Skip to content

Tymczasem w Warszawie - bez zmian

edytowano March 2015 w Forum ogólne
"Moi koledzy rekonstruktorzy dzisiaj podczas uroczystości kolejnej rocznicy Bitwy pod Olszynką zostali tak potraktowani : Krzyż zakryty unijną flagą , hymn Unii Europejskiej itp. Nie dziwne, że na swoim profilu tak skomentowali sprawę " W dniu dzisiejszym nasze Stowarzyszenie ( Stowarzyszenie Artylerii Dawnej Arsenał) miało uczestniczyć w uroczystościach z okazji kolejnej rocznicy bitwy o Olszynke Grochowską organizowanych przez urząd gminy Praga Południe. Po przybyciu na miejsce okazało się ze uroczystości mają nie być niczym innym jak polityczna hucpą jednej z opcji politycznych.
Cześć rekonstruktorów w tym cala artyleria i piechota opuściły miejsce przed rozpoczęciem imprezy.
Pomimo różnych poglądów politycznych jakie mamy prywatnie w naszym srodowisku nie zgadzamy się na wycieranie sobie twarzy historią i robieniu politycznych agitek z naszym udziałem.
Pozdrawiamy kolegów z 16 i 4 ppl KP.""

image
«1

Komentarz

  • W tzw. bitwie pod Olszynką Grochowską zjednoczone siły Unii Europejskiej stawiły opór pijanym żołdakom Putina i Macierewicza.
  • No co?
    Krzyż a wokół niego wieniec z gwiazd dwunastu...
    ;)
  • Wstyd i hańba dla żyjących.

    Wieczna chwała i cześć poległym.
  • edytowano February 2017
    image


    Ze strony Prezydent.pl
    Niedziela, 26 lutego 2017
    List prezydenta z okazji 186. rocznicy bitwy pod Olszynką Grochowską

    Organizatorzy i Uczestnicy obchodów 186. rocznicy bitwy pod Olszynką Grochowską
    Warszawa, Pomnik Bitwy pod Olszynką Grochowską




    Szanowni Państwo!


    Przesyłam serdeczne pozdrowienia wszystkim zgromadzonym na obchodach 186. rocznicy bitwy pod Olszynką Grochowską. Pragnę podziękować osobom i instytucjom, które angażują się w upamiętnianie tego ważnego wydarzenia. Dziękuję przedstawicielom władz samorządowych i działaczom organizacji społecznych, kapłanom i nauczycielom. Jestem przekonany, że Państwa wysiłki przyczyniają się do umacniania dumy z historii Polski i tożsamości naszej wspólnoty narodowej. Dzięki Państwa pracy serca mieszkańców Grochowa i całej stolicy, zwłaszcza zaś młodzieży, biją mocniej, kiedy kierujemy swoje myśli ku temu miejscu, uświęconemu krwią żołnierską przelaną w obronie Ojczyzny.


    Bój stoczony tutaj sto osiemdziesiąt sześć lat temu nie przyniósł rozstrzygnięcia, pozwolił jednak nam, Polakom, zachować odzyskaną wolność na dalszych kilka miesięcy. I chociaż powstańcze państwo w końcu zostało pokonane przez mocarstwo zaborcze, to z perspektywy czasu widzimy,
    jak ważne świadectwo otrzymały następne pokolenia dzięki tamtemu zrywowi. Kiedy dzisiaj mówimy o naszych symbolach i barwach narodowych, zawsze odwołujemy się do uchwały Sejmu z 7 lutego 1831 roku, która była pierwszym aktem normatywnym w tym zakresie. Ilekroć śpiewamy pieśni patriotyczne, to wśród najpopularniejszych stałe miejsce zajmuje powstała właśnie wówczas Warszawianka. Wreszcie gdy sięgamy do kanonu naszej literatury narodowej, to po dziś dzień główne miejsca zajmują w nim arcydzieła wieszczów romantycznych, napisane pod natchnieniem czerpanym właśnie z epopei powstania.


