Skip to content

Przesilenie polskie czyli jak wszystko staje na głowie - narodowy racjonalizm

DMCDMC
edytowano March 2015 w Forum ogólne
Równonoc jesienna w tym roku wyraźnie odbija się na polskiej polityce, która staje na głowie jak w średniowiecznym karnawale:
1. Michał Kamiński i Stefan Niesiołowski wyłamali się z PO niezadowoleni ze „skrętu na prawo", powołali czteroposłową frakcję Europejscy Demokraci, która wśród swoich naczelnych haseł kładzie postulat „walki o świeckie państwo". ZChN w awangardzie walki o świeckie państwo!
2. Lider Nowoczesnej, celującej dotąd w liberalnych postulatach światopoglądowych, zaapelował do środowisk homoseksualnych, by się „nie obnosili" z orientacją, co wywołało gorącą polemikę w kwestii obnoszenia.
3. Leszek Miller w sprawie imigracji i rzezi wołyńskiej pokazuje swe konserwatywno-narodowe oblicze. Były rzecznik SLD Tomasz Kalita ogłasza swe nawrócenie pod wpływem Radia Maryja.
4. Duet singli PiSu, Pawłowicz i Kaczyński, staje w awangardzie liberalizacji marihuany.
5. Marian Kowalski odchodzi z Narodowców i jednoczy się z pastorem protestanckim, stając w awangardzie polemiki antyklerykalnej, krytykując Watykan za współpracę z gejami i imigrantami.
6. Biskup Andrzej Czaja gromi PiS i PO za politykę niekorzystną dla mniejszości niemieckiej.
7. W środowisku obrońców demokracji przygasł zapał wobec Trybunału, trwają natomiast zawody na najlepszą krytykę KOD.
8. Po 10 miesiącach rządów PiSu na głównego rozliczającego poprzednią ekipę wyrasta GW, która kończy dorzynanie „układu warszawskiego". PiS nie zdążył jeszcze ani zamknąć ani nawet oskarżyć nikogo z PO. CBA i prokuratura wzięły natomiast na celownik Dawida Jackiewicza i Adama Hoffmana.
9. Partia Razem ogłasza akcję Zero Tolerancji dla ruchów narodowych. W odpowiedzi Rafał Ziemkiewicz postuluje delegalizację ruchów marksistowskich. PO domaga się delegalizacji ONR. ONR domaga się delegalizacji PO. Gdyby tak wszyscy się nawzajem zdelegalizowali, to państwo z pewnością ruszyłoby z kopyta, bo w podziemiu najlepiej nam wychodzi.
10. Podczas kiedy Watykan wraca do korzeni chrześcijańskich — tych, które stały się po wiekach fundamentem wszystkich ruchów lewicowych w Europie („W tym odnowieniu nie masz poganina ani Żyda, obrzezanego czy nie obrzezanego, barbarzyńcy i Scyty, wolnego i niewolnika, ale wszystko i we wszystkim Chrystus"), w polskim katolicyzmie mamy do czynienia z renesansem narodowym i słowiańskim, w efekcie rodzi się sytuacja podobna do czasów Złotego Wieku, kiedy polscy katolicy byli krytyczni wobec papiestwa i postulowali utworzenie kościoła narodowego. Jednocześnie głównymi obrońcami i popularyzatorami nauk papieskich stają się środowiska lewicowe.


Polska staje na głowie, co może świadczyć o dwóch rzeczach: albo wszyscy zwariowali albo zbliża się jakieś znaczne przesilenie społeczno-polityczne, które zakończy dawne podziały i stworzy jakąś zupełnie nową jakość. Ten świat na opak uświadamia nam jak sztuczne i kruche są te wielkie podziały. A nawet jeśli nie są sztuczne, to nie warto się o nie gryźć aż do krwi, bo świat w którym rzecznik SLD staje się orędownikiem Radia Maryja, a prezydent narodowców antyklerykałem — pokazuje nam, że wszystko jest możliwe (wyjąwszy zmianę poglądów JKM).

