Skip to content

Koncert ZZ Top<br />album "Zastrzeżony"

edytowano January 2017 w Forum ogólne
23. stycznia 2017 w poniedziałek
IPN otworzy tzw. Zbiór Zastrzeżony
polskie radio njus
#ZZ

Między innymi:
25. stycznia nie powracają na salę 34. obrad Sejmu nastęujące osoby:
.......
.....
parę emerytów przeprowadzi się wcześniej na Maderę...
itp
Otagowano:
«1

Komentarz

  • My jesteśmy zimne dranie, dranie zimne niesłychanie

    Oh Yes BABY!!!!!!
  • Nu wreście. Bardzo się za tym kawałkiem stęskniłem
  • BTW to chyba dziś?
  • edytowano January 2017
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    BTW to chyba dziś?
    Ups, zedytowałem:
    17. stycznia
    edycja nr 2
    23. stycznia, poniedziałek
  • edytowano January 2017
    A taki fajny wątek tylko tytuł mnie zmylił...I nie wchodziłem..
    Muzykalnie to ja ze słoniami w te porcelanowe klocki gram...
    Odczytałem wątek jako ściśle muzyczny, związany z zespołem ZZTop :D:D:))
  • edytowano January 2017
    //przeniesione//
    Mania
    otwierają ponoć za tydzień. Są już pierwsze przecieki. :-)

    image
    ms.wygnaniec napisal(a):
    Spodziewam się albo wycia albo spolegliwego czekania.
    Mania napisal(a):
    image

    "Takich ludzi jak Jarosław Kaczyński, marszałek Piłsudski wsadzałby do więzienia." - Norman Davies.
    http://www.newsweek.pl/polska/norman-davies-w-wywiadzie-dla-newsweeka-o-jaroslawie-kaczynskim-i-pis,artykuly,403614,1.html
    qiz napisal(a):
    POmimo darowanego apartamentu w Krakowie ten palant już chyba nawiał z Polski po wyborach?
    Brzost napisal(a):
    W grudniowych Arcanach był wywiad z Szarkiem z którego wynikało że praca nad udostępnianiem jest prowadzona powoli acz systematycznie i nie będzie to jeden spektakularny akt w błysku fleszów.
    filystyn napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    W grudniowych Arcanach był wywiad z Szarkiem z którego wynikało że praca nad udostępnianiem jest prowadzona powoli acz systematycznie i nie będzie to jeden spektakularny akt w błysku fleszów.
    Grilowanie musi być rozłożone w czasie.
  • Raczej nie spodziewajcie się specjalnych fajerwerków.
  • marniok napisal(a):
    A taki fajny wątek tylko tytuł mnie zmylił...I nie wchodziłem..
    Muzykalnie to ja ze słoniami w te porcelanowe klocki gram...
    Odczytałem wątek jako ściśle muzyczny, związany z zespołem ZZTop :D:D:))
    miałam identycznie, dlatego założyłam nowy wątek :(
  • mmaria napisal(a):
    Raczej nie spodziewajcie się specjalnych fajerwerków.
    No, raczej nie. Ale po cieniach widocznych na ścianie jaskini może coś się da zobaczyć i zrozumieć...
  • romeck napisal(a):
    mmaria napisal(a):
    Raczej nie spodziewajcie się specjalnych fajerwerków.
    No, raczej nie. Ale po cieniach widocznych na ścianie jaskini może coś się da zobaczyć i zrozumieć...
    Oczywiście. Ale wiewióry donoszo, że żadnych rewelacji tam nie ma. Sądzę, że sporo zabagnionych historyjek się odsłoni i tyle. Jak z Zelnikiem.
  • informacja na stronie IPN

    Publikacja wykazu dokumentów byłego zbioru zastrzeżonego – 24 stycznia 2017

    Decyzją Prezesa i Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej 24 stycznia 2017 r. na stronie internetowej IPN zostanie opublikowana pierwsza część wykazu dokumentów, wyłączonych z byłego wyodrębnionego, tajnego zbioru w archiwum Instytutu. Wykaz obejmuje jednostki archiwalne, które wyłączono w roku 2016 z magazynów, w których znajdował się dawny zbiór zastrzeżony.

