Skip to content

Tajemnica zdradzona - panierka do kurczaka

edytowano March 2015 w Kulinaria
Spieszę podać. Lepszej nie znam :)
Przepis na idealnego kurczaka serwowanego w KFC


Żeby ją zrobić będziecie potrzebowali 11 przypraw, które należy wymieszać z dwiema szklankami białej mąki.

Oto one:
- 2/3 łyżki stołowej soli,
- 1/2 łyżki stołowej tymianku,
- 1/2 łyżki stołowej bazylii,
- 1/3 łyżki stołowej oregano,
- 1 łyżka stołowa soli selerowej,
- 1 łyżka stołowa czarnego pieprzu,
- 1 łyżka stołowa sproszkowanej musztardy,
- 4 łyżki stołowe papryki,
- 2 łyżki stołowe soli czosnkowej,
- 1 łyżka stołowa mielonego imbiru,
- 3 łyżki białego pieprzu.

W misce mieszamy mąkę z ziołami i przyprawami.
W osobnym naczyniu mieszamy maślankę z jajkiem robiąc to dotąd, dopóki się ze sobą nie połączą.
Moczymy kurczaka w tej mieszance i pozostawiamy go w niej na 20-30 minut.

Po tym czasie wyciągamy kurczaka i pozwalamy ociec nadmiarowi płynu. Następnie zanurzamy kawałki kurczaka w mące z przyprawami tak, by pokryła ona jego całość - nadmiar panierki usuwamy. Kurczaka kładziemy na kracie umieszczonej nad blaszką i zostawiamy go tam na 20 minut.

Kolejną rzeczą jest rozgrzanie oleju (nie używamy go za dużo, by mięso za mocno nim nie nasiąkło) w dużym naczyniu do temperatury 176 stopni Celsjusza. Na raz smażymy po 3-4 kawałki, żeby nie przepełnić garnka i utrzymać temperaturę. Mięso smażymy przez około 15-18 minut do momentu aż kawałki kurczaka będą miały złocisto-brązowy kolor. Obracamy je tylko raz. Usmażonego kurczaka przenosimy następnie na blaszkę pokrytą ręcznikami papierowymi, by pozbyć się nadmiaru tłuszczu. To wszystko!


(za interią)

*
"Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

Komentarz

  • Jaki olej?
  • Wszystkie te przyprawy mamy w jednym opakowaniu Kamisu :-D Zawsze nimi posypuję kurczaka i odstawiam na noc do lodówki.
  • edytowano August 2016
    tymianek - rośnie mi w ogródku
    bazylia - rośnie mi w ogródku
    oregano - rośnie mi w ogródku
    :)

    - co to są: sól czosnkowa i sól selerowa? 99 % soli plus 1 % czosnku lub selera??? po cholerę!
    - co to jest: sproszkowana musztarda? ktoś suszy to? czy nie chodzi po prostu o gorczycę?

    ===
    Mała żonka sypie/dodaje ziół do oliwy, naciera kuraka i do lodówki na noc... :)
    Zioła lepiej kupić każde osobno i trzymać w szklanych słoiczkach.

    W Piekarach jest rodzinna firma sprzedająca (na pół Europy!) takie przyprawy.
    (Rodzice obecnych prezesów, żyją i mają po 80 lat, 25 lat temu kupili zdemobilu niemieckie maszyny i wygrali transformacje i najazd korporacji na Polskę)
    nomax
    http://www.nomaxtrading.eu/pl/dodatki-masarskie
    e, widzę, że nie ma sklepiku online :/
    w hurtowni można detalicznie kupić pojedyńcze rzeczy i w małych opakowaniach.
    np, kupiłem kiedyś pół kilo galaretki i dużo taniej wychodzi, niż w opkaowaniach po 50 g w sklepach.
  • Bardzo mnie ciekawi, dlaczego siostrzeniec to uczynił. Pokłócili się w rodzinie o spadek? Przecież to jakby samobój dla firmy!

    :-??

    image

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Zioła uprawiam od kilku lat i zaczynam suszyć sam. Można też kupować na targu po pół kilo-kilo za cenę jakieś 10 razy niższą niż w sklepie, w tym Kamisu i chyba lepsze. Nie znalazłem jednak jeszcze dobrej metody przechowywania w kuchni, aby były łatwo dostępne i dobrze oznaczone.
  • edytowano August 2016
    Rafał napisal(a):
    Zioła uprawiam od kilku lat i zaczynam suszyć sam. Można też kupować na targu po pół kilo-kilo za cenę jakieś 10 razy niższą niż w sklepie, w tym Kamisu i chyba lepsze. Nie znalazłem jednak jeszcze dobrej metody przechowywania w kuchni, aby były łatwo dostępne i dobrze oznaczone.

    Wybrałam ładne słoiczki, opisałam i w nich trzymam.
    W Ikea widziałam fajnie zamykane. Pewnie lepsze. Ja mam po dżemach.

    image

    Naklejek w sieci mnóstwo. Jednakowe, opisane słoiki, ustawione rzędem na półce, są ozdobą kuchni. Przynajmniej ja tak uważam :)
    image

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Przyprawy, ziola i takie tam do gotowania kupuję na alledrogo z Piatnicy. Dobre opakowania, duże ilości (lubię dobrze przyprawioną kuchnię i żeby paliło w gębie :P )

    http://allegro.pl/pieprz-cayenne-premium-750g-piatnica-i4935235172.html

    opłaca sie kupic hurtem to wychodzi tani (lub za friko) trensport. Jakość prima sort
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.