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,10044

Komentarz

  • Kamiński wlazł mi dziś prawie pod koła przy Wiejskiej.
  • przemk0 napisal(a):
    Kamiński wlazł mi dziś prawie pod koła przy Wiejskiej.
    I co, spudłowałeś ? Z takiej odległości ?
  • Pt 7 to chyba przesada. A z nawróceniem Tomasza Kality nie całkiem tak było.
  • nie zapominajmy o naszych kulturalnych milusinskich:
    Pono Wajda nakrecil "jednoznacznie antykomunistyczny film".

    to by byl p.11;)
  • edytowano September 2016
    JORGE napisal(a):
    przemk0 napisal(a):
    Kamiński wlazł mi dziś prawie pod koła przy Wiejskiej.
    I co, spudłowałeś ? Z takiej odległości ?
    Hehe. Zaskoczyło mnie że był ubrany identyko jak w telewizji - ten niebieski garniak, białe okulary i ta opalona glaca. Co za kosmita.
  • JORGE napisal(a):
    przemk0 napisal(a):
    Kamiński wlazł mi dziś prawie pod koła przy Wiejskiej.
    I co, spudłowałeś ? Z takiej odległości ?
    "Kto by się tam ważył skrycie na waszmości nędzne życie" ;-)

    W tym miejscu przypomina mi się kolportowany w sieci humor z zeznań świadków i sprawców wypadków drogowych: "Pieszy nie miał żadnego pomysłu, którędy uciekać, więc go przejechałem."
  • przemk0 napisal(a):
    Kamiński wlazł mi dziś prawie pod koła przy Wiejskiej.
    Mój znajomy wjechał kiedyś w dzika, samochód do kasacji, poważne kontuzje. Taka dzika świnia to potrafi nieźle namieszać, miałeś szczęście.
  • Acha, Ryśkowi się wymyśla od banksterów ale czołowy bankster jest wicepremierem w rządzie PiS.
  • los napisal(a):
    przemk0 napisal(a):
    Kamiński wlazł mi dziś prawie pod koła przy Wiejskiej.
    Mój znajomy wjechał kiedyś w dzika, samochód do kasacji, poważne kontuzje. Taka dzika świnia to potrafi nieźle namieszać, miałeś szczęście.
    Przypomniał mi kolega stary wic o kierowcy Urbana/Jaruzelskiego/......
  • W sąsiednim wątku czytam, że Pani Premier ustawia do pionu Angelinę i dyktuje jej richtlinie polityki europejskiej na najbliższe 20 lat

    Albo z Jutrąbki: Ultrabanderowski batalion Azow puszcza filmik o konieczności połączenia naszych pobratymczych narodów, żeby powstał hracz planetarnoho riwnia.

    Na całym świecie coś się przesila, kończy się pieredyszka po Zimnej Wojnie, Idzie Nowe - a psim swędem akurat mamy rząd patryotyczny a nie taki jak zwykle.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Albo z Jutrąbki: Ultrabanderowski batalion Azow puszcza filmik o konieczności połączenia naszych pobratymczych narodów, żeby powstał hracz planetarnoho riwnia.
    Z tym ultrabanderowskim to bezedura. Oni właśnie odstawiają na bok temat II Wojny, a zajmują się bardziej współczesnością. Azow jest w kontrze do prawdziwych neobanderowców.
    Na razie przeczytałem jedną notkę na ten temat, ale blog Foxxa jest dobrym źródłem informacji w temacie:
    http://foxx-news.blogspot.com/
  • ferb napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Albo z Jutrąbki: Ultrabanderowski batalion Azow puszcza filmik o konieczności połączenia naszych pobratymczych narodów, żeby powstał hracz planetarnoho riwnia.
    Z tym ultrabanderowskim to bezedura. Oni właśnie odstawiają na bok temat II Wojny, a zajmują się bardziej współczesnością. Azow jest w kontrze do prawdziwych neobanderowców.
    Na razie przeczytałem jedną notkę na ten temat, ale blog Foxxa jest dobrym źródłem informacji w temacie:
    http://foxx-news.blogspot.com/
    Ciekawe sformułowanie:

