Skip to content

Kto chce usunąć prof. Szwagrzyka?

edytowano March 2015 w Forum ogólne

Dodano: 13.02.2017 [10:02]
NASZ NEWS: prof. Krzysztof Szwagrzyk podał się do dymisji - niezalezna.pl

Prof. Krzysztof Szwagrzyk, zastępca Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej oraz pełniący obowiązki Dyrektora Biura Poszukiwań i Identyfikacji, podał się do dymisji - dowiedział się portal Niezalezna.pl.

Jak ustaliła Niezalezna.pl - na biurku prezesa IPN Jarosława Szarka pojawił się wniosek o dymisję podpisany przez prof. Szwagrzyka. Według naszych informacji dymisja nie została jeszcze przyjęta. Jutro w tej sprawie zbiera się Kolegium IPN.

Powodem dymisji ma być m.in. blokowanie prac związanych z identyfikacją genetyczną żołnierzy podziemia antykomunistycznego pomordowanych przez komunistów. Ostatnio, mimo ogromnych nakładów finansowych, dokonano zaledwie jednej takiej identyfikacji.

Wniosek o dymisję wpłynął w szczególnym czasie. Już za kilka tygodni obchodzić będziemy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Komentarz

  • A kto blokuje?
  • Mnie do głowy przychodzi tylko ten, co wyświetla cytaty z Baumana na budynku Narodowego Instytutu Audiowizualnego?
  • Furda kto blokuje.
    To jest natomiast fundamentalny test dla Szarka i obecnego kierownictwa w ogólności. Test poglądów, intencji i sił sprawczych. Zwłaszcza tego ostatniego.
  • Jutro dowiemy się więcej. .
  • randolph napisal(a):
    Furda kto blokuje.
    To jest natomiast fundamentalny test dla Szarka i obecnego kierownictwa w ogólności. Test poglądów, intencji i sił sprawczych. Zwłaszcza tego ostatniego.
    Szarek jest za miękki.

  • Bartłomiej Graczak
    @bgraczak

    Dymisja prof. Krzysztofa Szwagrzyka nie została przyjęta
  • Cezary Gmyz @cezarygmyz
    Kroplą, któa przepełniła dzban w przypadku prof. Szwagrzyka było obcięcie funduszy na ekshumacje na Wołyniu ale to tylko jedna z przyczyn
  • Uf.

    Ręka podniesiona na prof. Szwagrzyka jest ręką podniesioną na cały Naród Polski.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Uf.

    Ręka podniesiona na prof. Szwagrzyka jest ręką podniesioną na cały Naród Polski.
    Prawda.

  • Czyli zaczyna się sypać.
  • no ale co to znaczy,ze dymisja nie zostala przyjeta: dadza mu wiecej kasy?
  • qiz napisal(a):
    Czyli zaczyna się sypać.
    mozna cos blizej?

  • W nawiązaniu do opublikowanego właśnie komunikatu Kolegium IPN odnoszącego się do skandalicznych słów marszałka Ryszarda Terleckiego na temat sytuacji w IPN, pragnę dodać, że:

    1) zawarty w w/w wywiadzie opis przyczyn kryzysu w IPN zupełnie nie odpowiada rzeczywistości;

    2) moje relacje z prof. Krzysztofem Szwagrzykiem wyglądają zgoła inaczej i oparte są na zasadach koleżeństwa oraz niemal zbieżnej diagnozie sytuacji w IPN;

    3) uważam za niedopuszczalne bezpośrednie ingerowanie polityka w bieżące prace Kolegium i IPN.

    Sławomir Cenckiewicz
    Warszawa, 17 II 2017 r.
  • balbina napisal(a):
    no ale co to znaczy,ze dymisja nie zostala przyjeta: dadza mu wiecej kasy?
    z tekstu wynika, że nie o kasę chodzi ( bo była), a o czyjeś decyzje dot. prac nad identyfikacjami.
  • Ku przypomnieniu kilka tweetów:


    z których wyłania się obraz podejrzenia przewału kasy na badaniach związanych z ekshumacjami. Na który to przewał prof. Szwagrzyk miał się nie zgadzać.
  • Mania napisal(a):
    balbina napisal(a):
    no ale co to znaczy,ze dymisja nie zostala przyjeta: dadza mu wiecej kasy?
    z tekstu wynika, że nie o kasę chodzi ( bo była), a o czyjeś decyzje dot. prac nad identyfikacjami.
    Marcin Wikło w:
    http://wpolityce.pl/historia/327900-smutny-konflikt-wokol-ipn-zolnierze-wykleci-to-jest-sprawa-narodowa-a-nie-poletko-do-politycznej-gry

    twierdzi, że zlecenie dla szczecińskiego instytutu (pracującego bardzo nieefektywnie, jak rozumiem) załatwił któryś z polityków i że o to się głównie rozchodzi.


  • Jak Szczecin to Brudziński.
  • A, to by dużo wyjaśniało.
  • :-)
    Beata Sławińska on Twitter
    “Profesor Szwagrzyk zostaje!”

  • Szkoda, że Basi Stanisławczyk już nie ma :(
  • Ale numer! Wracam ci ja do hotelu z terenu nadleśnictwa Janów Lubelski, gdzie wyznaczałem drzewa do usunięcia na powierzchni doświadczalnej, w ubłoconych butach i mokrej kurtce, a tu w holu przy kawie i ciastkach - towarzystwo jakby z jakiejś konferencji/warsztatów/szkolenia, a wśród tego towarzystwa - profesorowie Cenckiewicz i Szwagrzyk.
    Prędko zmieniwszy odzienie wierzchnie powróciłem na ową przerwę kawową, aby, korzystając z okazji, przekazać prof. Szwagrzykowi wyrazy wsparcia, jako bądź co bądź członek rodziny, mającej conajmniej 2 osoby na Łączce i żywotnie zainteresowanej postępem prac.
    W trakcie rozmowy odniosłem wrażenie że Profesor jest dobrej myśli.
  • Brzost napisal(a):
    ...wyznaczałem drzewa do usunięcia ...
    Jak to brzmi! :)
    (W kontekście aktualnych awantur o wycinki.)

  • Brzost napisal(a):
    ... jako bądź co bądź członek rodziny, mającej conajmniej 2 osoby na Łączce....
    Ładnie powiedziane...

  • Romek litości.
  • Przemko napisal(a):
    Romek litości.
    do którego posta?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.