Skip to content

Generał Ryszard Kukliński

edytowano October 2016 w Forum ogólne
Sprawiedliwości stało się zadość. Dziękuję, Panie Prezydencie! Chwała polskim bohaterom!
http://wpolityce.pl/polityka/313001-pulkownik-kuklinski-awansowany-prezydent-andrzej-duda-mianowal-go-posmiertnie-generalem-brygady
Minister Macierewicz złożył do prezydenta wniosek o pośmiertny awans dla Kuklińskiego w lutym.
- To się należy pamięci pułkownika, to należy się też polskiej armii, która musi mieć wzory jasne i odróżniać co jest dobre, a co jest złe. Żołnierze muszą wiedzieć, kiedy mają do czynienia ze zdradą, a kiedy z bohaterstwem - mówił.

Komentarz

  • Żona nie żyje, synowie też nie. Tylko my - Jego rodacy możemy odczuwać satysfakcję z tego awansu.
  • edytowano October 2016
    Ale niestety i Kiszczak i Jaruzelski i paru pomniejszych generałów "załapało" się na pogrzeb jako ludzi honoru.
    I jest dysonans w (nienapisanym) podręczniku historii najnowszej.
  • Dokładnie zamiast awansu dla Kuklińskiego lepsze byłyby degradacje Jaruzela i Kiszczaka i tych co jeszcze żyją.
  • Mania napisal(a):
    Żona nie żyje, synowie też nie. Tylko my - Jego rodacy możemy odczuwać satysfakcję z tego awansu.
    Synowie może żyją, to mógł być program ochrony świadków.
  • A dlaczego zamiast?
    Czemu niby jedno wyklucza drugie?
  • Kurde, wyobraźcie sobie taką Polskę 25 lat temu. Tyle czasu psu w dupe...
  • loslos
    edytowano October 2016
    Wszystko przez tradycyjne kłopoty z brakiem sznurka do snopowiązałek.
  • edytowano October 2016
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Kurde, wyobraźcie sobie taką Polskę 25 lat temu. Tyle czasu psu w dupe...
    Ale gdyby wiedziano to, co dziś, że komuna miała papierową amunicję, a za wschodnią granicą stały hologramy czołgów....
    Myślę, że strach zwyciężył przed rozlewem krwi.
    Ja pamiętam nerwową sytuację w domu.
    Mój tata z wujkiem byli zgarnięci na 48 godzin (bez wiedzy dla nas co się dzieje!) jeszcze chyba w 1987 roku, kiedy w rocznicę strajków w Stoczni Szczecińskiej poszli tam na spacer.
    =

    Mnie tylko żal moich rodziców. Dostali w dupę dwa razy.
  • Rodziców - żal, ale to przecie w funkcji tego, że Polski szkoda!
  • @przemko: "Synowie może żyją, to mógł być program ochrony świadków. "

    Nie bardzo. Tzn ten co zaginął na morzu to jeszcze możliwe, ale ten co go samochód rozjechał to raczej już nie.
  • Tak trzeba postawić wiele pomników i zmienić wiele podręczników. Wiele filmów trzeba nakręcić.
    Zgadzam się też, że już pora zwalić wiele pomników, odebrać orderów i wielu zdegradować i przenieść co poniektórych , pewnie tylko symbolicznie, do Alei Hańby. Bez tego np różne ordery i odznaczenia będą tylko "blaszkami" a nie wyrazami szacunku i uznania.
  • los napisal(a):
    Wszystko przez tradycyjne kłopoty z brakiem sznurka do snopowiązałek.
    A brak sznurka wynikał z braku wiedzy.
    Np. my całą rodziną głosiowaliśmy ze dwa razy na TW Bolka, raz nawet skutecznie
  • KAnia napisal(a):
    los napisal(a):
    Wszystko przez tradycyjne kłopoty z brakiem sznurka do snopowiązałek.
    A brak sznurka wynikał z braku wiedzy.
    Np. my całą rodziną głosiowaliśmy ze dwa razy na TW Bolka, raz nawet skutecznie
    Ech, KAniu...
    Pamiętam, jak przed 1 wyborami prezydenckimi wróciłem ze studiów do chałupy obwieszony znaczkami solidarką pisanymi "Wolę Lecha".
    Ojciec mnie wtedy odciągnął na bok, kazał mi te znaczki zdjąć i się z nimi na mieście nie pokazywać. Po czym powiedział mniej więcej tak: "Będziemy na niego głosować, bo innego wyjścia nie ma. Ale zobaczysz, synu, że obaj będziemy się tego wstydzić..."
    Ja wtedy byłem dumny i blady, bo mi się wydawało, że na studiach w Warszawce wszystkie rozumy pozjadałem...
    I co?
    Po raz kolejny się okazało, że mój śp. Ojciec, prosty technik, jak zwykle miał rację...
  • przemk0 napisal(a):
    Mania napisal(a):
    Żona nie żyje, synowie też nie. Tylko my - Jego rodacy możemy odczuwać satysfakcję z tego awansu.
    Synowie może żyją, to mógł być program ochrony świadków.
    Dukaczewskiemu nie wierzymy.
  • Szanowny Panie Prezydencie jeszcze raz dziękuję za piękny gest wobec Generała, który swoje życie poświęcił dla Polski. Na tablicy pamiątkowej umieściliśmy słowa, które sam wypowiedział ,,Wszystko co robiłem w życiu, robiłem z myślą o Polsce“.
    http://wpolityce.pl/historia/313186-list-do-prezydenta-podziekowanie-za-awans-dla-plk-kuklinskiego
  • Grób Ryszarda Kuklińskiego, po awansie generalskim

    image
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.