Skip to content

O la la!

edytowano December 2016 w Forum ogólne
kazef
@kazef_

20.06.2016Moskwa.Jak podaje Kommersant,Ivan Rodionov i Igor Pozhitkov nabyli 80%akcji Scripps Networks Interactive-właścicielaTVN

Czyli w czerwcu już było wiadomo, a news ukazał się u nas na twitterze dopiero teraz.

Komentarz

  • czyli jesteśmy w domu
    pucz rosyjski
  • i niestety tak mogą zrobić z każdym polskim przedsiębiorstwem puszczonym na "wolny rynek" kapitału, który nie ma narodowości...
    a Emitel czyj jest obecnie?
  • Sprawdźcie tą informację, bo chyba: "Z tego co rozumiem to Scripps sprzedało Rosjanom 80% udziałów swojego kanału Travel Channel nadającego w Rosji."
  • Ciekawe1, kto z tylnego fotela zarządza fundacją Clintonów....
  • E, krótko mówiący chodzi tylko o Travail Chanel...
    Travel Channel is now under new ownership in Russia.

    According to Kommersant, Ivan Rodionov, a former member of the board of directors at Rostelecom, and Igor Pozhitkov, a former head of the International Federation of Phonogram Producers (IFPI), have acquired 80% of the company from Scripps Networks Interactive.

    The latter sold the stake, while retaining the remaining 20%, in order to comply with foreign ownership restrictions in media companies that came into effect in Russia at the beginning of this year.

    Travel Channel is funded solely by subscriptions in Russia.

    Kommersant recently put its cable and satellite subscriber total at 8 million.

    http://www.broadbandtvnews.com/2016/06/20/scripps-sells-up-in-russia/
    ...a swoją drogą dał nam przykład pan Włodzimierz jak się pozbyć obcoplemiennych szczekaczek na terenie Tenkraju. Wprowadzić restrykcje. I wsio.
  • starybelf napisal(a):
    Ciekawe1, kto z tylnego fotela zarządza fundacją Clintonów....
    Nie wiem kto, ale z pewnością lubi pójść serowej pizzy.
    Jeżeli to ci od polskiej wersji Majdanu, to może nowa administracja amerykańska trochę złapie za mordę tę agencję. Będzie widać.
  • A tak w ogóle, to tego niusa widziałem gdzieś na trójforumje wtedy, kiedy to przejęcie miało miejsce.
  • edytowano December 2016
    SNI jest 100 % właścicielem N-Vision.
    N-Vision jest 52,7 % właścicielem TVN. (N-Vision ma akcje od ITI i Canal+).
    (UOKIK zgodził sie na 100 % zakup, ale nie wiem, czy juz SNI odkupiło z rynku wszystkie akcje TVN)

    A rozkład właścicieli SNI znalazłem tu:
    raz A
    raz B
    dwa

    Jak ktoś się zna - niech rozkmini, kto ma większość decydowawszą (uprzywilejowaną), bo to ogromnie rozbity akcjonariat jest... (496 podmiotów, w tym 30 % akcji dla TOP5 akcjonariuszy)
    ===


    Oraz njusy:
    financal releases 2016

    w tym jeden o tym, że w styczniu 2017 otwiera jeden swój kanał w Polsce do portfolio TVN: HGTV , prowadzić będzie (jakaś ??) Dorota Szelągowska (teraz TVN Style) i na kanale dotychczasowum TVN Meteo
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.