Skip to content

Co się dzieje w polskiej armii?

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Bo generalnie media gorszego sortu informują o tym że Macierewicz rozwala wojsko. Ja spokojnie szukam informacji w "naszych" mediach i jakoś nie znajduje. Co jest grane?

Komentarz

  • Nic złego, tzw. nasze tzw. media milczą bo nie ma tych informacji skąd skopiować a nikt z nich na służbach się nie zna.
  • :D
    @Przemko - udało Ci się zrobić mi wieczór:)
  • Takie informacje czyta się na odwrót (za komuny ludzie mieli to w instynkcie), więc skoro lamentują, to znaczy że jest dobrze.

    Dowód: W 2011 media nie lamentowali nad koziejową reorganizacją dezorganizującą, a okazało się (było wiadomo), że jest źle.
  • Obserwuję jednego mundurowego na fejsiku, Roberta Szmarowskiego - mówi że co do zasady zmiany są w porządku, natomiast ubekistan wyje bo odsuwany jest od koryta, tyle.
  • No ale kwestia przeciagajacych się przetargów itp. W sumie to nie wiem ile powinno trwać takie postępowanie przetargowe i nie mam skąd się dowiedzieć.
  • TecumSeh napisal(a):
    :D
    @Przemko - udało Ci się zrobić mi wieczór:)
    Post Miesiąca. :)
    Przemko napisal(a):
    Nic złego, tzw. nasze tzw. media milczą bo nie ma tych informacji skąd skopiować a nikt z nich na służbach się nie zna.
  • Nuale - pan Antoni powinien popracować nad przekazem. Rozumiem że cyrk z Dudą może być na użytek gawiedzi (co prawda nie wydaje mi się, ale dopuszczam że tak być może), natomiast taki Polko, który jak dotąd bardzo uczciwie i rzetelnie podchodził do reform w wojsku (zwykle oceniając je pozytywnie) - jest zaniepokojony. I sądzę że szczerze a nie politycznie.
    No ale problem polityki informacyjnej dotyczy całego PiSu. Mimo wszystko super byłoby żeby Macierewicz poprawił się na tym polu - nie wiem, zatrudnił fachowców, albo coś podobnego, bo prawda jest taka (a z racji zainteresowań trochę znam to środowisko, i to coraz lepiej), że i PiS i Macierewicz osobiście naprawdę może ugrać BARDZO DUŻO DOBREGO na zmianach w armii.

    Żołnierze obojętne jakich poglądów wiedzieli od zawsze że armia to syf - niedoposażona, źle zarządzana z dowódcami kretynami lub skurwysynami (albo jedno i drugie), sprzętem starym i zdezelowanym (wiecie że są jednostki co mają nadal kałachy na wyposażeniu?), a nawet jak nowym, to często wadliwym i wybrakowanym (historię z rosomakiem któremu karabin beryl przestrzelił trzy płyty pancerne to chyba wszyscy żołnierze znają).

    I teraz - jest jakaś zmiana. Fakt, że jaskółki zwiastujące wiosnę przyszły już po Ukrainie czyli przed wyborami - ale zewsząd słyszałem, mniej czy bardziej chętne przyznawanie, że COŚ SIĘ RUSZYŁO w dobrą stronę. I nikt raczej nie miał wątpliwości że Macierewicz, co by o nim nie mówić, podchodzi do wojska poważnie.

    Ale ale. Żołnierze, poza tym że to grupa interesu, to też tacy sami obywatele, równie zmanipulowani (w pewnym procencie oczywiscie) jak reszta, z antypisowskim chipem. Pierwsi plują na Obronę Terytorialną - ale nie oszukujmy się, tylko dlatego, że wkurza ich że pieniądze i sprzęt idą do "cywilów" a nie do nich - i to jest główny powód krytyki OT, i tu sie nic nie zmieni.
    Natomiast widoczna modernizacja i zmiany w armii to idealna okazja by ten antypisowski chip przeprogramować - ale do tego trzeba nie tylko zmian, ale dobrej polityki informacyjnej, a tego brakuje.

  • raste napisal(a):
    No ale kwestia przeciagajacych się przetargów itp. W sumie to nie wiem ile powinno trwać takie postępowanie przetargowe i nie mam skąd się dowiedzieć.
    8 lat nie mogli przetargu dokończyć i nagle 3 miesiące są problemem? Kaman.
  • Podpalacze piętnujący strażaków że za wolno gaszą pożar to standard w naszym pięknym kraju.
  • TecumSeh napisal(a):
    Podpalacze piętnujący strażaków że za wolno gaszą pożar to standard w naszym pięknym kraju.
    Podpalacze jak podpalacze. Najgorsze jest to że gapie mają za złe strażakom że nie spuszczaja zapowiedzianego łomotu podpalaczom. I maja rację? Maja!
  • fatuswombatus napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):
    Podpalacze piętnujący strażaków że za wolno gaszą pożar to standard w naszym pięknym kraju.
    Podpalacze jak podpalacze. Najgorsze jest to że gapie mają za złe strażakom że nie spuszczaja zapowiedzianego łomotu podpalaczom. I maja rację? Maja!
    przecież się nie rozdwoją
    a gapie mają dwie ręce wolne? to na co niby czekają?
  • edytowano March 2017
    KAnia napisala:

    przecież się nie rozdwoją
    a gapie mają dwie ręce wolne? to na co niby czekają?

    No bez żartów, proszę: rząd i PiS medialnie, zwłaszcza w sieci, istnieje tylko dzięki pospolitemu ruszeniu.
  • extraneus napisal(a):
    No bez żartów, proszę: rząd i PiS medialnie, zwłaszcza w sieci, istnieje tylko dzięki pospolitemu ruszeniu.
    Ano własnie INTERNETY i nie tylko...czasem sobie myślę że po naszej stronie jest wielu co zasOOwają jak zapchlony jednoręki perkusista.

    A w rządzie niestety jakoś wielu posłała sobie laury i spoczeła na nich swe zezwłoki.
  • edytowano April 2017


    Pan Antoni mówi, jak jest.
    Materiał z 31 marca 2017.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.