowitza i Ziemniaka i naszego byłego kolegi z forum na T. Polacy robiąc Powstanie Warszawskie rozgniewali dobrodusznego Adiego, więc ten z ciężkim sercem musiał ich ukarać. Że co, że na Górczewskiej nie było oddziałów powstańczych? Ale przynajmniej nienawistnie milczeli.

    Jestem Wolakiem, mam obowiązki wolskie.
  • edytowano August 2016
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Może chodzi o pobicie ze skutkiem śmiertelnym?
    No to po słowie
    "раскачивать" - "huśtać" , "potrząsać" , "kołysać", ale także "poruszyć" przy czym raczej w znaczeniu "wytrącić z równowagi" niż "nadać pęd", dlatego często stosowane do opisu wypadków na wodzie czy rowerze/motorze . Używa się także w znaczeniu niedosłownym np. jeżeli chodzi o naruszenie jakiegoś konsensusu czy wyprowadzenie z równowagi, rzadko w sensie prowokowania.
    Z kolei " наперегонки" to wyścig. Ale nie jakikolwiek bo to byłyby "гонки" ale z silnym akcentem konkurencji, czy wręcz wrogości.
    Dlatego zacytowany fragment tłumaczyłbym jako "eskalację konfliktu" ...
  • los napisal(a):
    Rocznica rzezi Woli.

    Spytajcie Zychowitza i Ziemniaka i naszego byłego kolegi z forum na T. Polacy robią Powstanie Warszawskie rozgniewali dobrodusznego Adiego, więc ten z ciężkim sercem musiał ich ukarać. Że co, że na Górczewskiej nie było oddziałów powstańczych? Ale przynajmniej nienawistnie milczeli.

    Jestem Wolakiem, mam obowiązki wolskie.
    Nie to co red. Gursztyn, co o Woli całą książkę napisał:
    http://demart.com.pl/product/1523,rzez-woli--zbrodnia-nierozliczona.html#.V6Rp2mZuI0M
  • Zapytany przeze mnie o co kaman profil ów odpowiedział:
    "Warming up" continues. Many PL politicians playing populism to gain political dividends. Very bad sign.
  • Radzianie lepsi? Właśnie w Gosdumie wpłynął projekt potępienia ludobójstwa na Wołyniu.
  • Powoli do mnie dociera, jak wiele UKR przekaziorów jest sponsorowanych przez wrogi Polsce zachód. Tam chyba tylko banderowcy i sorosowcy się liczą - obydwa nurty wrogie Polsce.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.