Skip to content

Fronda czyli podział

loslos
edytowano August 2016 w Forum ogólne
Smoczynski, Horodniczy i ska, Pałka, sam Górny, teraz Terlik... Jest Fronda pod opieka sił spoza tego świata http://www.rp.pl/Media/160839814-Tomasz-Terlikowski-zegna-sie-z-portalem-Frondapl.html#ap-1

Komentarz

  • Kradną? Skąd takie założenie?
    "Jeśli znajdziecie tam moje lub Małgosi nowe teksty, to znaczy, że zostały one ukradzione"
  • romeck napisal(a):
    Kradną? Skąd takie założenie?
    "Jeśli znajdziecie tam moje lub Małgosi nowe teksty, to znaczy, że zostały one ukradzione"
    Typowe dla Terlika objawy ADHD.
  • Kraść śmieci?
  • los napisal(a):
    Kraść śmieci?
    Miałem sąsiadkę cierpiącą na taką przypadłość.

  • Brzost napisal(a):
    los napisal(a):
    Kraść śmieci?
    Miałem sąsiadkę cierpiącą na taką przypadłość.

    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Compulsive_hoarding
  • Przerost ambicji i ego szybujące pod nieboskłony. Nieodparta miłość własna. Typowe objawy dla prawactwa. Nic sensacyjnego tutaj nie dostrzegam :-B
  • No nie przesadzajmy, 6 lat to kawał czasu. Bardziej smutny jest styl rozstania, charakterystyczny dla Frondy.

    A Terlik ? Antypatyczna postać, nie lubię. Właściwie nie wiem dlaczego, nie lubię. I ma jedną przypadłość, słuchać go się da czasami, ale tego co pisze - nie. Antytalent pisarski. Ale większą skrajnością (i nie ta liga) jest ks. prof. Heller. Mówi fantastycznie, znakomicie dostosowuje się do poziomu odbiorcy, pisze zaś w sposób bardzo trudny w odbiorze. Bywa i tak.
  • Uczony bardzo marny choć z dobrym pijarem.
  • los napisal(a):
    Uczony bardzo marny choć z dobrym pijarem.
    Ale kiedy się obejrzy wykłady Hellera, szczególnie razem z Meissnerem, to odnosi się wrażenie jakby to była pierwsza liga światowa. Wspólne inicjatywy z Penrose, Hawkingiem itp. Ale już sam wyczaiłem, że to wielcy dla laików. W każdym razie, robią swoją robotę i katole.
  • Krzysiek Meissner jest największym idiota w polskiej nauce - podpisywał listy domagające się wyjaśnienia Katastrofy Smoleńskiej oraz kodowe histerie n/t niestosownego zachowania Gowina.
  • On mi się zlewa w jedno z tą żoną pierniczącą o seksie w taki sposób, że mdłości człowieka ogarniały. Zupełny, absolutny brak klasy. Mimo, że czasem zdarzało mu się w tv gadać z sensem.

    Poza tym - szkoda tej Frondy. Tak spieprzyć taką markę... !
  • los napisal(a):
    /Heller/ Uczony bardzo marny choć z dobrym pijarem.
    Ale nasz, polski! Ilu nie-marnych uczonych poopowiada po polsku? :)
    Ja dzięki niemu odkryłem (wiele lat temu), że nauka i jest chrześcijańska (katolicka) i od zawsze trzyma się dobrze
    (Słyszeli o trzech siostrach zakonnych co sklafikowały kilkaset tysięcy gwiazd???).
  • Mania napisal(a):
    On mi się zlewa w jedno z tą żoną pierniczącą o seksie w taki sposób, że mdłości człowieka ogarniały..../blockquote>
    :)
    Nie cierpię oboje. A mała żonka nawet nie wie pewnie że istnieją! :)

  • A ja tam Terlika lubię. Zetknąłem się z nim pare razy osobiście i sprawił na mnie bardzo miłe wrażenie
  • romeck napisal(a):
    los napisal(a):
    /Heller/ Uczony bardzo marny choć z dobrym pijarem.
    Ale nasz, polski! Ilu nie-marnych uczonych poopowiada po polsku?
    Kilka tysięcy.

