Skip to content

13 grudnia - zapal Światło Wolności

edytowano December 2016 w Forum ogólne
Taka informacja:

*
"Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

Otagowano:

Komentarz

  • trzeba być
  • edytowano December 2016
    image
  • Założyłam właśnie taki oto wątek: http://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/9432/warszawa-obchody-35-rocznicy-wprowadzenia-stanu-wojennego

    I w nim stoi, że:

    Kochani,

    jakby ktoś chciał pójść na pisowskie obchody 13 grudnia w gronie forumowo-twitterowym, to informuję, że spotykamy się jutro o 17:40 pod pomnikiem de Gaulle'a. Do zobaczenia :)

    https://www.facebook.com/events/1607300622909741/
  • edytowano December 2016
    Nie da się zapomnieć. Może i dobrze...

    +

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • image

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Właśnie wróciłem ze spotkania u nas, były pochodnie, śpiew i wspomnienie o ofiarach stanu wojennego. Ładnie to wyglądało na rondzie ludzie z pochodniami, wokół transparent, flagi. Odśpiewaliśmy wspólnie hymn Polski. Frekwencja ok 40 osób ale jak inicjatywę z wczoraj to i tak dużo. W przyszłym roku zorganizujemy Mszę Świętą za ofiary a potem przemarsz na rondo Solidarności w centrum Jaworzna.
  • A ja właśnie wracam z warszawskich obchodów, po których jeszcze miało miejsce małe międzyforumkowe spotkanko w czeskiej knajpie na Chmielnej. Tzn ma miejsce ale ja się wcześniej pożegnałem.
  • edytowano December 2016
    A my zapaliliśmy Światło Pamięci i oglądamy film "Towarzysz generał idzie na wojnę".
    No i łzy same lecą.
    Sporo scen z Huty "Katowice".

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Co do telewizji, to był jeszcze później, o 22.35 koncert pamięci Przemysława Gintrowskiego zorganizowany przez Polskie Radio, retransmisja z Teatru Wielkiego. Jego utwory śpiewali różni znani aktorzy i piosenkarze oraz krewni (a raczej krewne).
  • edytowano December 2016
    Muszę przyznać, że media publiczne spisały się w tym roku.
    A TvTrwam ponownie nadała film "Więźniarki".

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.