Skip to content

Fanti czyli "prawda leży w suchej ziemi głodujących państw"

Mój ulubiony polski zespół reagge. Wprawdzie nie przyłączył się do bojkotu reżimowej tivi za rządów junty Jaruzela (dlatego prześmiewczo zmieniano jego nazwę na "Generał Jaruzel"), ale super muza i ważne, mądre teksty.
"Kolor skóry twoich dzieci wskaże ci twój Raj". To o RPA w czasach apartheidu:

Komentarz

  • Aha, tytułowa Fanti to córka studenta z Mali, która wyszła za mąż za wokalistę GJ
  • Był też taki punkowy zespół który polecałeś kiedyś na Rubelce - mieli taki teledysk w jakiejś żwirowni, w białych łachach wszyscy (prześreciardła może?) pamiętasz co to było?
  • przemk0 napisal(a):
    Był też taki punkowy zespół który polecałeś kiedyś na Rubelce - mieli taki teledysk w jakiejś żwirowni, w białych łachach wszyscy (prześreciardła może?) pamiętasz co to było?
    Nie kojarzę Przemcio, o jaki kawałek ci chodzi. Skonkretyzuj chociaż kraj produkcji i połowę dekady produkcji tego teledysku
  • Już wtedy cie plonkowałem ale myślałem ze zrobię wyjątek. Teraz jednak uznałem że ryzyko jest zbyt duże że napiszesz w odpowiedzi coś z czym staram się nie mieć kontaktu tak więc z góry dziękuję za pomoc ale nie wiem co tam napisałeś i przeżyję bez tej wiedzy.
  • Bakszysz i piosenka bardzo aktualna i na czasie:
  • A na dobranoc dzisiaj coś energetycznego z czasów wczesnej młodości, liceum i punkowania. Mmm cymesik:
  • A Zaczarowany Ołówek znacie? Mniut cut y malyna! Prosto z Mielca :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.