Skip to content

bo Mut to takie typowe polskie nazwisko...

edytowano October 2016 w Forum ogólne
Sisters yelled 'Poland rule the world' before battering three women in racist street attack
http://www.manchestereveningnews.co.uk/news/greater-manchester-news/sisters-yelled-poland-rule-world-12025499

Dwie siostry Mut dokonały rasistowskiego ataku przeciwko trzem - jak je określiły - angielskim dziwkom.
Być może siostry Mut uprawiają zbliżoną profesję (sądząc po wyglądzie), mam jednak wątpliwości, czy rzeczywiście są one polskimi [...]. Stawiam na odwiecznych naszych sąsiadów z prawej lub z lewej.
Wiadomość znaleziona na zaprzyjaźnionym forumku:
http://pismejker.yuku.com/topic/6681/Kolejny-rasistowski-atak-w-UK#.WASwDTxkjIU
Otagowano:

Komentarz

  • edytowano October 2016
    no proszę, Mut - czyli Odwaga ;))
  • peterman napisal(a):
    http://www.moikrewni.pl/mapa/kompletny/mut.html
    W Polsce jest 36 osób o nazwisku Mut
    To chyba się wszyscy znają? Może jedna bliska rodzina.

  • To jeszcze nic. Panieńskie nazwisko mojej Żony nosi 10 osób w Polsce :-)
  • kulawy_greg napisal(a):
    peterman napisal(a):
    http://www.moikrewni.pl/mapa/kompletny/mut.html
    W Polsce jest 36 osób o nazwisku Mut
    To chyba się wszyscy znają? Może jedna bliska rodzina.

    Bliska na pewno, jeśli geograficznie rzecz ująć.
  • peterman napisal(a):
    kulawy_greg napisal(a):
    peterman napisal(a):
    http://www.moikrewni.pl/mapa/kompletny/mut.html
    W Polsce jest 36 osób o nazwisku Mut
    To chyba się wszyscy znają? Może jedna bliska rodzina.

    Bliska na pewno, jeśli geograficznie rzecz ująć.

    Geograficznie to akurat porozrzucani między Wrocławiem, Radomiem, Białymstokiem i Trójmiastem.
  • loslos
    edytowano October 2016
    Mut und gut. W tłumaczeniu na hiszpański Cojones.
  • Typowe bugodrzanskie szlaufy z tymi obrzydliwymi, nadymanymi dzióbkami do selfie. Mnóstwo się takich kręci na moim osiedlu i foci do fejsunia
  • Na www.moikrewni.pl jest mapka powiatowa - jak tak ją zanalizać - to te Muty mogą być takie nowe Polaki, jak za przeproszeniem Tuski.
    Na stronce jest też zakładka do Bundesrepubliki. A tam 245 Mutów w książce telefonicznej i ok. 653 wszystkich.
  • Arent, Ast, Babinetz (pisownia oryginalna), Glenc, Kubów, Schmidt, Schreiber, Szefernaker, Tułajew, Wassermann, Weber - wymieniać dalej z klubu senackiego, radnych, urzędników rządowych czy te trve polskie nazwiska z klubu PiS wystarczą?
  • Kubów?
  • marcin.wat napisal(a):
    Na www.moikrewni.pl jest mapka powiatowa - jak tak ją zanalizać - to te Muty mogą być takie nowe Polaki, jak za przeproszeniem Tuski.
    o, to to
  • los napisal(a):
    Kubów?
    Niech Kolega nie psuje takiego cacanego trollingu.
  • Względem „nazwisk”:
    Mnie tam „grzebanie w nazwiskach” jakoś nie otrzącha. Po prostu wystarczająco często „to działa”. Że niby nie wypada? że hitlersyny, że numerus clausus ….
    Czy zastanawiać się, czy polski obywatel nie jest Polakiem, to już jest myślozbrodnia?
    Po pierwsze bezwstydnie stosuję stereotyp, dopiero po drugie – „a jednak nie”.
    --- --------------------
    Co do merituma tematu:
    Tak patrząc z drugiej strony:
    No chciało by się, by zagranicą, wszyscy Polacy to byli dżentelmeni i damy. Ale to se ne da.
    A te panie Mut – po pijaku, przy bitce, rzucały w przeciwnika polskością – ja myślę, że to pozytywne jest. Inna sprawa, że gupie – paragraf za rasizm. I polski pijar popsuły – troszku niedobzie.