    Składając dzisiaj hołd obrońcom wolnej Polski, czcząc ich męstwo, odwagę i poświęcenie, wyrażamy jednocześnie najgłębszy szacunek dla wielkiego dzieła, zapoczątkowanego w noc listopadową. Heroizm i determinacja naszych przodków w walce o niepodległość zrodziły legendę, która podtrzymywała w kolejnych generacjach wiarę w odrodzenie Rzeczypospolitej. Także teraz, kiedy cieszymy się własnym suwerennym państwem, pozostaje ona powodem dumy i źródłem inspiracji do codziennej rzetelnej pracy zawodowej i aktywności obywatelskiej, które podejmujemy z myślą o dobru wspólnym, dla zapewnienia pomyślnej przyszłości naszemu narodowi w silnej i bezpiecznej Ojczyźnie.


    Chwała bohaterom! Wieczna pamięć poległym!



    Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

    Andrzej Duda

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Nasz kolega vanitas komentuje tak:
    "Ciekawsze jest, że po imprezie to coś niebieskie z gwiazdkami spadło na ziemię... Nikt nie kwapił się podnieść (a cześć bodajże specjalnie po tym czymś przeszła). A kawalerzyści którzy zostali (jedyni, którzy zostali, w dodatku nieźli) - dosyć dosadnie komentowali."
  • Przemko napisal(a):
    Nasz kolega vanitas komentuje tak:
    "Ciekawsze jest, że po imprezie to coś niebieskie z gwiazdkami spadło na ziemię... Nikt nie kwapił się podnieść (a cześć bodajże specjalnie po tym czymś przeszła). A kawalerzyści którzy zostali (jedyni, którzy zostali, w dodatku nieźli) - dosyć dosadnie komentowali."
    A co? Konie były z PO?
    :-w

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Pierdykam, to..., no, to... to jest niesamowite, aż parę w łapach odbiera!
    O zdjęcie wątkotwórcze mi chodzi.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Pierdykam, to..., no, to... to jest niesamowite, aż parę w łapach odbiera!
    O zdjęcie wątkotwórcze mi chodzi.
    Mnie się natychmiast przypomniała pierwotna symbolika gwiazd na tej fladze. I też mi dech zaparło.
  • edytowano February 2017
    Nu, ale pikanterii dodaje fakt że flaga jest powieszona....do góry nogami.
  • marniok napisal(a):
    Nu, ale pikanterii dodaje fakt że flaga jest powieszona....do góry nogami.
    Faktycznie! :D
  • edytowano February 2017
    Nóż się otwiera w kieszeni.

    Zarząd Gminy Praga- Południe:
    Tomasz Kucharski- Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe - PO
    Adam Cieciura - Zastępca Burmistrza - SLD
    Jarosław Karcz - Zastępca Burmistrza
    Michał Wieremiejczyk - Zastępca Burmistrza - PO
    Piotr Żbikowski - Zastępca Burmistrza

    O Tomaszu Kucharskim pisał SE:

    " Burmistrz Tomasz Kucharski z Platformy Obywatelskiej nie może czuć się pewnie nawet nocą. Zbulwersowani mieszkańcy Pragi nagrali go, jak niedawno po godz. 1 w nocy wędrował ulicami swojej dzielnicy i miał wyraźne trudności z utrzymaniem równowagi. Nagranie trafiło do "Super Expressu". To krótki film zrobiony telefonem komórkowym przez tajemniczego obserwatora eskapady burmistrza. Widać na nim, jak Tomasz Kucharski z pochyloną głową idzie chodnikiem, po czym dziwnie zarzuca go na bok. - Co to było?! - pytamy, pokazując burmistrzowi nagranie. Ogląda je wyraźnie zmieszany. - Hm. Czuję się nieswojo - przyznaje. - No... zdarzyło się. Wracałem wtedy nocą od znajomych. Ale to było po pracy, z piątku na sobotę - wyjaśnia uwieczniony na nagraniu incydent. Szczerze przyznaje, że znajomi namawiali go, by wziął taksówkę, ale wolał iść piechotą. Miał pecha. Trafił na zgorszonego jego zachowaniem mieszkańca, który rozpoznał go i uwiecznił."
  • Przemko napisal(a):
    marniok napisal(a):
    Nu, ale pikanterii dodaje fakt że flaga jest powieszona....do góry nogami.
    Faktycznie! :D
    No i wychodzi na to że krzyż jest otoczony pentagramami...w sferze symboliki bardzo mocny wydźwięk...
  • Nie ma przypadków. Są tylko znaki i nasza umiejętność ich czytania.
  • Flaga UE jest symetryczna. Z tym "do góry nogami" bym polemizowała, a co najmniej nie przywiązywała żadnej uwagi. A gwiazdki są/miały być gwiazdkami, jeśli ktoś chce widzieć ich inną symbolikę - jego wola.
  • Nie znam się na tych symbolach, ale to podobno ma znaczenie. Flaga jest symetryczna, jeśli oś symetrii poprowadzi się pionowo, ale poziomo już nie. Tutaj pentagramy są ułożone "rogami" do góry, może ktoś wie więcej, czy to coś znaczy?
  • mmaria napisal(a):
    Flaga UE jest symetryczna. Z tym "do góry nogami" bym polemizowała, a co najmniej nie przywiązywała żadnej uwagi.
    W heraldyce takie detale to wszystko.