    Wykaz powstał na podstawie ewidencji (spisów i aneksów do spisów zdawczo-odbiorczych), dokumentującej procedurę przenoszenia materiałów ze zbioru wyodrębnionego do dostępnego zasobu archiwalnego IPN (zbioru ogólnego). Szczegółowy opis dokumentów z wykazu zostanie zamieszczony w aplikacji Cyfrowe Archiwum, dostępnej dla naukowców i dziennikarzy w każdej czytelni Instytutu Pamięci Narodowej.

    Udostępnianie dokumentów zawartych w wykazie odbywać się będzie na zasadach określonych w przepisach ustawy z 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

    Kolejne części wykazu akt byłego zbioru wyodrębnionego IPN będą publikowane na stronie internetowej IPN w ramach inwentarza archiwalnego.

    24 stycznia, o godz. 10.00, w Centrum Edukacyjnym im. Janusza Kurtyki w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa. Udział w niej wezmą: prezes IPN Jarosław Szarek, dyrektor Archiwum Instytutu Marzena Kruk, zastępca przewodniczącego Kolegium IPN Sławomir Cenckiewicz i Witold Bagieński z Archiwum Instytutu.
  • A Cenckiewicz milczy na fejsie złowrogo...
  • qiz napisal(a):
    A Cenckiewicz milczy na fejsie złowrogo...
    Nienawistnie, nienawistnie.
  • Proponuję kompromis: złowrogo i nienawistnie :)
  • edytowano January 2017
    WYKAZ
    serwer muli, tyle odwiedzin...
    na razie 6 tysięcy, do lipca ma być wszystko, 27 tysięcy pozycji.
    Pod każdym linkiem znajduje się takie cóś:
    Sygnatura obecna IPN BU 003088/1056 t. 2
    Sygnatura zbioru „Z” IPN BU Z/002244/83 t. 2 Tytuł j.a.
    Akta osobowe funkcjonariusza: Jacek Jaworski s. Piotra ur. 02.04.1951 r.
    wsio
  • ...ergo?
    romeck napisal(a):
    WYKAZ
    serwer muli, tyle odwiedzin...
    na razie 6 tysięcy, do lipca ma być wszystko, 27 tysięcy pozycji.
    Pod każdym linkiem znajduje się takie cóś:
    Sygnatura obecna IPN BU 003088/1056 t. 2
    Sygnatura zbioru „Z” IPN BU Z/002244/83 t. 2 Tytuł j.a.
    Akta osobowe funkcjonariusza: Jacek Jaworski s. Piotra ur. 02.04.1951 r.
    wsio
    ...ergo?

  • edytowano January 2017
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    ...ergo?
    Zatem
    poczekamy aż powołany zespół przebrnie przez teczki
    chyba że dziennikarze/historycy inni także będą mieli dostęp do teczek.

  • ...zatem cisza......
    rodzynki poukrywane, jak czekoladki w angieslkim ogrodzie na Wielkanoc
  • romeck napisal(a):
    ...zatem cisza......
    rodzynki poukrywane, jak czekoladki w angieslkim ogrodzie na Wielkanoc
    albo Hasok


  • W latach 70. XX w. wywiad PRL wykorzystał życiorys żyjącego człowieka do tego, żeby wysłać na Zachód niejako jego sobowtóra. Nie oczywiście w sensie wizualnym, ale ten funkcjonariusz posługiwał się jego imieniem, nazwiskiem i częścią życiorysu. Pod tymi fałszywymi danymi trafił do RFN, gdzie udało mu się znaleźć pracę w urzędzie ds. przesiedleńców. Instytucja ta zajmowała się osobami, które znajdowały się na terenie Niemiec, a przyjechały np. z krajów bloku komunistycznego. Miał on tam m.in. dostęp do wrażliwej wiedzy na temat tego, czyje życiorysy budzą jakieś wątpliwości tego urzędu. Szpieg ten zadomowił się w Niemczech i przez kilka lat przekazywał informacje. W pewnym momencie nastąpiła jednak wpadka. Co się stało? Prawdziwy Jerzy Kaczmarek, którego życiorys bez jego wiedzy został wykorzystany przez wywiad PRL, zwrócił się poprzez niemieckich turystów do niemieckiego Czerwonego Krzyża. Był sierotą z Pomorza, który starał się dotrzeć do własnej rodziny. Konkretnie usiłował odnaleźć matkę, bo wtedy tylko ona jeszcze żyła. Wtedy okazało się, że Niemcy znają już taką postać i zdekonspirowali podszywającego się pod nią oficera. Został aresztowany

    —mówi dr. Witold Bagieński.
    wSieci wywiad z historykiem, co znajdują w zbiorach...
  • Jeśli takie niusy znajdują się w tym zbiorze to szkoda naszego czasu na to. Rozrywka nie więcej.
  • (nie chcę otwierać nowego wątku)
    Sławomir Cenckiewicz na Fb 15.02.2017
    Jakiś czas temu w archiwum IPN znalazłem ten filmik... z 29 V 1992 r.

