Skip to content

Polecanki z jutubki

Gdzieś mi się zapodział ten wątek, a był fajny i niepolityczny (nie mylić z "jutube prawdę ci powie"). Zatem nowa odsłona i na początek film NASA

Komentarz

  • edytowano March 2017
    "Czy Europa umiera? Wrazenia po pobycie w Paryzu, Kopenhadze i Polsce".

    Mlody Irlandczyk mowi jak jest.
    (choc szkoda, ze w naszym przypadku musial napisac "Poland" bo jakby odniosl sie, jak w dwoch innych przypadkach, do nazwy miasta, to niestety Pozen kojarza tylko Niemcory. No i my;))

  • Dobry wątek. Przyda się.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • AnnaE napisal(a):
    Dobry wątek. Przyda się.
    tak jest
    to jeszcze linka:
    http://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/9454/jutub-mowi-jak-jest#latest
  • @balbina, a jakiegoś tłumaczenia do tego filmiku nie ma?
  • marniok napisal(a):
    @balbina, a jakiegoś tłumaczenia do tego filmiku nie ma?
    nie:(
    ja na tlumaczenie z ang. za cienka jestem.
    ale to co najwazniejsze zrozumialam: Zachod sie chyli a Polska bedzie rosla bowiem mamy cos czego u nich juz nie ma: znamy i przywiazani jestesmy do naszej kultury. Silna tozsamosc.

    on mowi o Paryzu dokladnie to co i ja rok temu, po latach tam bedac, odczulam: to cudowne miejsce zieje pustka.
  • Eh, gosciu sie tam oburza na to, że na ulicy są pisuary, a przeciez w Paryżu w czasach kabaretów i rewolucji 68, to jeszcze gorzej musiało być. Ludzie mają za wysokie wyobrazenia o tym mieście i potem się dziwią, że szczury tam latają po ulicach, a wiele mieszkań na ostatnim piętrze nie ma własnej toalety, tylko wspólne na korytarzu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.