Skip to content

ORLEN.peel - STAR.dee

edytowano October 2016 w Forum ogólne
image

Orlen "zmuszony" został przez bojkotujących Niemców-patriotów do zmiany nazwy i logo swoich prawie 600. stacji tank.
stara strona orlenu
nowa strona stara
niewygordne.info.pl:
Mało kto wie, że nasz Orlen w Niemczech jest już właścicielem aż 565 stacji paliwowych. Pierwsze z nich przejął jeszcze w 2003 roku i zaczął im nadawać własne logo z charakterystycznym orłem. Szybko okazało się jednak, że Niemcy bojkotują stacje co do których wiedzą, że są własnością polskiego kapitału. Kierownictwo Orlenu zostało w ten sposób zmuszone do zmiany nazwy swoich stacji w Niemczech na "STAR" i rezygnacji z loga z orłem... A nam wmawiali, że narodowość kapitału nie ma znaczenia.

więcej...

Komentarz

  • Nie ważne co nam wmawiali. Ważne w cośmy uwierzyli ;)



  • Jeden pomysł miał Stalin dobry.
  • los napisal(a):
    Jeden pomysł miał Stalin dobry.
    Stelle Tank Alin = STAlin
    (a w grafice "lin" wyglądajęce jak "r")
  • los napisal(a):
    Jeden pomysł miał Stalin dobry.
    Któren? Plan Morgenthaua?
  • Nie przesadzajmy. Ważne, że nasz rodzimy Orlen oszwabia hitleroskie kieszenie. Gorzej, jak brand wrogiego państwa jest nobilitacją. Nie mówię tu oczywiście o "niemieckich samochodach", bo to szrot. Ale taka, kerde, "niemiecka chemia". To dopiero jest tragedia.

    A hyclery nie mają u nas swoich stacyj. Nie to co Slovanaft :)
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    los napisal(a):
    Jeden pomysł miał Stalin dobry.
    Któren? Plan Morgenthaua?
    W stylu. Tylko radykalniejszy.
  • qiz napisal(a):
    Nie przesadzajmy. Ważne, że nasz rodzimy Orlen oszwabia hitleroskie kieszenie. Gorzej, jak brand wrogiego państwa jest nobilitacją. Nie mówię tu oczywiście o "niemieckich samochodach", bo to szrot. Ale taka, kerde, "niemiecka chemia". To dopiero jest tragedia.
    Tragedią nie jest niemiecka chemia, a zaś okoliczność, że tutejszy befolkerung uważa, że koncerny wszechświatowe robią tayszom z Zaodrza lepsze proszki, a zaś nam - gorsze.

    Ji by tu było trzeba chemika z laborką, ażeby to sfalsyfikować. Gdyż nie wiem, boji skąd mam wiedzieć, nie?
  • Było pseudodementi - niemiecka chemia jest produkowana w tym samym miejscu, co polska. Tylko słowem o składzie nie było.
  • Ja tam koszule noszę niemieckie, bo nikt lepiej nie wykona prac prostych ale wymagających staranności. Bangladesz się nie umywa.
  • alcor napisal(a):
    Było pseudodementi - niemiecka chemia jest produkowana w tym samym miejscu, co polska. Tylko słowem o składzie nie było.
    Kiedys sprawę konsultowałem w dyskusji z hed honczo z Unilever. Potwierdził niechętnie że mamy różne gusta więc skład jest inny. Ale to nasza wina bo nie umiemy dozować na ten przykład proszku do prania.
  • No no, Niemce to potrafio srodki dezynfekujace dozowac.
  • Koszule to tylko noszę czarne z zasady, marki Profuomo:
    image

    Avanti Popolo i Fasci di Combatimento!
  • Lukoil nazwy nie zmienił ale austriacki już jest.
  • Eden napisal(a):
    Koszule to tylko noszę czarne z zasady, marki Profuomo:
    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.


    Avanti Popolo i Fasci di Combatimento!
    Widzę, że Kolega długoręki jak, nie przymierzając, Tytus de Zoo!
  • marniok napisal(a):
    Lukoil nazwy nie zmienił ale austriacki już jest.
    Austriackie gadanie. Bym to nazwał raczej "strukturą o charakterze powierniczym".
  • Ano co kraj to obyczaj. U nas to firma krajowa, aby sukces na rynku odnieść, to musi w tekstyliach i obuwiu przybrać nazwę włoską albo francuską, w usługach eksperckich angielską, w maszynówce zwać się z niemiecka itd. Zupełnie tak samo jak u nich tyle, że nie ma branży w której oni by przybierali nazwy obce. U nas to przejaw syndromu postkolonialnego. Wydaje się jednak, że stopniowo mija.
    Przy okazji pytanie też z branży paliwowo-politycznej ale bardzo w bok od tematu: o co się rozchodzi z tym bankietem Lotosu w Krynicy? Ja jestem prosty manager z branży agralnej, znaczy od wideł i gnoja, więc nie wiem co się w wielkim świecie dzieje, ale część Koleżeństwa bywa na salonach więc proszę o oświecenie.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    marniok napisal(a):
    Lukoil nazwy nie zmienił ale austriacki już jest.
    Austriackie gadanie. Bym to nazwał raczej "strukturą o charakterze powierniczym".
    Racja.
    I dlatego nazwy nie zmienił - pasowałoby...
  • edytowano June 2021
    Najpierw powtórzę wpis otwierający i zachęcam do kliknięcia w linki tam podane.
    X.2016
    Orlen "zmuszony" został przez bojkotujących Niemców-patriotów do zmiany nazwy i logo swoich prawie 600. stacji tank.
    → stara strona orlenu
    →nowa strona stara
    Parenaście dni temu przeczytałem, że Orlen już nie ma zamiaru być STARem (star.de) i rerebrandiguje się na polskiego orła.

    skriny z teraz (10.06.2021)

    stara, orlen-deutschland.de
    image

    nowa, star.de
    image

    oraz instagram (od 1. czerwca 2021)
    image
  • Zemsta Obajtka ;) podoba mi się.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.