    Niby znany, głównie z filmu Jacka Kurskiego "Nocna zmiana", ale sekwencja przejścia do pokoju prezydenta Wałęsy i ministra Macierewicza, a zwłaszcza słowa "Żywej Legendy" o tym, że chciałby zobaczyć "swoją teczkę" - raczej nieznana! BEZCENNE! Reakcja Macierewicza hollywoodzka!
    to dłuższy o minutę nagranie niż w filmie Kurskiego "Nocna zmiana", kiedy ruszają do saloniku kontynuować rozmowę na siedząco.
    Wchodząc do salonu Wałęsa do Macierewicza 3min33sek: "Ale ja proszę o teczkę swoją. Bo ja tutaj żadnej nie sprawdzałem..."
    Macierewicz: "Ależ panie prezydencie! Ja nie sporządzałęm dotąd żadnych list, żadnych teczek nie czytałem."
    Wałęsa: "Panie ministrze..."
    Macierewicz: "...Uchwała zapadał dopiero wczoraj wieczorem i dopiero ruszamy do pracy."
    Wałęsa: "Zaraz, zaraz, pan dobrze wie, że listy były robione...
    -kaniec filma-

    https://facebook.com/100009463637739/videos/vb.100009463637739/1806136996378404/?type=2&theater
  • edytowano February 2017
    Znalazła się teczka Bagsika (kilka miesięcy 1989/90)

    wPolityce.pl
    Omijając prawo, mieli zarobić w ten sposób 4,2 biliona ówczesnych zł (420 milionów dzisiejszych zł).
    To na dzisiejsze (okołoPOwskie afery) jeszcze sporo, czy kieszonkowe?
  • Zaraz zaraz, te 420 mln to proste denominacyjne przeliczenie kwoty z czasów afery oscylatora czyli z początku lat 90. A n. w roku 1992 to przeciętne wynagrodzenie w gospodarce narodowej to było mniej więcej podenominacyjne 300 zł. Więc wcale na waciki to nie było, to była potężna afera.
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    Zaraz zaraz, te 420 mln to proste denominacyjne przeliczenie kwoty z czasów afery oscylatora czyli z początku lat 90. A n. w roku 1992 to przeciętne wynagrodzenie w gospodarce narodowej to było mniej więcej podenominacyjne 300 zł. Więc wcale na waciki to nie było, to była potężna afera.
    kalkulator inflacyjny online pokazuje/ obliczaja, że
    420.000.000 zł wtedy (1990 rok)
    to na dziś (2017 rok):
    kalkulator : 17.670.000 zł

    czyli to byłoby wtedy ok. 10 miliardów złotych dzisiejszych


    a wg siły nabywczej
    GUS IV kwartał 2016 - przeciętne wynagrodzenie brutto ubruttowione 42277 zł (czyli pi-razy-oko netto 3.000 zł)

    ZUS 1990 - -//- 1.235 zł (nowych, denominacja w 1995) (czyli pi-razy-z-błędem netto 900 zł)

    czyli to byłoby wtedy ok. 1 miliard 400 mln złotych dzisiejszych

    ===

    Fachowca poproszę... :)


  • image
    za twitem John Bingham@johnbinghamjr
  • to nie jest zbiór zastrzeżony, ale chyba tu pasuje
    za twitem
    Sławomir Cenckiewicz‏ @Cenckiewicz 5.czrwca

    Frasyniuk mówi w TVN24 jak zmusił 4 VI 1989 r. komunistów do kapitulacji, takiej samej do jakiej zmuszono III Rzeszę. Odświeżamy więc pamięć
    image
  • Komunizm jest jak HIV - nieuleczalny i wolno, ale zabija. Z pewnością zabija serce i brudzi duszę. Co za gnoje bywały w tej "opozycji demokratycznej" ! To za nich mój Ojciec świecił oczyma i pracę tracił na długie lata.
  • Nie za nich, tylko za wolną Polskę świecił i tracił.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.