Skip to content

CETA, TTIP

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Mili moi, Kukizy i inne mniej mejnstrimowe formacje mocno ekplorują temat zagrożeń związanych z wdrożeniem ww. umów handlowych. Ponieważ nie bardzo miałem czas zapoznać się z tematem, zapytywuję się szanownych, co sądzą o tychże umowach szanowni?

Prawdą jest, że zaleje nas masa kiepskiej żywności z USiech? Prawdą jest, że polskie rolnictwo na tym ucierpi (na zagrożenia zwraca uwagę nielubiany min. Jurgiel)?

Mechanizm arbitrażu państwo-korporacja z pominięciem istniejących sądów krajowych/międzynarodowych wydaje mi się dość niebezpieczny
Otagowano:

Komentarz

  • Nie wiem, jak jest naprawdę, ale jeśli jest tak źle, jak mówią, to wydaje mi się, że to może być prawdziwy cel MM.
  • No właśnie, dziś przy śniadaniu chwilę o tym poczytałem, ale wypowiadają się głównie różnej maści kukizowcy i lewacy, więc ich zastrzeżenia dzielę przez cztery, tym niemniej nawet po podzieleniu dostrzegam, że rząd tak bardzo wychodzący do obywateli winien jednak ostrożnie podchodzić do takich umów. I znów przeciwnicy pokazują, że NAFTA rozjechała Meksyk, ale o Meksyku wiem niewiele.
  • Drumpf w kampanii przynajmniej werbalnie jest ogólnie bardzo przeciw wszystkim ceepom i titsom, że tak to ujmę. Ciekawe, czy przepychanie tych umów kolanem przez Osamę i komiltonów ma z tym jakiś związek radziecki.

    Internet już zdążyli oddać ONZowi.

  • Wypowiedź Pani Premier na konferencji prasowej w sprawie CETA:

    - Rząd dzisiaj postanowił przełożyć ostateczną konkluzję ws. umowy CETA na najbliższe posiedzenie, ponieważ jutro w Sejmie będzie się odbywała na ten temat rozmowa. Chcemy, żeby przed ostatecznym podjęciem decyzji mieć jasność jaka będzie ostateczna decyzja parlamentu
    – powiedziała.
    Dla Polski ważne jest to, byśmy mieli pełne gwarancje dla polskiej gospodarki i polskich obywateli po przyjęciu tej umowy. Teraz trwa dyskusja w Unii Europejskiej i dotyczy tego czy Unia może w imieniu członków podpisać to porozumienie. Jest jasne stanowisko, że musi być to umowa mieszana. Jeżeli Unia Europejska umowę podpisze, polski parlament musi to ratyfikować. Mamy też kilka innych wątpliwości, które są wyjaśnianie. Nie podpiszemy umowy, która nie będzie gwarantować polskim przedsiębiorcom, rolnikom, obywatelom tego co uważamy za istotne
    – powiedziała.
    Póki dokument nie jest zamknięty, dopóki nie ma oficjalnego stanowiska rządu to dyskusja się toczy i ministrowie zgłaszają uwagi, które mogą być też dla nas trudne do zaakceptowania. Dla nas najistotniejsze jest to, by to była umowa mieszana i polski parlament ratyfikował tę umowę.
  • Arbitraż został Polsce narzucony 25 lat temu. Obecne obóżanko bierze się z faktu, że mają tak za mordę być wzięte Niemcy i Francja. Które to zresztą państwa, wbrew stanowisku Komisji Europejskiej żądają utrzymania arbitrażu wobec Polski et cons.
  • No właśnie. Bym sprawdził, co tam w Meksyku.
  • A w TTIP to Łunia ma take problemy, że już zapowiedzieli przedłużenie albo nawet zerwanie rozmów.
    http://wpolityce.pl/swiat/309478-pism-szybkie-zakonczenie-negocjacji-ue-z-usa-ws-ttip-malo-mozliwe
  • Z pamietnika kulinarnego po krainie kanguruf:

    Mienso:
    wołowina - Boziu Dobra daj choć raz jeszcze skosztować przed śmiercią
    wieprowina - wiem dlaczego eskimosi i poganiacze wielbłądów nie gustują
    drób - indyk OK kurczak jakoś tak dziwnie jak karp tudzież inna wersja kryla smakował

    Owoce:

    tropikalne - pacz wołowina
    nietropikalne (jabłka truskwaki etc) - super do zgaduj zgadula. Zawiązujemy oczy i zgadujemy co jemy

    Warszywa:
    pacz wołowina

    Chleb:
    gdyby komuś trza było okna wstawic lub rury uszczelnić ...jest jak znalazł

    Mleko i pochodne:
    pacz wołowina

    I tyle w tomacie żarcia. W USiech jest podobnie
  • Exspectans napisal(a):
    Nie wiem, jak jest naprawdę, ale jeśli jest tak źle, jak mówią, to wydaje mi się, że to może być prawdziwy cel MM.
    Czyli jest ostatnia szansa wywalenia go na zbitą mordę bez druzgocących skutków wizerunkowych dla PiS. Zbynio jest bystry.
  • Prof. Pawłowicz dzisiaj w sejmie na temat obu umów - krótko, celnie - mistrzostwo świata!
  • I 100% racji w racji!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.