Skip to content

Zbiór zastrzeżony IPN

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Słuchałem dziś we Wnecie rozmowy z kimś z IPN i w marcu 2017 kończy się "zbiór zastrzeżony" - te akta będą dostępne. Taka jest wola władz IPN i chyba jakieś prawo już czeka na wejście w życie. Jest przynajmniej jedno ale - będą dostępne "po przeglądzie" sprawdzającym czy dane papiery nie dotyczą aktualnego bezpieczeństwa państwa, ten przegląd już trwa.

Jak to widzicie, będzie się działo?

Komentarz

  • Nie za wiele będzie się działo. Minęło od 1989 roku już 27 lat, Jak kto był wtedy ważniejszym TW lub wprost funkcjonariuszem komuszym to musiał mieć co najmniej 25 lat, a wtedy funkcyjni byli raczej po 40-ce. Czyli najmłodsi maja teraz minimum 50lat +, a ważniejsi już są na emeryturze. Dzieci i wychowankowie już poustawiani. Jest realnie po wszystkim. Front antynarodowy się przeniósł tak daleko, że IPN wiele tu nie pomoże.
  • Akta ze zbioru zastrzeżonego będą dostępne historykom i ziewnikarzom po wcześniejszym "przeglądzie" dokonanym przez służby tajne, jawne i dwupłciowe. Panowie oficyjerowie ciągle na służbie mają czas właśnie do końca marca przyszłego roku na rekonesans w IPN.
  • Obawiam się, że dziś po udostępnieniu zbioru skrywającego jeszcze wiele tajemnic, nawet najbardziej sensacyjne „odkrycia” ujawniające obrzydliwe przypadki tajnej współpracy ze służbami reżimu PRL, będą już budziły zainteresowania wąskich środowisk politycznych, część, ale tylko część środowisk dziennikarskich i nielicznych historyków najnowszych dziejów Polski.
    Czy mam podać przykład najbardziej bulwersującego przypadku zdrady, który nie doczekał się rzetelnego i sprawiedliwego rachunku do dziś?

    http://wpolityce.pl/polityka/308901-zbior-zastrzezony-a-rachunek-prawdy-czy-dojdzie-do-wybuchu-bomby-na-polskiej-scenie-politycznej-i-biznesowej?strona=2
  • A ja jak red. Jachowicz.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.