Skip to content

Złote lata Peace & Love na Bliskim i Środkowym Wschodzie

image
I komu przeszkadzał ten Reza Pahlavi, Mohammad Daud, Muammar Kadafi, naseryzm i inne socjalizmy panarabskie?
Teraz mamy tam rządy ajatollachów i innych brodaczy, burki, szariaty oraz krwawe łaźnie organizowane chrześcijanom.

Komentarz

  • Kuffa, fajny gif chciałem tutaj wkleić, który wyśmienicie obrazuje zmiany kulturowe (ubiór, sposób życia, rozrywki) jakie nastąpiły w świecie arabsko-muzułmańskim od lat 60-tych. Ale tutaj nie można normalnie nic wkleić...
  • Przeszkadzał eskimosom a tym samym postępowemu demokratycznemu zachodowi. No i biznesowi.
  • Oraz ruskim, oczywiście.
  • To jest taka analiza bez kontekstu. Nie wierzę że gdyby Zachód a US zwłaszcza trzymali sie z dala od bliskiego wschodu to by było ślicznie jak kiedyś. Raczej nie mieli wyjścia bo status quo przestało istnieć. Nie wiem jakie były alternatywy. Może Ruski, może Czajna. Więc może lepiej to co jest.
  • przemk0 napisal(a):
    Oraz ruskim, oczywiście.
    Naser Ruskim nie przeszkadzał, a Sadat i Mubarak Ronniemu.

  • A komu przeszkadzał Szach Pahlavi? Oprócz ajatollaha Ruchollaha z Paryża oczywiście?
  • Eden napisal(a):
    A komu przeszkadzał Szach Pahlavi? Oprócz ajatollaha Ruchollaha z Paryża oczywiście?
    Komu przeszkadzał? A kto finansował niejakiego Sadeka gotb Zadecha, będącego przez rok prawą ręką Chomeiniego?

  • że niby Eskimosom? Zieeew!
    Ps. Niektórzy wszędzie dostrzegą pejsy i wyczują czosnek. Nawet w swojej lodówce. Zróbmy w takim razie krótki przerywnik muzyczny w temacie i klimacie:
  • Pierwsza dama Iranu za czasów Pahlaviego - dzieckiem będąc podziwiałam urodę słynnej Farah Diby. Miałam zeszyt z aktorkami, do którego wklejałam piękności wycinane z Ekranu i Filmu. Szachini, choć nie komediantka też została wklejona.
    image
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.