Skip to content

Zatrzęsło we Włoszech

edytowano August 2016 w Forum ogólne
A nasz Starybelf właśnie tam pojechał.
W nawiązaniu do:
http://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/9125/co-przywiezc-z-wloch/p1
proszę o modlitwę za ofiary i o to, by nasz FForumowicz z Włoch szczęśliwie przywiózł siebie.
+

Informacje z Włoch są wstrząsające.
Najbardziej poszkodowane rejony to m.in. miejscowości w regionach Lacjum, Umbria i Marche: Accumoli, Amatrice i Pescara del Tronto.

W wypoczynkowej miejscowości Amatrice w regionie Lacjum, która leży w pobliżu epicentrum wstrząsów, prawie całkowicie zablokowana jest główna droga. Dojazd do szpitala jest utrudniony, pracowniczy służb medycznych opatrują rannych na ziemi. Jak powiedział telewizji RAI burmistrz Amatrice Sergio Pirozzi "nie ma połowy miasta".

Za Interią.

*
"Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

Otagowano:

Komentarz

  • Żyjemy, byliśmy w Rzymie, aczkolwiek ok. 3.30, gdy szedłem do toalety to poczułem się jak w weneckim tramwaju wodnym przy wsiadaniu lub wysiadaniu.
    Jutro jedziemy do Asyżu, gdzie trzęsie....
    Dlatego prosimy o modlitwę.
  • No a ja wcześniej na mapę spojrzałem, trzęsienie ziemi było 140 km od Rzymu. Jak w jakichś straszliwych wizjach, o włos.
  • starybelf napisal(a):
    Żyjemy, byliśmy w Rzymie, aczkolwiek ok. 3.30, gdy szedłem do toalety to poczułem się jak w weneckim tramwaju wodnym przy wsiadaniu lub wysiadaniu.
    Jutro jedziemy do Asyżu, gdzie trzęsie....
    Dlatego prosimy o modlitwę.
    +++

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Niedawno byłem i w Rzymie i w Asyżu. Byłem też w Pompejach gdzie można się przekonać jaką siłę ma żywioł w tych pięknych stronach i jak jest nieprzewidywalny.
  • +

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano August 2016
    Uff. Już dziś w Bratysławie. No, ale jest co opowiadać. Na gorąco: Rzym - nie tylko zatrzęsło w sensie dosłownym, ale także naszymi portfelami, gdy zjedliśmy posiłek w niejakiej "Cafe Moretti" znajdującej się tuż przy wejściu do Państwa Kościelnego. 78 eurasów za 4 pizze i 1 lasagne dla 5 osób to zdecydowanie za dużo. To zwykła kradzież.
    W Asyżu, a właściwie w jego okolicach poznałem wspaniałych ludzi. Małżeństwo Patrizia i Francesco prowadzą gospodarstwo agroturystyczne. Tu link do ich strony internetowej: http://www.ilpoderedifrancesco.com/ . W Asyżu także poznaliśmy Giorgio, miejscowego policjanta.
    W Loreto prawie zostaliśmy przyjęci do miejscowej polskiej grupy parafialnej. Ponadto niezła restauracja "Gatto Nero" serwująca przyzwoite spaghetti: https://it-it.facebook.com/pages/Ristorante-Gatto-Nero/157246804300048. No i Rawenna z jej mozaikami i piadiną (zaserwowaną nam przez Panią Agnieszkę z Grudziądza, pracującą 3 lata w restauracji nieopodal bazyliki).
    No tak. Zatrzęsło we Włoszech.... ;)
  • edytowano September 2016
    Bogu dzięki, wraca :)

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Bratysława na krótko, a dziś o 21,00 Warszawa. Uff....
  • Z tymi restauracjami to jest dziwne. Byliśmy w jednej i tam z góry doliczyć sobie trzeba do rachunku 2€ za obsługę, no to jak nas było blisko 50 osób to za nic mają prawie 100€.... złodziejstwo
    starybelf napisal(a):
    ...

    78 eurasów za 4 pizze i 1 lasagne dla 5 osób to zdecydowanie za dużo. To zwykła kradzież. ....


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.