Skip to content

ALIEXPRESS, czy koleżeństwo miało doczynienia z....

edytowano March 2015 w Poradnik
kupnem czegokolwiek przez ten portal. Warto? Niewarto? Jak się płaci (przelew, przealutowanie)? Bezpieczne to?

Komentarz

  • Różne są doświadczenia, u nas w pracy koledzy zamawiali sporo różnych dupereli - od kabelków przez drobną elektronikę do majsterkowania po tablety i telefony. Przeważnie jest ok ale zdarzają się kanty - np. tablet miał mieć ekran fullhd a nie ma i widać to gołym okiem (produkt za 50 dolarów, można się było tego spodziewać). Jak się płaci nie wiem, nie spytam bo na urlopie chłopaki.

    Sziping różnie - od 2 tygodni do 2 miesięcy.

    Fajne jest, że jak się upomnisz z reklamacją że zaginęło to przeważnie nie robią problemów i dosyłają raz jeszcze.
  • Potwierdza się powyższe.
  • edytowano August 2016
    Płatności to dany sprzedawca chyba informuje. Widziałem przelew, kartę kredytową, Western Union. A pewnie i za Bitcoiny się kupi.
  • Raz kupowałem od kogoś z Ali. Poszło bezproblemowo. Płacone Visą. Z tym, że wcześniej mocno sprawdziłem "mojego" sprzedawcę. Nawet dość szybko przyszło (wybrałem przesyłkę przez Singapur, a nie za pośrednictwem China Post).
  • Sie rzyje raz. SprOObÓjem
  • fatuswombatus napisal(a):
    Sie rzyje raz. SprOObÓjem
    Tylko pamiętać że to zawsze jest słoneczna loteria ;)

    Pierwszy mój zakup tam to telefon ZTE który był super, ale miał jeden malutki feler: nie dzwonił (zero zasięgu). Na szczęście nasz lokalny "pan zenek" wyklepał mi go na cacy i służy on (telefon, nie "pan zenek") do dziś.

    Tak że.
  • W razie czego zawsze mozna próbować szukać towaru na ebayu, dużo sprzedawców wystawia się i tu i tu. Ebay bardziej cywilizowany, jak gdyby.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.