Skip to content

współpraca Gazety z Watykanem?

edytowano September 2016 w Forum ogólne
http://m.bydgoszcz.wyborcza.pl/


bydgoszcz/1,106506,20674480,bydgoski-proboszcz-beda-nam-podrzynac-gardla-gwalcic-kobiety.html

No i trafił na tapetę ks. Kneblewski.
Jakoś cienko widzę jego przyszłość. Zważywszy na sprawę ks. Międlara.
Sorry za link do gazowni ale najlepsze są komentarze pod tektem.
W ich kontekście trudno mi sobie wyobrazić tą sciepke internetową na tłumaczenie słów księdza podczas kazania.

//romeck: by się nie linkowało; ręcznie trzeba teraz control-wklej//

Komentarz

  • A ja myślę, że nic mu nie zrobią - już wcześniej były ataki na niego i nic się nie stało. Musi być dobrze umocowany w kurii, tym bardziej, że od wielu lat odprawia w NFRR.
  • Jeśli w Kurii ma "plecy" to dobrze ale zobaczymy co będzie z tego doniesienia do prokuratury.
  • Palikociarski ten tytuł.
  • przemk0 napisal(a):
    Palikociarski ten tytuł.
    Gazeta by chciała (np.tłumaczenie treści kazania) a czy znajdzie oddzew?
    Zobaczymy. W kontekście wypowiedzi Franciszka nt uchodźców, nagonki na ks Międlara... nic nie jest oczywiste, niestety.
  • Zależy, dla mnie jest.
  • Co jest dla ciebie tak oczywiste Przemcio? Wypowiedzi Franciszka, czy ich egzegeza popełniana przez cyngli z GW?
  • przemk0 napisal(a):
    Zależy, dla mnie jest.
    rozwiń, proszę
  • Ks. Międlar przesadził, jest młody, zrozumiałe - ale znam dojrzalszych księży w jego wieku. Wypowiedzi Franciszka o uchodźcach rozumiem, mieszczą się w zakresie Ewangelii.
  • Ok. mam takie same zdanie co ty w kwestii młodego xiunca żółtodzioba oraz Papy Francesco. No ale co sądzisz o egzegezie popełnianej przez cyngli z Czerskiej w tym tomacie?
  • Ksiądz Międlar dostał karę, bo pojechał po biskupach. Poglądy "narodowe" były dobrze sprzedającym się medialnie pretekstem.
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    Ksiądz Międlar dostał karę, bo pojechał po biskupach. Poglądy "narodowe" były dobrze sprzedającym się medialnie pretekstem.
    Dokładnie. Ks. Natanek mógłby dalej swoje gusła na legalu odprawiać ale walnął tekst o jęku Żydzińskiego z samego dna piekła. O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR nigdy przeciw episkopatowi nie wystąpił.
  • A jak to sobie Koleżeństwo wyobraża inaczej? Kościół hierarchiczny hierarchiczny jest. Do tego podstawową zasadą tego Kościoła jest posłuszeństwo. Przede wszystkim Bogu, ale w tym ułomnym świecie czasem poprzez ludzi powołanych do wspomnianej hierarchii. No i kapłan, a i każdy chrześcijanin ma się ćwiczyć w tym posłuszeństwie. W posłuszeństwie i służbie, a ich przeciwieństwem jest czynna pycha i odmowa służby oraz posłuszeństwa. Niektórzy odwołują się tu do miłosierdzia i powołują na Franciszka. Błąd bo miłosierdzie to nie jest pobłażliwość.
  • Waski napisal(a):
    O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR nigdy przeciw episkopatowi nie wystąpił.
    Ale też żaden polski episcopus nie jest jego przełożonym.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.