    zaczerpnięte od zachodnioeuropejskich partnerów poglądy antyliberalne (zarówno w gospodarczym, jak i obyczajowym aspekcie liberalizmu), które na Ukrainie stają się poglądami antyzachodnimi
  • Nie zaskakuje, że "Azow", w którym niewielu jest przedstawicieli obwodów zachodnich, nie używa flag czerwono-czarnych, a tylko niebiesko-żółtych (państwowych). Dziwi natomiast wykluwające się w tych środowiskach nowe uzasadnienie nacjonalizmu: przez nawiązanie do państwa staroruskiego (Rusi Kijowskiej, Ukrainy-Rusi) zmagającego się ze "wschodnimi ordami", których współczesnym wcieleniem jest państwo rosyjskie.
    Ło! Już ich lubię.
  • Oczywiście. To, że sowieckie onuce oblepiające każdy artykuł Foxxa i Witka bezustannie próbują połączyć Azow z banderowcami, nie oznacza, że my musimy robić to samo.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Nie zaskakuje, że "Azow", w którym niewielu jest przedstawicieli obwodów zachodnich, nie używa flag czerwono-czarnych, a tylko niebiesko-żółtych (państwowych). Dziwi natomiast wykluwające się w tych środowiskach nowe uzasadnienie nacjonalizmu: przez nawiązanie do państwa staroruskiego (Rusi Kijowskiej, Ukrainy-Rusi) zmagającego się ze "wschodnimi ordami", których współczesnym wcieleniem jest państwo rosyjskie.
    Ło! Już ich lubię.
    :-)
  • Jestem po lekturze tej notki:
    http://foxx-news.blogspot.com/2015/08/sinn-fein-na-ukrainie-czesc-3-ruch.html
    Sam tytuł dużo mówi: "Sinn Féin... na Ukrainie"
    " Jaki macie stosunek do innych grup nacjonalistycznych na Ukrainie. Do Prawego Sektora, czy przykładowo UNA-UNSO, Bractwa, Białego Młota?

    Podczas Majdanu wszyscy byliśmy razem, bo tego wymagała sytuacja. Teraz każda z tych organizacji działa osobno. Jest wielka różnica w ideologiach Ruchu Azowskiego i PS, i UNA-UNSO. Na przykład PS i UNA-UNSO są zwolennikami klasycznego nacjonalizmu ukraińskiego, podstawy którego są już nieaktualne dzisiaj. Oczywiście, że my też bierzemy coś z klasyki, ale nie wszystko. To co było aktualne wczoraj, już jest nieaktualne dzisiaj. Członkowie PS są zwolennikami jeszcze banderowskiego nacjonalizmu, i nie odchodzą od klasyki. My od nacjonalizmu UPA bierzemy tylko dekalog ukraińskiego nacjonalisty, 12 cech charakteru ukraińskiego nacjonalisty i 44 przepisy życia. Reszta naszej ideologii polega na ideologicznej pracy jednego z działaczy OUN (M) Mikołaja Ściborskiego, który zgodnie z jedną z wersji został zastrzelony przez bojowników OUN banderowskiej."

    Kurde, nowa jakość!
    To chyba taki ichniejszy ONR (tylko z czasów międzywojnia)
  • Walka ze wschodnimi barbarzyńcami to mit założycielski Rusi: Połowcy, Tatarzy, Turcy, Moskale...
  • Animowany odgórnie przez ludzi Sorosa na Ukrainie kult banderowców może służyć wbijaniu klina w prawdziwe Międzymorze. Przypominam:

    http://wiadomosci.onet.pl/swiat/anna-applebaum-ukraincy-potrzebuja-nacjonalizmu/q8tmr

  • dyzio napisal(a):
    Animowany odgórnie przez ludzi Sorosa na Ukrainie kult banderowców może służyć wbijaniu klina w prawdziwe Międzymorze. Przypominam:

    http://wiadomosci.onet.pl/swiat/anna-applebaum-ukraincy-potrzebuja-nacjonalizmu/q8tmr

    Niech w końcu ten Azow zrobi porządek z tym Sorosem ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.