  • edytowano February 2017
    No dobrze, przekonaliście mnie, jeśli chodzi o flagę.
    Natomiast położenie pentagramu jest zupełnie nieistotne. Pentagram będzie pentagramem w każdej pozycji.
  • mmaria napisal(a):
    No dobrze, przekonaliście mnie.
    mmaria napisal(a):
    No dobrze, przekonaliście mnie.
    Bo jakby nie to w sumie Biało-Czerwona mogła by być indonezyjska :)
  • mmaria napisal(a):
    No dobrze, przekonaliście mnie.
    :)

    image

    image

    Examples of incorrect reproduction
    1. The emblem is upside down.
    image
  • loslos
    edytowano February 2017
    mmaria napisal(a):
    No dobrze, przekonaliście mnie, jeśli chodzi o flagę.
    Natomiast położenie pentagramu jest zupełnie nieistotne. Pentagram będzie pentagramem w każdej pozycji.
    Nie. W pozycji zwykłej to normalna gwiazdka, jedna z tych dwunastu co w koronie. A jak odwrócić, to sterczą rogi.

    Bardzo symboliczna jest ta jewropejska flaga - albo jest koroną z gwiazd dwunastu albo diabelskim znakiem. Większość oczu nie odróżni jednego od drugiego.
  • Proszę się ustosunkować do drugiej części mojego postu ;)
    I nie przekonywać mnie już do flagi.
  • @Los piszesz o symbolice, a ja o figurze geometrycznej. Dalsza dyskusja chyba nie ma sensu.
  • Mmario, gwiazdki w koronie Najświętszej Panny też mają pięć promyczków.
  • edytowano February 2017
    Bo powinnam napisać: gwiazda pitagorejska, a nie "pentagram". Słowa są ważne. Masz rację :D


    Edit - a może to też to samo? Do wiki nie chce mi się zaglądać...
  • edytowano February 2017
    mmaria napisal(a):
    Proszę się ustosunkować do drugiej części mojego postu
    mmaria napisal(a):
    ...położenie pentagramu jest zupełnie nieistotne. Pentagram będzie pentagramem w każdej pozycji.
    No tak.
    W każdej.
    Pentagram to pentagram/ pentalpha/ pentangle/ star-pentagon - πεντάγραμμον (grecki: pięć-liń)

    W katolickich kościołach (w witrażach i ornamentach): i tak i "do góry nogami".

    Jako znak samego szatana dopiero w 1856 roku przez byłego księdza i okultystę, masona: Alphonse Louis Constant


    ===

    image

    imageConsiderationes de Vulnere.
    Rozważanie o Ranach.




  • @romeck dzięki za fachowe wsparcie.
    Na marginesie, do czasu wejścia na Rebelię kompletnie nie interesowałam się żadnymi satanistycznymi symbolami i nie miałam pojęcia o takim właśnie znaczeniu pentagramu. Myślę, że dla sporej grupy katolików w Polsce ten symbol może być zupełnie obojętny. Dziś przepytam najbliższą rodzinę, ciekawe, co usłyszę.
  • Wg kol. Szturmowca (?) nie gwiazdka, a ostroga. Gwiazdka zaczyna się od siedmiu ramion.
  • edytowano March 2017
    trep napisal(a):
    Wg kol. Szturmowca (?) nie gwiazdka, a ostroga. Gwiazdka zaczyna się od siedmiu ramion.
    Bo Dawidowa, to gwiazda, a nie gwiazdka?

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Niewiasta w koronie z ostróg dwunastu?

    image
  • :)
    słowa, słowa, słowa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.