  • edytowano September 2016
    los napisal(a):
    romeck napisal(a):
    los napisal(a):
    /Heller/ Uczony bardzo marny choć z dobrym pijarem.
    Ale nasz, polski! Ilu nie-marnych uczonych poopowiada po polsku?
    Kilka tysięcy.



    Ale tu chodzi o jego święcenie kapłańskie.
    Wartość dodana.
  • Ja tam jestem za cienki by wypowiadać się na temat tego czy ks Heller jest dobrym czy kiepskim naukowcem.
    Ale ćwierć wieku temu jego wykłady to było mistrzostwo dydaktyczne. No i jest też dobrym "młotem na Dawkinsistów".

    Co do meritum wątku, to mnie Terlikowski będzie się zawsze kojarzył z rozbiciem "środowiska Frondy". W pewnym momencie "Fronda" papierowa stała się w zasadzie dodatkiem do portalu i forum, które stworzyły internetową społeczność "zanim to było modne" ;). I chociaż były w nim mocne różnice poglądów , praktycznie w każdej kwestii, czasami zresztą bardzo ostre, to istniało też poczucie pewnej wspólnoty. I pewien intelektualny ferment.
    Przejąwszy kierownictwo portalu Terlik próbował nim zarządzać tak jakby to była typowa redakcja czasopisma, w której kierownictwo ustala linię i rości sobie prawo "stawiania do pionu" wyłamujących się z niej autorów. Do tego działania te podejmowane były bez zachowania minimum klasy - vide wyszydzenie "pięciozłotowych sponsorów". No i ruszyło "pączkowanie forów". Nie wiem czy mój opis jest precyzyjny, ale tak to wyglądało z punktu widzenia frondowego "planktonu"....
  • romeck napisal(a):

    Ale tu chodzi o jego święcenie kapłańskie.
    Wartość dodana.
    Tak, wiem. A Hawking ma stwardnienie rozsiane, zaś Bocelli jest niewidomy. Ja jednak staram się oceniać istotę rzeczy a nie didaskalia.

    PS. W kwestii relacji wiara-nauka prof. Heller raczej zaraza religie scjentyzmem niż wprowadza wiarę do nauki.


  • edytowano September 2016
    los napisal(a):
    romeck napisal(a):

    Ale tu chodzi o jego święcenie kapłańskie.
    Wartość dodana.
    Tak, wiem. A Hawking ma stwardnienie rozsiane, zaś Bocelli jest niewidomy. Ja jednak staram się oceniać istotę rzeczy a nie didaskalia....
    Jednak jak się człek nie zna, a chiałby (popularnie, nie naukowo) trochę poczytać, to te ks. z przody w tym przypadku pomaga. Bo miałem i czytałem popularyzatorskie książki o kosmosie widziane z punktu widzenia new-age czy hinduzmu/buddyzmu.

    Tyle mi wystarczy.
    Wartości dodane Hawkinga czy Boticcellego także pomagąją wejść w świat kultury/nauki wyższej. Ot co.
    Jeśli kto chce wejść dalej, głębiej w istotę rzeczy to wejdzie...

  • Los narzekal niedawno, ze Kosciol sie nie zajmuje wspolczesna nauka o finansach, za to nauke o rozmnazaniu czlowieka ma w jednym palcu. Ks Heller moze byc zaczatkiem czegos podobnego w swojej dziedzinie.
  • edytowano October 2021
    We wątku →obok odświeżyła się pamięć forum frondy.
    Zatem wchodzę, eee, i nie ma! Nie ma fronda.pl/forum: "taka strona nie istnieje" (nawet z wewnętrznych linków).
    ?
  • I blogi też padły
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.