Skip to content

Cegiełki na pomniki

edytowano August 2016 w Smoleńsk 2010
Przygotowano cegiełki do 1000 złotych na budowę pomników: Ofiar Tragedii Smoleńskiej oraz prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.
Od 10 VIII rusza zbiórka publiczna.
Komitet Społeczny Budowy Pomników rozpocznie zbiórkę pieniędzy w środę o godz. 8 rano przed Kościołem Seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu; pieniądze będą także zbierane wieczorem przed warszawską archikatedrą św. Jana Chrzciciela, skąd co miesiąc przed Pałac Prezydencki rusza marsz upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej.

W następnych dniach zbiórka obejmie całą Polskę.

Za przekazywane datki będą wydawane cegiełki w nominałach: 10 zł, 20 zł, 50 zł, 100 zł, 500 zł i 1000 zł. Pieniądze będzie można wpłacać również na konto.

*
"Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

Komentarz

  • żenada
  • qiz napisal(a):
    żenada
    Jakże???
  • No ja też myślałem, że to katolickie państwo narodu polskiego w prawnej formie ustawy ustanowi a potem wybuduje te pomniki...
  • Taa, dopiero byłby rwetes i oburzanko w całym Bugodrzu i świecie. Panie, na remont szkoły ni ma, szpital zadłużony i zaraz upadnie, a tutaj tym oszołomom z sekty jakieś pomniki się zachciewa...
    A już poważniej, bardzo dobre posunięcie z taktycznego punktu widzenia. Nie rząd to bierze na własne barki, tylko społeczny, obywatelski komitet. To wytrąci z lap wrogów #dobrejzmiany wiele argumentów i oręża. Teraz natomiast będzie czas próby dla lokalnych aparatczyków PiS (a niech polatają trochę po mieście i wichurze z puszką na zbiórkę, czterech liter im nie rozerwie) oraz wszystkich tych, którzy takie wzmożenie moralne po 10 kwietnia deklarowali
  • Mnie już żaden "rwetest i oburzanko" kogokolwiek nic nie interesuje. Chcę żyć wolny i w prawdzie.
  • Jakieś projekty sa? Bo jak taki maszkaron jak ta tablica z "profesorem Lechem Kaczyńskim" to lepiej nie.
  • Suski po południu wyjaśniał, że zbiórka ma potrwać do 2018... chyba jakiś projekt do tego czasu się znajdzie? L-)
  • Lud pisoski biedny jak mysz kościelna,
    sprzedajne kurwy jak MM czy jego funfle na stanowiskach grosza nie dadzą,
    zbiorą 50 tysięcy i Hajka GW zatryumfuje:
    "Nawet pisiory nie chcą pomników swoich. Warszawa niet".

    No to co, kto ten kretynizm wymyślił?
    Zbiórka do 2018? No to nie zdążą zebrać, a już ktoś ukradnie 3 razy.
  • qiz napisal(a):
    Lud pisoski biedny jak mysz kościelna,
    sprzedajne kurwy jak MM czy jego funfle na stanowiskach grosza nie dadzą,
    zbiorą 50 tysięcy i Hajka GW zatryumfuje:
    "Nawet pisiory nie chcą pomników swoich. Warszawa niet".

    No to co, kto ten kretynizm wymyślił?
    Zbiórka do 2018? No to nie zdążą zebrać, a już ktoś ukradnie 3 razy.
    Zbiórka na broń dla obrońców Ojczyzny za sanacji się mnie przypomniała.
  • Ale w końcu jednak kupili jakiś karabin, a ta tablica ku czci Lecha Kaczyńskiego jest naprawdę nieudana.
  • Bardzo dobry pomysł, żeby tylko artysta nie zmaścił.
    Na projekt będzie rozpisany konkurs zamknięty. W takim przypadku zbiórka społeczna tym bardziej ma sens.
    Pomniki ufundowane przez społeczeństwo mają wartość Kopca Kościuszki. Warto i o tym pamiętać.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano August 2016
    7dmy napisal(a):
    a są jakieś pomniki budowane inną metodą ?
    Podobno jakis gość, książe chyba, postawił jeden za swoje. Do tego sporo JPII stoi w Polsce po przydomowych ogródkach. Bez społecznego sponsoringu............
  • A co w sumie sie w tym Smoleńsku wydarzyło? Było jakieś śledztwo? Podobno pana Arabskiego widziano w warzywniaku wczoraj...
  • Arab przed pójściem do warzywniaka na osiedlu po marchewkę zahaczył wcześniej o sąd. Coś tam przeczytał, bąknął pod nosem do swedziego, a ziewnikarzom pokazał fakulca. I wyszedł sobie przez nikogo nie niepokojony...
  • Może go na Ukrainie zatrudnią do organizacji wiposkich lotów.
  • Chmieleński tylko Chmieleński.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.