Skip to content

Wizja piekła

Mocne kino - filmowa wersja (katolicka) według opisu św. Faustyny oraz s. Lucji.
Może się komuś przyda jako pomoc w katechezie, zwłaszcza w stosunku do katolików, którzy przestali wierzyć w istnienie szatana.

Komentarz

  • najlepsze jest to, ze pieklo zawsze ukazywane w plomieniach, mnie nie moglo kojarzyc sie inaczej jak z ...chlodnio.
    tak, wg mnie w piekle jesz zimno. straszliwie zimno.
  • edytowano October 2016
    A dla mnie to jest niezwykle naiwne przestawienie. Istotą piekła jest nieustanna świadomość wiecznego i nieodwracalnego odcięcia się od Boga. Tego nie jest w stanie przekazać żaden film, z żadną liczbą drastycznych scen.
  • Exspectans napisal(a):
    A dla mnie to jest niezwykle naiwne przestawienie. Istotą piekła jest nieustanna świadomość wiecznego i nieodwracalnego odcięcia się od Boga. Tego nie jest w stanie przekazać żaden film, z żadną liczbą drastycznych scen.
    no mowie: zimno.
  • balbina napisal(a):
    najlepsze jest to, ze pieklo zawsze ukazywane w plomieniach, mnie nie moglo kojarzyc sie inaczej jak z ...chlodnio.
    tak, wg mnie w piekle jesz zimno. straszliwie zimno.
    To prawda, w końcu to przecież niebo jest ogniste. W sensie, empirejskie.
  • edytowano November 2016
    balbina napisal(a):
    najlepsze jest to, ze pieklo zawsze ukazywane w plomieniach, mnie nie moglo kojarzyc sie inaczej jak z ...chlodnio.
    tak, wg mnie w piekle jesz zimno. straszliwie zimno.
    To kojarzenie piekła z ogniem może mieć związek z Mk 9, 43 Mt 3, 12, Mt 25, 41....
  • Jednakowoż nie zapominajmy o wizji (wizycie) i świadectwie św. Faustyny.
  • mmaria napisal(a):
    Jednakowoż nie zapominajmy o wizji (wizycie) i świadectwie św. Faustyny.
    jako wychowanek sióstr faustynek i czytacz dzienniczka:

    jednakowoż ciała tych co widziała w piekle wciąż były w postaci prochu na Ziemi
  • Słusznie. Temu nie przeczę.
  • romeck napisal(a):
    mmaria napisal(a):
    Jednakowoż nie zapominajmy o wizji (wizycie) i świadectwie św. Faustyny.
    jako wychowanek sióstr faustynek i czytacz dzienniczka:

    jednakowoż ciała tych co widziała w piekle wciąż były w postaci prochu na Ziemi
    czas nie istnieje poza czasem
    czasu nie ma w wieczności - a s. Faustyna miała wizję dotyczącą wieczności
  • Ja tam wogle z piekłem mam taki problem, że nie rozumiem, kto tam za gaz płaci, a zwłaszcza kto zapłaci po końcu świata.
  • edytowano November 2016
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Ja tam wogle z piekłem mam taki problem, że nie rozumiem, kto tam za gaz płaci, a zwłaszcza kto zapłaci po końcu świata.
    Bo widzi kolega tam to jest zimna fuzja i robak co nie umiera.

    zimna fuzja:
    image

    robak co nie umiera:
    image



    Jednem słowem raj dla Davey Crocketts! SzczegOOlnie dla takich co lubią dać w gaz ;P
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Ja tam wogle z piekłem mam taki problem, że nie rozumiem, kto tam za gaz płaci, a zwłaszcza kto zapłaci po końcu świata.
    A po co ma płacić? Ja sobie wyobrażam jako zamkniętą na wieczność butelkę, w której kisić się będą wszelkie zło, szatany i dusze potępione.

  • KAnia napisal(a):
    czas nie istnieje poza czasem
    czasu nie ma w wieczności
    a to potwierdzona informacja?
    Jednak ciało jest w "przestrzeni" a ta nie istnieje bez "czasu"

  • romeck napisal(a):
    KAnia napisal(a):
    czas nie istnieje poza czasem
    czasu nie ma w wieczności
    a to potwierdzona informacja?
    Jednak ciało jest w "przestrzeni" a ta nie istnieje bez "czasu"

    Ojtam ojtam, u Pana Boga za piecem jest specjalny czas, który nazywa się aeternitas i jest zrobiony w całości z eternitu. Szczegóły u brata Tomasza.
  • Akurat tam Pan Bóg by się przejmował jakimiś wymiarami. Jak mu zabraknie to dorobi nowe, a jak mu się nie spodobają to zlikwiduje.
  • edytowano November 2016
    Rafał napisal(a):
    Akurat tam Pan Bóg by się przejmował jakimiś wymiarami. Jak mu zabraknie to dorobi nowe, a jak mu się nie spodobają to zlikwiduje.
    Jak na Wielkiego Matematyka przystało: nie "przejmuje się" ale "przyjmuje" i tak-ma-być :)
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Pana Boga za piecem jest specjalny czas, który nazywa się aeternitas i jest zrobiony w całości z eternitu. Szczegóły u brata Tomasza.
    Słyszałem, słyszałem że jest Wielkim Budowniczym/ Architektem też. :)

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.