Skip to content

Trochę po nowemu, ale ...

edytowano March 2015 w Kultura
Podoba się ?



Wokal jak Enya, trochę trąci muzyką relaksacyjną (te ptaszki, morze), ale wg mnie jest coś w tej wariacji. A po Genitori Genitoque ciarki przechodzą. Chociaż początkowo byłem zdecydowanie na nie.

Komentarz

  • edytowano November 2016
    Kiedyś byłabym mocno na nie - a dziś mi się podoba, i to nawet bardzo :)
    zwłaszcza fragment z wiolonczelą solo
    image
  • edytowano November 2016
    Jakieś to takie zniewieściałe te gregoriańskie śpiewy, czy oni tak to oryginalnie śpiewali? Nie chodzi o ptaszki i morze tylko wokal, tak się śpiewać powinno, po męsku:


    No jak to brzmi, zupełnie nie brzmi, a pieśń mocarna:


  • Ja tysz nie lubię babów w gregoriańskich chorałach.
    Ale jak potraktować to inaczej, to ładne.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Przemko, nie wiem jak to wytłumaczyć (pewnie Kania może rozkminić), ale to co puściłeś to bit nieakceptowalny dla dzisiejszego ucha. Z 10 lat temu kupiłem płytkę właśnie z klasyką gregoriańską. Trochę upłynęło odsłuchań zanim się oswoiłem, później wyłapywałem niuanse i w końcu słuchałem z przyjemnością jako taką. Uważam, że trzeba iść na kompromis, próbować łączyć stare z nowym, inaczej nie przejdzie.
  • A to, ta sama ekipa ale bardziej po chłopsku, tamto rzeczywiście przeintelektualizowane:



    Kurde nie znajduję od jakichś 2 lat nic piękniejszego - po prostu stoją faceci i śpiewają, bez udawania czegokolwiek.
  • W tym co Jorge wysłał nie podoba mi się tylko ta "komputerowa" barwa głosu. Też początkowo byłem na nie ale z czasem się oswoiłem i doceniłem te ptaszki, wiolonczelę i linię basową. Ta forma rycerska też mi się podoba (chociaż to nie do końca sprawiedliwe porównanie bo jest inny tekst pieśni a co za tym idzie i inna atmosfera). Sam kiedy chcę odpocząć, albo wyciszyć dzieciaki, włączam taki chorał z ptaszkami a kiedy potrzebuję zagrzania do walki włączam to co Przemko przesłał. Nie ma co szukać jakiegoś jedynie prawdziwego wykonania. Wg mnie im więcej różnych nagrań tym lepiej. Świadczy to o tym że chorał jest żywy i pociągający dla dzisiejszego człowieka.
  • mnie ciarki też przechodzą jak tego słucham:

  • albo też tego:

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.