Skip to content

Architektura - cd.

2»

Komentarz

  • Pojedzie sobie kolega do Kamieńca Podolskiego i zobaczy jaki na Rynku Polskim miły park nawet placyk zabaw jest.
    Może wtedy uzmysłowi sobie jaki był cel zazieleniania rynków w PRL.
  • Rynek Nowego Miasta w Warszawie ruskie zazieleniły jeszcze przed I WŚ.
    Na odnowionym rynku w Bartoszycach z pewnością trudniej będzie menelom znaleźć ustronny kącik, co ma swoje plusy i minusy. A że w miasteczkach moich ukochanych Mazur i Warmii żulii nie brak, to każde dziecko wi.
    Współczuję mieszkańcom kamieniczek przy rynku w upalne lato, gdy plac się nagrzeje. No ale na szczęście lato na północy krótkie, a wiatr zimny zza radzieckiej granicy dmie...
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Pojedzie sobie kolega do Kamieńca Podolskiego i zobaczy jaki na Rynku Polskim miły park nawet placyk zabaw jest.
    Może wtedy uzmysłowi sobie jaki był cel zazieleniania rynków w PRL.
    Będący kedyś w Kamieńcu Podolskim, okazał mi miejscowy o. Alojz fotogram z widokiem miasta sprzed tamtej wojny. Spojrzałem za okno -- a tam gęsty las i gdzieniegdzie domki.
  • Osobiście zawsze cierpię katusze, jak przybywam do polskiego miasteczka, idę na rynek -- a tam las!
  • Ale pusty plac to też lipa. Gdzież wagi miejskie, ratusze, sukiennice, kuny?
    I dlatego rynki w Szydłowcu, Sandomierzu, Pułtusku, Krakowie, Tarnowie, Chełmnie, Poznaniu, Wrocławiu, rulez!
  • Coby handełesu nie uprawiać
  • Bez Lwowa i Wilna nie rozumię polskiej kultury i dziejów. Panie dzieju.
    Byłem zobaczyłem.

    Wer das Dichten will verstehen,
    Muß ins Land der Dichtung gehen;

    Johann Wolfgang von Goethe

    Kto chce poezje zrozumiec musi udać się do kraju poezji
    JW Goethe
  • edytowano May 2020
    Handełes to jedno a miejsce spotkań to drugie. Wszak rynek to agora gdzie ludzie spotykają się i wymieniają poglądy. A jak przy rynku jest jeszcze świątynia to drogi panie marksis ma pod górkę.
  • SigmundvonBurak napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    SigmundvonBurak napisal(a):
    Bartoszyce po rewitalizacji. Nie wiem czy to dobry wątek .
    To raczej kwestia urbanistyki, bo architektura nienaruszona.
    Mała naruszona. Zieleń naruszona .
    W czym rzecz. Ten beton wygląda okropnie i nie wiedzieć czemu zasadzono nowe drzewa zamiast zostawić już istniejące.

    Stare drzewa nie były objęte gwarancją, a nowe być może są. Elementarz funduszowo-unijnej urbanistyki w cieciej rp.

  • edytowano May 2020
    NIezłe podsumowanie architektury nowoczesnej:

  • edytowano May 2020
    :))
    bezczelny filmik
  • można wziąć za autentyk
  • edytowano May 2020
    Filioquist napisal(a):
    można wziąć za autentyk
    Zwłaszcza z początku (stylistyka obrazu film., nabzdyczona atmosfera)
    choc nazwisko geniusza: Fjuck juz troche naprowadza, ale potem popłyneli w przejaskrawienie i pajacowanie.
    Gdyby laik do konca nie był pewien z czym ma do czynienia... to byloby mistrzostwo kpiny.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.