    A przecież można tak elegancko:
    <<Polskość jako zadany temat... Wydawałoby się: tylko usiąść i pisać. A tu pustka, tylko gdzieś w oddali przetaczają się husarie i ułani, powstańcy i marszałkowie, majaczą Dzikie Pola i Jasna Góra, dziejowe misje, polskie miesiące, zwycięstwa i klęski. Zwycięstwa? (…) Polskość to nienormalność (...)>>
    [taki jeden, o wspomnianym przeze mnie nazwisku]
  • Znamy jedynie relację ludzi, którzy niekoniecznie lubią Polaków.
    Ja bym tych dziewczyn nie przezywała.
    Muszą same bronić się.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Można doczytać, że akcja miała miejsce o godz. 3 w nocy, w nocnym klubie. To nie są okoliczności odpowiednie dla porządnych kobiet.
  • edytowano October 2016
    Z pewnością. Jednak nie miały jeszcze konfliktu z prawem. Może miały jakieś urodziny? Nic nie wiemy, poza tym, że we dwie pobiły trzy dziewczyny. Chyba jednak zostały zaczepione, bo i sędzia potraktował je łagodnie. Tam dorastały, tam chodziły do szkoły, studiują i ciężko pracują. To nie margines społeczny.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • KAnia napisal(a):
    Można doczytać, że akcja miała miejsce o godz. 3 w nocy, w nocnym klubie. To nie są okoliczności odpowiednie dla porządnych kobiet.
    No właśnie. Porządne dziewczyny w tym czasie sprawdzają w internetach polskość nazwisk osób wymienionych w prasie brukowej.
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    Arent, Ast, Babinetz (pisownia oryginalna), Glenc, Kubów, Schmidt, Schreiber, Szefernaker, Tułajew, Wassermann, Weber - wymieniać dalej z klubu senackiego, radnych, urzędników rządowych czy te trve polskie nazwiska z klubu PiS wystarczą?
    Najzabawniejsze, że Wassermann to akurat znaczy Trve Polak.
  • Bardzo rasistowskie nazwisko, bardzo :-SS
  • Dzierżyński brzmi bardziej z polska i co z tego ? Jaruzelski i Kiszczak to też nasi rdzenni zdrajcy.
  • Rafał napisal(a):
    Dzierżyński brzmi bardziej z polska i co z tego ? Jaruzelski i Kiszczak to też nasi rdzenni zdrajcy.
    Ten sarkazm u mnie to stąd, że moi przodkowie o niemieckich korzeniach musieli walczyć z Niemcami o Polskę. Potem zaś już nie walczyli, nie byli Żołnierzami Niezłomnymi, ale przeciwstawiali się publicznie i czynnie polskim zdrajcom Polski ze szkodą dla swoich karier, majątków i nawet aresztowaniami.
  • mnie wciąż wzrusza Lem, który po przodkach powinien się Lehm pisać, a nie pisał.
  • Rafał napisal(a):
    Dzierżyński brzmi bardziej z polska i co z tego ? Jaruzelski i Kiszczak to też nasi rdzenni zdrajcy.
    Dwa ostatnie typki to z dużym prawdopodobieństwem sowieckie matrioszki. Ten ostatni ponoć Białorusin, zresztą pochowan na prawosławnom kładbiszcze, a że na stare lata największe łajdaki zaczynają myśleć o Stworzycielu, więc ...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.